Motivácia je pre deti 1
|

Motivácia je pre deti

E7A1WR39Y7

X-krát som viedol s mladými mužmi jeden a ten istý rozhovor. Nikdy ma to neobťažovalo, ale veľmi často prichádzajú s rovnakou vecou: „Neviem, ako dodržať, čo som si zaumienil. Vydržím chvíľu a som späť, kde som bol.” Zdá sa, že ak nájde človek odpoveď na túto situáciu, pohne sa ďalej.

Môžeme sa motivovať citátmi a facebookovými skupinami úspechu. Ako melódiu budíka si nastavíme soundtrack hrdinského filmu. Budeme čítať blogy úspešných ľudí a počúvať prejavy geniálnych podnikateľov. To všetko môže mať veľký vplyv, no nakoniec citáty zostávajú slovami, budík vypneme a spíme ďalej.

Ako tréner občas bojujem s tým, ako a či vôbec motivovať svojich klientov. Dospel som do stavu, že to nerobím. Pracujem predsa s dospelými ľuďmi. Motivujem deti, pretože nie vždy vidia cieľ, ktorý je pre nich dobrý. Dospelý človek si však cieľ stanovuje sám. Motivácia je pre deti, dospelý buď dosiahnuť cieľ chce, alebo nie.

Všetky tie citáty, výroky, príbehy sú v konečnom dôsledku iba ozdoby. Ak ich stratíte, čo ostane? Sila, alebo slabosť? Odhodlanie, alebo rezignácia? Keď píšem o rôznych mužoch, predkladám ich myšlienky a prejavy, robím tak preto, aby ľudia cez inšpiráciu dokázali nájsť vnútornú silu a presvedčenie. Pokiaľ sa tak nestane, všetky externé vplyvy sú iba veľmi dočasným palivom.

Namiesto vôle neexistuje náhrada. Chceš skutočne dosiahnuť cieľ? Tak ukáž, ako na tom pracuješ. Ak ráno vypneš budík a spíš ďalej, tak nekecaj, že sa chceš naučiť vstávať skoro. Nechceš. Chceš spať a preto spíš.

Preto sa potrebujeme z času na čas zastaviť a premýšľať, po čom skutočne túžime a ako veľmi.

Namiesto vôle neexistuje náhrada. Je jednoducho kľúčová.


korektúra: Jana Lászlóová
fotografia: stocksnap.io

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *