Muž na cestách (2.) 1

Muž na cestách (2.)

9MP6Q3C5TE

V prvej časti som opísal to, ako sa na cestách starám o svoje nohy, resp. topánky. Druhá časť bude venovaná opačnej strane mužovho tela, teda hlave. Vy, ktorí holenie vybavíte elektrickým strojčekom, prípadne nejakým mach xyz, to máte jednoduchšie. My, ktorí sme z tohto procesu urobili rituál, musíme so sebou ťahať viac vecí.

Počas služobnej cesty zvyčajne potrebujem vyzerať upravene. Keďže pracujem s ľuďmi, má to svoje benefity. Možno ste na tom podobne alebo vám jednoducho záleží na tom byť oholený aj na dovolenke. Osobne sa snažím nájsť si čas zvyčajne večer alebo počas nejakých pokojnejších hodín. Nemusím sa ponáhľať a nikto ma neruší.

Ak ste prepadli holeniu, ako o ňom hovorím v niektorých blogoch, je dosť možné, že sa vaša zbierka strojčekov – „bagrov”, mydiel, krémov a štetiek na holenie rozširuje. Čo nosíte so sebou pri ceste mimo domova? Podľa čoho vyberáte?

Ja osobne som sa dopracoval k takejto zostave.

Muž na cestách (2.) 4

Doma mám niekoľko strojčekov, ktoré občas prevetrám, ale na služobnej ceste mám zo sebou vždy cestovnú verziu. Má o niečo kratšiu rúčku, ale hlava má štandardnú veľkosť. Pri týždňovej ceste mi úplne stačí jedna žiletka. Je pravda, že s týmto bagrom potrebujete trocha zručnosti, ale nie je to žiadna chirurgia.

Iba z nostalgie so sebou namiesto misky na prípravu peny nosím smaltovaný hrnček. Po prvé, pekne doňho vložím, čo potrebujem a počas stanovačiek ho využijem aj na uvarenie čaju, alebo polievky. Treba však povedať, že neudrží penu v dostatočnej teplote, ak si na to potrpíte.

Štetka na holenie je prekérna záležitosť. Pokiaľ ste investovali do nejakého „Ferrari” typu Muhle alebo Kent, pravdepodobne nechcete riskovať stratu alebo poškodenie. Ja zo sebou nosím celkom dobrý nástroj v podobe štetky Balea men. Štetiny z jazveca sú za tú cenu dobrý obchod.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Jak se nosí šle

S „kozmetikou” je to rýchly proces. Kvôli objemu a skladnosti preferujem mydlo v tube. Ďalej by ste u mňa našli malú kolínsku vodu a momentálne skúšam balzam po holení. To je všetko. Pre niekoho aj tak priveľa.

V poslednej dobe so sebou nosím aj hrebeň alebo kefu na bradu.

Toto všetko naozaj vojde do hrnčeka. V prípade, že potrebujem ešte niečo navyše, zmestím sa do malej kozmetickej tašky, ktorú som ukoristil pri nejakej vianočnej darovačke.

Samozrejme, vydržal by som týždeň aj bez holenia, ale oholiť sa prináša niekoľko benefitov, ktoré náklad navyše prevýšia. Ak ste teda prívržencom klasického holenia, nič vám nebráni vyskladať si svoju cestovnú sadu.

Nosíte so sebou na služobku niečo navyše? Máte inú skúsenosť? Podeľte sa v diskusii.


korektúra: Jana Lászlóová
fotografia: stocksnap.io, domáci archív

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *