Muž na cestách (1.) 1

Muž na cestách (1.)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Často sa snažíme priniesť podnety na premýšľanie a témy, ktoré by mohli rozbehnúť diskusiu medzi vašimi priateľmi. O niečo menej píšeme tipy, ktoré by dopomohli k dennej rutine. Touto sériou by sme tento deficit mohli troška dorovnať. V každej časti prinesieme nejakú osobnú zručnosť, ktorá sa môže zísť v odlišných prostrediach. Denne sa pohybujeme v rôznych situáciách, sme na ceste. Občas sa hodí nejaký ten nápad. Začneme pekne zdola topánkami.

Čistenie topánok je jednou z vecí, ktoré by mal každý muž ovládať. Samozrejme, až vtedy, keď vyrastie z výlučne teniskového obdobia. Po prvé táto činnosť sa môže stať vašim časom premýšľania a rozjímania. Po druhé je rozumné udržiavať svoj majetok v dobrom stave. A po tretie v udržiavaných topánkach poviete okoliu o svojom charaktere čosi navyše. Možno neveriacky krútite hlavou, alebo sa usmievate, že čo už je toto za tému. Skutočnosť je ale taká, že mnoho mladých mužov nikto topánky čistiť neučil a sami ani žiadny nástroj nemajú. Nakoniec… ukázali ste svojim synom, ako sa to robí?

Keďže som občas na služobných cestách, nestačí, že mám sadu na čistenie obuvi doma. Tá sa dosť rozrástla, v celku je neprenosná a pri povinnostiach na služobke aj nepraktická. To ale neznamená, že by som sa vyššie vymenovaných výhod chcel vzdať. Z toho dôvodu som si vyselektoval veci, ktoré sú skladné, nezaberú veľa priestoru a splnia svoju úlohu. Jeden pohľad často povie viac ako tisíc slov.

IMG_8336

Na fotke sú štandardné veci, ktoré pravdepodobne poznáte. Samozrejme, krém na topánky si beriem iba podľa aktuálnej farby topánok. Hubkou na riad zvyknem obuv vyčistiť od prachu a hrubšej špiny. Namiesto toho, aby som so sebou vláčil špeciálnu kefu na nanášanie krému, postačí vyradená zubná kefka. Handra zas poslúži na roztieranie impregnačného krému. Potom už len veľká kefa na dokončenie tohto príjemného rituálu. Vaša súprava bude samozrejme prispôsobená vašej garáži a topánkam, ktoré v nej parkujete.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   5 ZÁKLADNÍCH DRUHŮ OBUVI PRO CELOROČNÍ NOŠENÍ

Môže sa to javiť ako zbytočná babračka, alebo príliš veľa práce, ale v skutočnosti ide len o to objaviť radosť a spokojnosť z dobre urobenej práce. Čistenie topánok nevyžaduje toľko sústredenia, aby ste nemohli premýšľať nad svojim dňom, alebo plánovať ďalšie kroky (vidíte tú symboliku?).

Toto je moja cestovná sada, keď sa mením na muža na cestách”. Ako ste túto vec vyriešili vy? Máte nejaký ďalší nápad? Čo robíte lepšie?

V ďalších častiach môžeme hovoriť o tom, čo so sebou, keď nosíte oblek, idete do lesa, alebo čo sa oplatí nosiť každodenne. Skúste niečo navrhnúť v komentároch.


korektúra: Jana Lászlóová
fotografia: stocksnap.io, osobný archív

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *