MYDLO ALEBO KRÉM NA HOLENIE? KTORÉ JE LEPŠIE A AKO ICH POUŽÍVAŤ 1
|

MYDLO ALEBO KRÉM NA HOLENIE? KTORÉ JE LEPŠIE A AKO ICH POUŽÍVAŤ

pena na holenie

Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, ako ste sa začali holiť? Ja si na to spomínam. Okrem toho, že po holení sa mám opláchnuť studenou vodou, som toho o holení nevedel nič. Nevedel som, že holenie proti smeru rastu môže spôsobovať podráždenie, ani aké výhody má klasické mydlo na holenie, čo to je kamenec a na čo je dobrý a o klasických strojčekoch som si myslel, že keďže majú iba jednu žiletku, tak určite holia horšie ako moderné žiletky, sú agresívnejšie k pokožke a tým ju musia dráždiť.

Najväčšiu zásluhu na tom majú práve naši rodičia a starí rodičia, ktorí nám svoje znalosti ohľadom holenia nepredávajú a spoliehajú sa na to, že marketingové kampane veľkých spoločností v televízii nás dostatočne vzdelajú. Ale je to naozaj tak? Ukazujú nám tieto spoločnosti to, čo je skutočne dobré a kvalitné, alebo nám tlačia do hlavy to, čo im najviac vyhovuje a z čoho majú najviac peňazí?

Preto sa ani nečudujem ľuďom, ktorí sa rozhodnú pre klasický spôsob holenia, ale následne zistia, že z veľkého výberu produktov si ani nevedia vybrať. Dennodenne radíme ľuďom a snažíme sa im pomôcť pri výbere ideálneho produktu pre ich potreby. Chaoticky môžu vyzerať práve mydlá, respektíve krémy na holenie, ktorých je neúrekom. Preto sa dnes pozrieme bližšie na to, aký je medzi nimi rozdiel a ako s nimi docieliť čo možno najlepší výsledok.

 Mydlo na holenie

Dá sa povedať, že mydlo na holenie je najstarší spôsob vytvorenia peny, ktorý sa zachoval dodnes. Použitím štetky s ním dokážete vytvoriť naozaj bohatú penu, ktorá dokonalo ochráni vašu pokožku pred ostrím. Základnou zložkou je glycerín, ktorý sa používa aj v hydratačných krémoch a zaručuje lepšie kĺzanie žiletky a samozrejme hydratáciu pokožky. Mydlo obsahuje rôzne rastlinné esenciálne oleje a maslá, ktoré taktiež zaručujú pohodlné kĺzanie žiletky a hydratáciu poškodenej pokožky od žiletky.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   7 chýb, ktoré robia nováčikovia pri mokrom holení

Z používateľského hľadiska je mydlo mierne náročnejšie ako krém na holenie. Z vlastnej skúsenosti môžem odporučiť na mydlo dať trochu teplej vody, aby zmäklo a aktivovali sa zložky mydla. Následne vodu vylejte a krúživými pohybmi štetkou po mydle ho vmasírujte medzi štetiny. To, ako dlho treba krúžiť po mydle, je individuálne od každého mydla, avšak referenčný čas je približne 10 sekúnd. Po prvom raze použitia by ste to už mali vedieť odhadnúť aj sami.

Výsledná pena by mala byť hustá, krémová a nemala by vysychať po aplikovaní na tvár. Ak nespĺňa tieto vlastnosti, krúžte po mydle dlhšie, aby ste mali medzi štetinami viac mydla. Na tuhé mydlá fungujú lepšie štetky s diviačími štetinami, pretože sú tvrdšie a lepšie „naberú” medzi štetiny tvrdé mydlo.

Medzi najlepšie značky mydiel patria: Taylor of Old Bond Street, Mühle, Geo F. Trumper, D.R. Harris, Proraso.

Krém na holenie

Zloženie kvalitného krému na holenie a jeho vlastnosti sú veľmi podobné mydlu, čiže kvalitné zloženie, výborné kĺzavé vlastnosti a bohatá pena. Najväčší rozdiel je v  konzistencii, pretože je omnoho mäkšie ako mydlo.

Medzi krémami v nádobe a krémami v tube nie je v zásade žiadny rozdiel a ide len o to, aké použitie je pre vás pohodlnejšie. Je samozrejmé, že pokiaľ veľa cestujete, tak vhodnejší bude práve krém v tube, ktorý je spratnejší.

Nesporná výhoda krému je v použití, kedy si viete odmerať presne aké množstvo je na vytvorenie peny najlepšie. Ďalšou výhodou je rýchlejšie vytvorenie peny, kvalita peny a výborná konzistencia, ktorú dosiahnete s menším úsilím ako pri mydle. Nevýhoda je rýchlejšia spotreba krému oproti mydlu, z ktorých niektoré vám vydržia pokojne aj po celý rok.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   MOVEMBER

Krém vytlačte z tuby, alebo naberte z nádoby prstom približne vo veľkosti arašidu a vmasírujte medzi štetiny. Následne krúživými pohybmi v miske alebo priamo na tvári vytvorte penu. Pre krémy sú vhodnejšie mäkšie štetiny z jazveca, ktoré vám zaručia výborný masážny efekt na tvári.

Medzi najlepšie značky krémov patria: Taylor of Old Bond Street, Mühle, Geo F. Trumper, D.R. Harris, Proraso, Morgan’s a Blind Barber.


zdroj: begentleman.sk

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *