Obstáť v ťažkých časoch 1
|

Obstáť v ťažkých časoch

Ako to robíte, že máte vždy takto nastavenú myseľ?
Takúto otázku som dostal pred chvíľou a musel som sa zamyslieť. Po prvé, nie vždy je moja hlava nastavená tak, aby sa nezlomila. Po druhé, ak je, tak je to kvôli správnym rozhodnutiam. Poďme sa na to pozrieť.

Ako to robíte, že máte vždy takto nastavenú myseľ?
Takúto otázku som dostal pred chvíľou a musel som sa zamyslieť. Po prvé, nie vždy je moja hlava nastavená tak, aby sa nezlomila. Po druhé, ak je, tak je to kvôli správnym rozhodnutiam. Poďme sa na to pozrieť.

Workshop
ACT – ZÁKLADY 7 NÁVYKOV SKUTOČNE EFEKTÍVNYCH ĽUDÍ

Už len 2 voľné miesta!

Tento dvojdňový workshop rozvíja vnútornú motiváciu, výkonnosť a efektivitu jednotlivcov, s dôrazom na osobné vedenie. Pamätaj, že vedenie (seba samého) je jedným z cieľov a úloh muža 21.storočia podľa Mužom.sk.

ACT (Act – Active ako akcia, čin, konanie)

Pre koho je seminár určený: Pre mužov, ktorí hľadajú možnosť ďalšieho osobného rastu, mužov s vysokým potenciálom, mužov, ktorí chcú badateľné zlepšenie produktivity a efektivity, mužov, ktorí si chcú nastaviť vnútornú motiváciu, postoje a inšpirovať sa k rozvoju osobnosti.

VIAC INFO

Tvrdé obdobia tu nevydržia dlho, tvrdí ľudia áno. To je pravda, ale existuje ešte niečo viac. Viac ako len vydržať je napredovať. V ťažkých časoch rásť, neupadať.

Dokonca to môže byť aj tak, že keď sa obzrieme späť, zistíme, že v skutočnosti práve v ťažkých momentoch sme najviac osobnostne porástli. V tých najtemnejších, najtvrdších chvíľach prebieha osobná evolúcia. Kto sa rozhodne ignorovať ju a poddá sa, degraduje.

Ľudstvo je do veľkej miery nerozbitné. Vydržali sme rôzne nepriazne, vyšli sme z každej krízy zmenení, prispôsobení. Máme to v sebe. Vy to máte v sebe, ja to mám v sebe.

Príroda je krutá, ten, kto ostane paralyzovaný, sa stane korisťou. Nerád by som, aby ma niečo zožralo, či už zvonku, alebo zvnútra len preto, že som sa rozhodol podľahnúť nepriazni.

Často je to o tom nájsť správny pomer medzi šťastím a ambíciami. Ak sa nechám strhnúť príliš na jednu stranu, pomelie ma to. Túžiť po šťastí a nemať žiadne ambície, ako ho dosiahnuť, vedie k frustrácii. Mať obrovské ambície a netešiť sa z ich dosahovania je cesta k vyhoreniu.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Cesta za šťastím (?)

Čo tak uspokojiť sa s tým, čo máte, a zároveň sa usilovať dosiahnuť viac?

DARUJ 2% Z DANE MUŽOM.SK:

Takmer desať rokov narúšame komfort mužov a prinášame tak zmenu.

O.z. Mužom.sk je pripravené, s vašou podporou, prinášať možnosti a príležitosti teenagerom aj zrelým mužom v online priestore, aj na živo.

Pomôžte nám osloviť ešte väčší počet mužov svojimi 2% z dane.

VIAC INFO

Naučte sa, ako byť spokojní s tým, čo máte, zatiaľ čo stíhate všetko, čo chcete.

Ako máte pre seba zadefinované šťastie? Je to stav spôsobený niečím? Partnerkou, deťmi, prácou, športom? Ale čo ak vám to vezmú? Vaše šťastie zmizne. Je teda také krehké? V ťažkých časoch teda nie je možné byť šťastný?

Zamerať sa na to, čo nemám, je nekonečný kolotoč úsilia. Označili by ste to ako šťastie?

Takže znova. Ideálne je v ťažkých časoch potrebné mať oboje. Porozumenie, že šťastie vychádza zvnútra a ambície sú dôležité pre posun vpred.

Potrebujete víťaziť, pretože to je realita, akou sme sa udržali ako ľudstvo pri živote. Pravdepodobne je mnoho odpovedí na otázku, prečo sme tu, ale jednou z tých, ktoré omieľam často, je, aby sme objavili svoj potenciál a boli ním užitoční.

V momente, keď udrú ťažké časy, nemáme zastavovať, ale naopak, oprieť sa o schopnosť byť šťastný s tým, čo máme a naštartovať ambície dosiahnuť viac.

Absolútne prakticky. Urobte si z vďačnosti denný návyk. Píšte si tie veci, alebo si ich hovorte, ale nedovoľte, aby ste viac premýšľali nad tým, čo nemáte, ako nad tým, za čo ste vďační. Energetický nápoj bez zbytočných konzervantov.

Druhá praktická vec. Keď sa do niečoho pustite, robte to tak, aby ste uspeli. Ak prehráte, budete vedieť, že vaše šťastie nestojí ani nepadá na nedosiahnutom cieli. Už sme si povedali, že vychádza zvnútra. Každá výzva, život sám, je hra. Ak zvolená stratégia nefunguje, spravím krok späť a skúsim to inak. Nájdem chyby, budem hľadať riešenie. Takto sa môžete pozrieť na zdravie, prácu, rodinu.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Kedy je tvoje vďakyvzdanie?

Na svoj potenciál si ani nesiahnem, ak budem lenivý, nedisciplinovaný, neochotný riskovať.

Tretí aspekt v ťažkých časoch je konzistentnosť. To, čo robíte denne a prináša vám benefity, si zachovajte.

Povedzme, že prídem o prácu a vzťah. Som na dne, mám pocit, že už nebude nikdy nič dobré a že som nanič. Najlepšia cesta, ako z toho von, je žiť tak, aby som bol na seba hrdý a vedel sa pozrieť do zrkadla. Ja to robím tak, že udržujem vo svojom živote rutiny, poriadok a disciplínu. Dodržím voči sebe dané slovo, naďalej sa budem starať o svoje zdravie, nezačnem sa opíjať a ani neskĺznem k hernej konzole ako hlavnej náplni môjho voľného času.

Žite tak, aby ste na seba mohli byť hrdí. V ťažkých časoch sa neprestaňte hýbať, čítajte knihy, stanovujte si denné úlohy… Tvrdé obdobia tu nevydržia dlho, tvrdí ľudia áno.

Majte predstavu, kým chcete byť, a konajte podľa toho.

  1. Moje šťastie nemá byť závislé od vonkajších okolností.
  2. Som tu, aby som objavil svoj potenciál a bol užitočný.
  3. Odhliadnuc od toho, čo sa deje, chcem byť konzistentný a konať ako ten, kým sa chcem stať.

Viac ako len vydržať je napredovať.


korektúra: Ivana Varga
fotografia: unsplash.com

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *