Generácia bez sprievodcov 1
|

Generácia bez sprievodcov

jeremy-bishop-409062-unsplash

Ako by ste odpovedali na otázku, kedy sa chlapec stáva mužom? To sa totiž pýtam študentov vždy, keď mám prednášku na nejakej strednej škole. Odpovede sú rôzne,  no ide skôr o snahu uhádnuť. Nikto to totiž mladým ľuďom neprezradil. A to je problém. 

Workshop
ACT – ZÁKLADY 7 NÁVYKOV SKUTOČNE EFEKTÍVNYCH ĽUDÍ

Už len 4 voľné miesta!

Tento dvojdňový workshop rozvíja vnútornú motiváciu, výkonnosť a efektivitu jednotlivcov, s dôrazom na osobné vedenie. Pamätaj, že vedenie (seba samého) je jedným z cieľov a úloh muža 21.storočia podľa Mužom.sk.

ACT (Act – Active ako akcia, čin, konanie)

Pre koho je seminár určený: Pre mužov, ktorí hľadajú možnosť ďalšieho osobného rastu, mužov s vysokým potenciálom, mužov, ktorí chcú badateľné zlepšenie produktivity a efektivity, mužov, ktorí si chcú nastaviť vnútornú motiváciu, postoje a inšpirovať sa k rozvoju osobnosti.

VIAC INFO

Nejde len o nejakú poučku, alebo snáď o určenie dňa a hodiny. Chlapci toho netušia omnoho viac, ako len to, kedy a ako sa stanú dospelými mužmi. Mnohých nikto nenaučil uviazať kravatu, nabrúsiť nôž, vymeniť koleso alebo dohodnúť sa na cene. O sexe si vymysleli príbehy, alebo napozerali v porne. Vyrastajú generácie bez sprievodcov, bez otcov a starších bratov. Nie je to škoda? Nie je škoda, že nie je nikto, koho by sa mohli pýtať? Každý mladý muž by mal mať niekoho, koho sa pýtať môže.

Otcovia, ktorí sami také niečo nezažili, to majú ťažké. Niektorí sú príliš zaneprázdnení, aby učili svojho syna, ako vyrobiť penu na holenie a ako sa používa klasický holiaci strojček. Toto možno nie je to najzásadnejšie. Je to ale malý čriepok celej mozaiky generácie bez sprievodcov.

Aj preto sme tu my. Z malej časti suplujeme, staviame sa do prázdneho miesta, vysvetľujeme, vedieme, premýšľame. Občas poradíme, čo robiť na rande, čo si obliecť alebo čo skúsiť, no stále sme iba virtuálnym mentorom.

Nebezpečenstvo je, že chlapec bude odkázaný na to, aby sa naučil o svojej dospelosti z porna a magazínov pochybnej kvality.

Po prvé je dôležité, aby sme túto skutočnosť nestrácali z mysle. To, že kultúra nie je v poriadku, je impulzom na jej zmenu. Tá začína pri mne samom. Naučím sa to, čo chlapcom chýba. Stanem sa kvalitnejším mužom a budem pripravený podať to ďalej. Urobte svojím cieľom ovládnuť základné vedomosti mužov, čokoľvek to pre vás znamená.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   132. Podcast Mužom.sk: Jsi tam, brácho? (M. Herman, J. Halda)

Po druhé, staňte sa zdrojom týchto zručností a poznania pre iných. Buďte pripravení hovoriť o tom, ako si založiť účet v banke, ako funguje sex, prečo kontrolovať olej v aute. To neznamená, že budete vedieť všetko, ale to od vás nikto nečaká.

Po tretie, a to platí pre všetkých, ktorí ste mladí a potrebujete odpovede, pozerajte sa po mužoch vo vašom okolí a pýtajte sa. Ak to nepôjde osobne, nájdite si virtuálnych mentorov ako mužom.sk, alebo zahraničné zdroje. V každom prípade choďte po kvalite. Nenahraďte chýbajúcich sprievodcov odpadom v podobe lacnej erotiky a plytkých motivačných speakrov.

Cesta muža je celoživotná škola. Vždy sa bude mať čo učiť o tom, ako byť otcom, partnerom, priateľom. Vždy bude čosi zaujímavé na vreckových nožoch, pečení mäsa, remeselných prácach. Potrebujeme sa v tom podporovať navzájom. My v Mužom.sk to určite oceníme.


korektúra: Ivana Badiarová
fotografia: unsplash.com

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

One Comment

  1. “Vyrastajú generácie bez sprievodcov, bez otcov a starších bratov. Nie je to škoda? Každý mladý muž by mal mať niekoho, koho sa pýtať môže.”

    Mnozí tak vyrastajú, pretože ich matky sa rozviedly s ich otcami a s podporou štátu v podstate zablokovaly akýkoľvek bližší vzťah otca so synom. Ja sa pohybujem v prostredí kombatových športov, kde sú chlapi často polovičných rodín, kt spoznali svojho fotra až v dospelosti tak, že ho sami vyhľadali. Pretože ich matka si to dovtedy jednoducho nepriala. Keď sa opýtam mojej babičky, že kde je môj dedko – odpoveď: “Toho remeselníka s vreckovým nožíkom mi ani nespomínaj.” Jednoducho, ženy si mužskú kvalitu a to, čo prináša kvalitu do mužského života, neprajú. Lepšie povedané vidia kvalitu skôr v tom ako byť ,dajme tomu, úspešný muzikant, či zámožný producent – ale určite ne pečenie mäsa a pod. Mužnosť ide bokom, pretože ženy ju odhadzujú – no a v dôsledku toho ju ich synovia posléze musia hľadať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *