Prestaňme sa vyhovárať a začnime pracovať 1
|

Prestaňme sa vyhovárať a začnime pracovať

StockSnap_6B70C91911

Prestaňme sa sťažovať. Úplne. Navždy. Nemáme na to najmenší dôvod.

Dokážeme mať pod kontrolou také ohromné množstvo vecí, že drvivá väčšina z tých, ktoré sa nám udejú, sú naša zodpovednosť. Hneď vám možno napadne to všetko, za čo nemôžete. OK, vykašlite sa na to. To je len odpútavací manéver. Kondícia, vzťahy, financie, práca, rodina, kariéra. To všetko je výsledkom našich rozhodnutí, akcie, asertivity, proaktivity. Prestaňme sa sťažovať. Miesto, kde sa nachádzame, je naša zodpovednosť. Výsledok našej práce.

Nemáme sa na čo sťažovať. Máme v rukách všetky potrebné nástroje na to, aby sa veci pohli správnym smerom. Ideálne podmienky. Nevyrušuje nás smäd, ani hlad. Deň, kedy chceme začať zmeny, začneme z pohodlnej postele po dobrom spánku. Dokonca ľahko nájdete ľudí, ktorí premýšľajú rovnako.

Podobáme sa na chlapa, ktorý chce postaviť dom. Kúpi si dobré auto, v ktorom bude prevážať materiál. Zoženie perfektné, značkové nástroje, od skúsenejších dostane inštrukcie. Ráno si pripne opasok s náradím a … nespraví nič. Odloží to, lebo ho pichne v lakti, lebo vyzerá, že bude pršať alebo nie je “ten deň”.

Zdanlivo pôjdem proti tomu, čo robíme, ale premýšľajte. Ak aj čítame mužom.sk, či iné kvalitné weby, knihy, počúvame podcasty od inšpiratívnych mužov, na čo je to všetko dobré, ak s tým neurobíme nič? Iste, s kvalitnými nástrojmi sa pracuje lepšie, ale slovo “pracuje” je v  tejto vete kľúčové!

Nesťažujme sa, pretože máme všetko potrebné na to, aby sme sa stali najlepšími možnými mužmi. Ak sa sťažujeme a vyhovárame, tak situácia, v ktorej sa nachádzame, je presne taká, akú si zaslúžime. Odmietnite tento spôsob premýšľania ako niečo, čo vás oslabuje. Prenášať zodpovednosť na niekoho iného je nezmysel. Nie naše manželky, nie naši šéfovia, ale my sami sme zodpovední za to, ako sa veci udejú a ako bude vyzerať naša realita.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Hľadá sa Zviera

Ak ma pri tom pristihnete, pripomeňte mi moje slová, prosím.


korektúra: Jana Lászlóová
fotografia: stocksnap.io

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

2 Comments

 1. Takze vsetko je v nasich rukach, neexistuju ziadne limity, ziadna osobna, rodinna historia, ziadne obmedzenia povahove… Mysli pozitivne a bud akcny a vsetko sa vydari.
  To sa mi zda ako uplne nepochopenie reality zivota, dostojnosti cloveka. Tlacit sa volovo neustale dopredu a nahovaranie si vsetko ma byt uspesne je omyl. Totizto, ono si to po case vypyta svoju dan. Moze to byt v podobe prehliadnutych signalov, ktore nam vysiela telo, prehliadnutych signalov od priatelov, od nasej duse, co moze mat dalekosiahle dosledky. Ale najdolezitejsie je podla mna to, ze sa nestretneme sami so sebou, so svojimi tienistymi strankami. Oni nezmiznu, len ich potlacime a oni sa budu skor ci neskor drat na povrch. Budeme zit v iluzii, ze vykazujeme uspech, ale v skutocnosti zijeme vlastnu karikaturu.
  K dobremu charakteru muza patri aj disciplina. Ale robit z nej absolutnu prioritu je nezdrave.
  Myslim, ze k zivotu kazdeho cloveka, muza ci zeny, patri aj neuspech, zlyhania, narazenie na vlastne limity. Ale to nie je zle. Stretavame sa so svojim clovecenstvom tvarov v tvar. A to je poctive. A vyzaduje to odvahu.
  A zostavame ludmi.

  1. Jaroslav, vďaka za komentár. Donútil ma prečítať si môj text znova (verte, že xtý krát). V momente, keď začne komentár slovom “takže”, predpokladám, že autor komentára uvádza svoje výstupy, ktoré pri čítaní prijal. Z pohľadu autora Vám musím povedať, že som tento text buď zle napísal, alebo ste ho zle pochopil.
   V článku sa nikde nepíše “mysli pozitívne”, ani “všetko sa vydarí”. Vaše následné konštatovania vyplývajú z tohto nepochopenia. Možno je to aj preto, že je to jediný článok, ktorý ste u nás čítal (?). To je samozrejme v poriadku, ale ubezpečujem Vás, že Mužom.sk nie je tento typ magazínu. Na požiadanie Vám pripojím články, ktoré hovoria o námahe, neúspechu, zlyhaniach.
   Čo sa týka disciplíny, neviem ako ju definujete, preto s Vami nemôžem diskutovať. O disciplíne z nášho pohľadu nájdete na webe tiež niekoľko postrehov, alebo Vám odporúčam podcast. Len v skratke – disciplína rovná sa sloboda. “Nezdravá disciplína” nie je slovné spojenie v mojom slovníku, takže mu nerozumiem.

   Ešte raz vďaka za komentár, verím, že to pre Vás nebol premrhaný čas.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *