Prestaňme sa vyhovárať a začnime pracovať

StockSnap_6B70C91911

Prestaňme sa sťažovať. Úplne. Navždy. Nemáme na to najmenší dôvod.

Dokážeme mať pod kontrolou také ohromné množstvo vecí, že drvivá väčšina z tých, ktoré sa nám udejú, sú naša zodpovednosť. Hneď vám možno napadne to všetko, za čo nemôžete. OK, vykašlite sa na to. To je len odpútavací manéver. Kondícia, vzťahy, financie, práca, rodina, kariéra. To všetko je výsledkom našich rozhodnutí, akcie, asertivity, proaktivity. Prestaňme sa sťažovať. Miesto, kde sa nachádzame, je naša zodpovednosť. Výsledok našej práce.

Nemáme sa na čo sťažovať. Máme v rukách všetky potrebné nástroje na to, aby sa veci pohli správnym smerom. Ideálne podmienky. Nevyrušuje nás smäd, ani hlad. Deň, kedy chceme začať zmeny, začneme z pohodlnej postele po dobrom spánku. Dokonca ľahko nájdete ľudí, ktorí premýšľajú rovnako.

Podobáme sa na chlapa, ktorý chce postaviť dom. Kúpi si dobré auto, v ktorom bude prevážať materiál. Zoženie perfektné, značkové nástroje, od skúsenejších dostane inštrukcie. Ráno si pripne opasok s náradím a … nespraví nič. Odloží to, lebo ho pichne v lakti, lebo vyzerá, že bude pršať alebo nie je “ten deň”.

Zdanlivo pôjdem proti tomu, čo robíme, ale premýšľajte. Ak aj čítame mužom.sk, či iné kvalitné weby, knihy, počúvame podcasty od inšpiratívnych mužov, na čo je to všetko dobré, ak s tým neurobíme nič? Iste, s kvalitnými nástrojmi sa pracuje lepšie, ale slovo “pracuje” je v  tejto vete kľúčové!

Nesťažujme sa, pretože máme všetko potrebné na to, aby sme sa stali najlepšími možnými mužmi. Ak sa sťažujeme a vyhovárame, tak situácia, v ktorej sa nachádzame, je presne taká, akú si zaslúžime. Odmietnite tento spôsob premýšľania ako niečo, čo vás oslabuje. Prenášať zodpovednosť na niekoho iného je nezmysel. Nie naše manželky, nie naši šéfovia, ale my sami sme zodpovední za to, ako sa veci udejú a ako bude vyzerať naša realita.

Ak ma pri tom pristihnete, pripomeňte mi moje slová, prosím.


korektúra: Jana Lászlóová
fotografia: stocksnap.io

Peter Podlesný

Manžel nádhernej ženy, otec dvoch detí, priateľ dobrej partie chlapov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *