Rešpekt sa získava 1
Ostatné Život muža

Rešpekt sa získava

Potreba byť rešpektovaný je prirodzená. Ja som spokojný aj s tým, ak vyvolávam v istom type mužov obavy, a s tým, ak sa ku mne ľudia správajú istým spôsobom.
Problém však je, keď chlap nedokáže rešpektovať ani sám seba, pretože mu je jasné, že nedokáže voči sebe dodržať slovo, jeho disciplína je na nič, nedosahuje ciele, ktoré by chcel, je otrok svojich túžob, slabý a bez fyzickej formy.

Potreba byť rešpektovaný je prirodzená. Ja som spokojný aj s tým, ak vyvolávam v istom type mužov obavy, a s tým, ak sa ku mne ľudia správajú istým spôsobom.

Problém však je, keď chlap nedokáže rešpektovať ani sám seba, pretože mu je jasné, že nedokáže voči sebe dodržať slovo, jeho disciplína je na nič, nedosahuje ciele, ktoré by chcel, je otrok svojich túžob, slabý a bez fyzickej formy.

Vynútiť rešpekt si vie mnoho chlapov. O tom to však nie je. To, aby vás ľudia rešpektovali prirodzene, si vyžaduje dlhodobé správne rozhodnutia, žiadne skratky.

Prečo premýšľať o rešpekte? Aby vás ľudia brali vážne a váš život mal nejaký dopad. Sú medzi nami muži, ktorí sú v poriadku s tým, ak sa z ich rozhodnutí okolie smeje. AK ste s tým spokojní, ušetrite si čas a nečítajte ďalej. My ostatní pokračujeme.

Ak vás nerešpektujú muži, nebudú ani ženy. Nemám na mysli dievčatá, ktoré vám prídu na pomoc, aby vám pofúkali zranenú dušičku, ale ženy, ktoré očakávajú u muža istý stupeň osobnej hrdosti a rešpektu. Ono je to ako snehová guľa. Ak vás nemá dôvod rešpektovať žena po vašom boku, nebudú to robiť ani deti. Kým majú dôvod vidieť vás ako slabocha, počúvať vás by bolo deštruktívne, to už je múdrejšie takého muža ignorovať.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Čo ma učia bojovníci

Nepotrebujem nikoho rešpekt a uznanie znamená prijať degradovanú verziu života. Podpriemerné bytie. Takto by nemal žiť žiaden z nás. A riešenie je v rukách každého osobne.

Ukážme si to na negatívach, aby sme objavili, ako to spraviť inak. Zistiť dôvody, prečo sa rešpekt stráca, môže pomôcť objaviť cestu k opaku. Ak sa v tom nájdete, tak nájdete aj akcie, ktoré vás z toho vyvedú.

  1. Mizerná povesť pred sebou samým

Sebavedôvera je založená na skúsenosti, ktorú so sebou nadobúdam. Ak niečo hovorím a už tuším, že to nedotiahnem, verte, že to rovnako tak vedia ľudia okolo mňa. Prečo by mali?

Dôslednosť a vytrvalosť.

Ak nerešpektujete sami seba, nečakajte to od nikoho iného. A to sa dokazuje voči sebe denne. V momente, že si niečo poviete, splňte to. Máte v pláne tréning? Majte dostatok rešpektu voči svojmu slovu, aby ste ho nezrušili. Naplánovali ste si odpočinok, otužovanie, prácu? Dodržte to, pretože vaše slovo má váhu.

Kde by ste boli, ak by ste splnili všetky tie dobré veci, ktoré ste si sľúbili?

2. Chcete veci príliš

Predstavte si, že sa dostanete do vyjednávania o niečo, po čom veľmi túžite. Ste ochotní to preplatiť aj nad objektívnu cenu. Konáte zúfalo a ľudia to cítia. Vaše zúfalé túžby potom umožňujú, aby sa s vami život zahrával a kľudne vás nechal plaziť sa po blate.

Stoici hovoria o “Amor fati” – milovať osud. Čo s tým? Nie je to o prijímaní všetkého, ale o prijatí toho, čo skutočne nedokážete ovplyvniť. Pracujte na tom, aby ste neboli závislí na ničom a tak vám nebudú môcť nič vziať.

Buďte OK so smrťou, stratou, všetkým a potom spravte to najlepšie rozhodnutie a krok vpred.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Kde je moja trpezlivosť?

3. Veľa rečí

Veľa slov prichádza s túžbou znieť múdrejšie ako iní alebo z potreby byť počutý. Tak či tak, oba dôvody ukazujú slabosť. Slovo muža má mať dopad, múdrosť a prinášať benefity. Povedať všetko, čo mi prejde hlavou, znamená nepremýšľať nad tým, čo skutočne poslúži mne alebo iným.

Najhoršou formou komunikácie, a snáď to píšem zbytočne, je hovoriť o ľuďoch, ktorí nie sú prítomní. Muži, čo to robia, nemajú v okolí, ktoré je toho svedkom, žiaden rešpekt.

Zahryznite si do jazyka a nechajte ruky vyjadrovať myšlienky.

4. Slabý a krehký

Je ťažké rešpektovať krehkých mužov. Rešpektovať ich krehkosť tak, že ich budete chrániť, to ešte áno. Nakoniec, krehkosť má silu v iných oblastiach, ale muž má potenciál byť nebezpečný a mal by túto schopnosť vedieť použiť.

Trénujte svoje telo, aby bolo silnejšie. Vyzerať impozantnejšie, byť odolnejší a schopnejší pracovať s bremenom je niečo, čo poslúži. To je kapacita, ktorá vám tiež prinesie rešpekt a pridá na sebavedomí. Okrem toho, muž, ktorý VIE, že dokáže bojovať, si to nepotrebuje dokazovať.

5. Ste nespoľahliví

Koho nespoľahlivého rešpektujete?

Buďte dochvíľni, dodržiavajte dohody. Zaznie vaše meno od niekoho, ak sa ho spýtajú, komu môže veriť a na koho sa spoľahnúť? Pracujte na svojej reputácii, je ťažké ju reštaurovať.

6. Ste leniví

Z lenivosti nevychádzajú skutočné hodnoty. Netvrdím, že máte v jednom kuse drieť. Nie je v poriadku, ak pracujete na všetkom a vlastne na ničom. Ale ak apriori odmietate tvrdú prácu, nechcete robiť to, na čo nemáte chuť a namiesto toho trávite hodinu pred televízorom, ako chcete rešpekt mužov s vyššími cieľmi a hodnotami?

Nemáme rovnakú štartovaciu čiaru, ale každý z nás má schopnosť tvrdo pracovať. Pridajte k tomu inteligenciu a múdrosť a máte recept na rešpekt.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   32. Podcast Mužom.sk: Boj, ktorý nám hrozí

7. Potreba pozornosti

Zúfalá potreba pozornosti smrdí. Ten smrad rozoznajú často ako prvé ženy vo vašom okolí. Odpoveďou na to je spokojnosť v samote. Ak pre to, aby ste boli šťastní, nepotrebujete spoločnosť, dokážete si užiť čas osamote, je to skvelý bonus.

Veľké rešpektované osobnosti vždy nachádzali svoje vízie a sny v osobnom čase. Objavte aj vy pokoj a napredovanie v čase mimo hluku spoločnosti.

8. Pôsobíte ako odpad

Ak je tvoja izba, dom, pracovňa smetisko. Keď sa obliekaš a pôsobíš tak, že máš na smetisku trvalý pobyt, hovorí to niečo o tvojom pohľade na seba samého. Znova… muž, ktorý si neváži sám seba, to nemôže čakať ani od iných. Nepotrebuješ na to kopu peňazí, len záujem.

Držte si v poriadku svoj pracovný priestor, svoju posteľ, svoj zovňajšok. Prinesie to viac ako si myslíte.

To je všetko.

Je nesmierne náročné vyjadriť rešpekt sebe samému, ak sa k sebe človek správa ako k odpadu, kašle na svoje zdravie, nič nedokončí a jeho povesť je absolútna katastrofa. Ak chcete rešpekt, zaslúžte si ho.

Nie je to raketová veda. Rešpekt má svoje dôvody. Čím ste lepší, tým viac rešpektu získate.


korektúra: Ivana Varga
fotografia: unsplash.com

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*