Jednoduchosťou života 1
|

Jednoduchosťou života

Jednoduchosťou života 3

Charles Wagner, 1903

Workshop
ACT – ZÁKLADY 7 NÁVYKOV SKUTOČNE EFEKTÍVNYCH ĽUDÍ

Už len 4 voľné miesta!

Tento dvojdňový workshop rozvíja vnútornú motiváciu, výkonnosť a efektivitu jednotlivcov, s dôrazom na osobné vedenie. Pamätaj, že vedenie (seba samého) je jedným z cieľov a úloh muža 21.storočia podľa Mužom.sk.

ACT (Act – Active ako akcia, čin, konanie)

Pre koho je seminár určený: Pre mužov, ktorí hľadajú možnosť ďalšieho osobného rastu, mužov s vysokým potenciálom, mužov, ktorí chcú badateľné zlepšenie produktivity a efektivity, mužov, ktorí si chcú nastaviť vnútornú motiváciu, postoje a inšpirovať sa k rozvoju osobnosti.

VIAC INFO

Pokles radosti, nezávislosti, morálneho štandardu či myšlienky spoločných záľub – toto je výsledok, keď prevládajú naše nároky. Mohli by sme pridať ešte viac bridivých výsledkov, ku ktorým v neposlednom rade patrí aj ohrozenie verejného poriadku. Keď má spoločnosť vysoké nároky, pohlcuje to prítomnosť, obetujú sa tomu výdobytky minulosti, obetuje sa tomu budúcnosť.

Po nás len pohroma! Výrub lesov za účelom získania peňazí, ničenie dedičstva našej mládeže, ničenie dňa ovocia dlhých rokov, zahrievanie vašich príbytkov pálením svojho nábytku, zaťaženie budúcnosti dlhmi pre momentálne potešenie, žitie podľa potrieb a obáv zo zajtrajších problémov, chorôb, zrúcanín, nenávisti a hnevu – menovanie všetkých zlých skutkov tohto fatálneho režimu nemá konca.

Na druhej strane, ak si udržiavame jednoduché nároky, vyhýbame sa onému zlu a zamieňame ho za nevyčísliteľné dobro. To, že striedmosť a triezvosť sú najlepšími ochrankyňami zdravia, je starý príbeh. Zachovávajú človeka od biedy, ktorá by mu ináč strpčila život; zlepšujú zdravie, pobádajú k činu a zlepšujú mentálnu vyrovnanosť. Ak by to bola otázka jedla, oblečenia, či bývania, jednoduchosť nárokov je zdrojom taktiež aj nezávislosti a bezpečia. Čím jednoduchšie žiješ, tým bezpečnejšia je tvoja budúcnosť. Si menej zraniteľný neočakávanými udalosťami. Choroba a občasná pohodlnosť nepostačia, aby ťa vyviedli z miery – ani zmena pozície, hoci by bola význačná, ťa nevyvedie z miery. Majúc nízke nároky, príde ti to menej bolestivé, zvyknúť si pokúšať šťastie. Budeš pripomínať muža aj vtedy, keď ti vezmú tvoju pracovňu či príjem, lebo základ, na ktorom je tvoj život postavený, nie je tvoj stôl, pivnica, kone, tvoje osobné vlastníctvo, či tvoje peniaze. V ťažkých časoch sa nebudeš správať ako decko, ktorému vzali fľaštičku a hrkálku. Silnejší, lepšie vyzbrojený do problémov ako tí s oholenou hlavou, menej lákavý pre nepriateľa, budeš lepším profitom pre svojho suseda. Keďže nebudeš burcovať jeho žiarlivosť, jeho základné túžby alebo jeho nesúhlas svojím luxusom, márnotratnosťou či výjavom pätolizačského života; a menej pohltený svojím vlastným komfortom, budeš nachádzať zmysel práce pre druhých.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Tisíci muž


preklad: Rastislav Krempaský
korektúra: Jana Lászlóová
zdroj: artofmanliness.com
fotografia: unsplash.com

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *