Sila disciplíny 1
|

Sila disciplíny

adi-goldstein-339959

Dnes sa mi nechcelo vstať, neskôr sa mi nechcelo trénovať, nemal som chuť odpovedať na správy a ani písať článok. Ale to nie je vôbec dôležité, pretože som to všetko nakoniec urobil. Disciplína poráža motiváciu. A má toľko výhod a dôvodov, že je nemožné to ignorovať.

Workshop
ACT – ZÁKLADY 7 NÁVYKOV SKUTOČNE EFEKTÍVNYCH ĽUDÍ

Už len 4 voľné miesta!

Tento dvojdňový workshop rozvíja vnútornú motiváciu, výkonnosť a efektivitu jednotlivcov, s dôrazom na osobné vedenie. Pamätaj, že vedenie (seba samého) je jedným z cieľov a úloh muža 21.storočia podľa Mužom.sk.

ACT (Act – Active ako akcia, čin, konanie)

Pre koho je seminár určený: Pre mužov, ktorí hľadajú možnosť ďalšieho osobného rastu, mužov s vysokým potenciálom, mužov, ktorí chcú badateľné zlepšenie produktivity a efektivity, mužov, ktorí si chcú nastaviť vnútornú motiváciu, postoje a inšpirovať sa k rozvoju osobnosti.

VIAC INFO

Nebudem otrok samého seba

Naplniť si všetky túžby je celkom silný motív. Ak by som to urobil dnes, tak zostanem v posteli a nespravím nič. Moje túžby sedia na zadnom sedadle a určite nie za volantom. Netúžim byť ani otrokom svojej lenivosti, ani pohodlnosti alebo ľahkých cieľov.

Chcem byť slobodný

Slobodný trénovať svoje telo a svoju vôľu, slobodný nastaviť si ťažké ciele. Disciplína rovná sa sloboda. Alebo ešte lepšie, disciplína vedie k slobode. Muži potrebujú obe tieto veci.

Rád vidím výsledky

Chcem mať pocit, že som tu z nejakého dôvodu a môj život má význam. Ľudia, s ktorými mám „zmluvu”, potrebujú istotu, že sa postarám.

Mám svoju hrdosť

Zatiaľ čo mnoho ľudí premrhá svoj potenciál, ja by som sa rád aspoň priblížil k tomu, čo všetko dokážem. Stretol som mnoho ľudí, ktorí sa vzdali samých seba, ale to ja nemám v pláne. Chcem byť hrdý na to, čo robím a ako to robím.

Umieram

Každý deň som bližšie k smrti. My všetci. Hodinky tikajú. Memento mori. Čas, ktorý mám k dispozícii, nechcem zbytočne premrhať. Disciplína mi pomáha, aby takých chvíľ bolo čo najmenej.

Nerád by som umrel s ľútosťou

Keď s niekým trénujem, zvyknem pripomínať, že by nikto nemal odchádzať s pocitom, že do toho mohol dať viac. Ten istý princíp platí v živote. Nikto z nás by nemal odchádzať s pocitom, že prežil svoj život na štvrtinu.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Chlap, hrdina, dub, stroj

Nemám bohatého tatka

Keby som aj mal, tak je to jeho zásluha. To, čo chcem, si musím zaslúžiť a odpracovať. Nedostatok je dobrá štartovacia pozícia, ak ste disciplinovaný človek.

Nechcem žiť v strese

Disciplína ma smeruje na veci, ktoré dokážem kontrolovať. Ak to spravím, odpadá mi zbytočný stres. Spraviť veci včas a dobre odbúrava podstatnú časť obáv.

Odmietam byť tučný

Nežilo sa mi dobre, keď som sa zadýchal v predklone pri zaväzovaní šnúrok. Je mi omnoho lepšie, keď som silnejší, rýchlejší a objavujem svoje možnosti. Keby som dovolil zvíťaziť svojej pohodlnosti a lenivosti, vrátil by som sa tam, kde sa mi nežilo dobre. Prečo by som to ale robil?


zdroj: jockopodcast.com
korektúra: Jana Lászlóová
fotografia: unsplash.com

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *