Rozhodnutia 1
| |

Rozhodnutia

Rozhodnutia 3

Idiotské rozhodnutia je to, čo ťa bude ničiť a vyrábať ti problémy. Nauč sa robiť rozhodnutia, za ktorými si budeš stáť, pretože boli správne. Pôžičky, štúdium, vzťahy, práca. Nekonečné reťazce voľby, kde vôbec nie je jedno, ako sa dostaneme k výsledku. V nasledujúcich riadkoch vám nepoviem, ktorý výsledok je ten správny, ale povieme si niekoľko princípov k procesu.

Workshop
ACT – ZÁKLADY 7 NÁVYKOV SKUTOČNE EFEKTÍVNYCH ĽUDÍ

Už len 4 voľné miesta!

Tento dvojdňový workshop rozvíja vnútornú motiváciu, výkonnosť a efektivitu jednotlivcov, s dôrazom na osobné vedenie. Pamätaj, že vedenie (seba samého) je jedným z cieľov a úloh muža 21.storočia podľa Mužom.sk.

ACT (Act – Active ako akcia, čin, konanie)

Pre koho je seminár určený: Pre mužov, ktorí hľadajú možnosť ďalšieho osobného rastu, mužov s vysokým potenciálom, mužov, ktorí chcú badateľné zlepšenie produktivity a efektivity, mužov, ktorí si chcú nastaviť vnútornú motiváciu, postoje a inšpirovať sa k rozvoju osobnosti.

VIAC INFO

Takže ešte raz. Nejde ani tak o to, či sa rozhodneš začať vzťah s Jankou alebo Dankou, ale o to, akým spôsobom sa k dopracuješ k záveru.

Častý problém nie je zlé rozhodovanie, ale nerozhodnosť. V tej sú mnohí z nás odborníci. Možno sa cítiš neistý alebo, že nemáš dostatok vstupov, hanbíš sa, máš strach, a tak to radšej odložíš, presunieš na niekoho iného alebo necháš dôjsť „samospádom”.

Tvoj problém, tvoja vec

Nikto iný ako ty by nemal iniciovať riešenia v tvojom živote. Samozrejme, ľudia ti môžu pomôcť, ale to, kde v živote skončíš, je na tvojich pleciach. Vezmi si papier a pero a spíš si zoznam toho, čo potrebuješ rozhodnúť. Nos ich všade so sebou, premýšľaj nad nimi, ale hlavne ich neodkladaj.

 Ako som sa sem dostal?

Vždy, keď pred sebou objavíš novú výzvu, skús premýšľať, ako sa k tebe dostala, resp. ako si sa k tomuto problému dostal ty. Premýšľaš nad tým, lebo tvoja svokra mala pár nemiestnych poznámok, nudíš sa, sused investoval a ty nie alebo máš dlhy? Nie je jedno, odkiaľ prichádzajú impulzy. Dá ti to pár vodiacich liniek k tomu, ako sa rozhodnúť. Koho alebo čo necháš, aby ťa nasmerovalo?

Staviam si kráľovstvo

Svojimi rozhodnutiami budujem ríšu, ktorú budem celý život spravovať. Pokiaľ to nebudem mať pod kontrolou, budem žiť v chaose. Dobrý panovník má okolo seba poradcov, rytierov okrúhleho stola, s ktorými preberá stratégiu a udržiava poriadok. Mám priateľov, manželku, mentorov. Tí všetci majú kľúč od hradu, pretože som sa tak rozhodol. Ak neviem, či investovať do stavby novej hradnej priekopy alebo veže, oni to vedieť môžu. Posledné slovo a hlavne akcia zostávajú vždy na mne. Nerob rozhodnutia IBA na základe toho, čo povedia ľudia, ktorí ťa nepoznajú alebo ktorých platíš. Naopak, vo svojej „ríši” by si mal mať ľudí, ktorí ťa poznajú a otvorene povedia, že zožrať večer dva balíky chipsov a plakať nad „genetikou”, kvôli ktorej nechudneš, je tvoja blbosť. V mojom kráľovstve majú priestor sivé brady, mladá krv, sukne aj nohavice.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   173. Podcast Mužom.sk: Vrchy a cesty, alebo ako je to s motiváciou

Hlavne kľud

Nerob rozhodnutia z pomsty, zo strachu, v hneve, ako odvetu alebo izolovaný od tých, ktorých sa dotknú. Snaž sa upokojiť a odsledovať svoj motív. Ak si v tlaku, vyžiadaj si time out a vopred nájdi nástroj, ako sa v takej situácii upokojíš. Dýchaj, vyrob si nejakú myšlienkovú rutinu, je to na tebe. Buď múdry, pretože život je zložený z tvojich rozhodnutí. Nechceš žiť v tom, čo si vytvoril v panike alebo so zatemnenou mysľou.

Štyri vodiace linky k rozhodnutiam. Možno ich dávno považuješ za dôležité alebo si našiel ďalšie užitočné. Ak áno, tak ich hoď do komentára, aby si pomohol niekomu, komu sa toho nazbieralo viac.


Korektúra: Jana Lászlóová
Fotografia: unsplash.com

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

9 Comments

  1. Niekedy mam pocit, ako by tie clanky, prip. podcasty boli adresovane pre mna a dokonca aj nacasovane v ten najvhodnejsi okamih. Alebo nas asi viacerych trapia/zaujimaju podobne veci. Vdaka za inspiracie.

  2. Dobre napísané. Keďže mám 5 krížikov na chrbte, situácií vyžadujúcich rozhodnutie som už zažil v živote neúrekom. 3 svadby, 2 rozvody, 3 deti, niekoľko zamestnaní a podnikaní, 2 stavby rodinných domov, kúpa, predaj nehnuteľností .. a to nehovorím o množstve tých “obyčajnejších” ..
    Môj častý stav vyvolávajúci “čierneho psa” je spochybňovanie vlastných rozhodnutí ihneď po ich urobení ..
    Takže odporúčam – ak spravíte rozhodnutie, nikdy ho nespochybňujte. Nikdy nerobte rozhodnutia podľa toho, “čo sa patrí” ale výlučne iba podľa svojich pocitov a intuície, či nastavení. Nikdy sa nerozhodujte podľa názorov iných, pokiaľ ste ich predtým nevzali za svoje, pokiaľ ste sa s nimi nestotožnili. Nikdy nerobte rozhodnutie pod tlakom, doprajte si potrebný čas na premyslenie.

  3. Moja bývalá piateľka ma naučila jedno, ktoré mi už párkrát pomohlo, a to, že keď naozaj neviem ako sa rozhodnúť, zamyslím sa nad tým, čo by som viac ľutoval. Nie je to najradostnejšie znejúce, ale pre mňa je to niekedy to, čo mi pomôže v rozhodovaní. Bola to úžasná Princezná!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *