Štyri oblasti výchovy 1

Štyri oblasti výchovy

Rodičovstvo nie je jednoduchá vec. Dokonca by som povedal, že je ťažké.

Rodičovstvo nie je jednoduchá vec. Dokonca by som povedal, že je ťažké.

Nenechajte si nahovoriť opak. Veľa ľudí o tom hovorí, píše knihy, alebo stavia okolo tejto témy svoje podnikanie. Jedna vec je, zdá sa, celkom istá, deti sa dajú úspešne vychovať rôznymi spôsobmi.

Za dôležité pokladám štyri oblasti, ktoré je dôležité sýtiť. Tie sa stanú základom pre napredovanie a vyrovnanú cestu. Pokladám za našu povinnosť viesť deti k tomu, aby boli nezávislé, schopné, silné a sebavedomé.

Štyri piliere držiace dom. Jeden zbúrajte a narušíte stabilitu.

Fyzická oblasť – vychovať deti k schopnosti postarať sa o seba, pripraviť si jedlo, oblečenie. Naučiť deti sebestačnosti zatiaľčo im zabezpečíme strechu nad hlavou, teplo a sucho. Toto je často miesto, kde aj dnes môžu muži zabezpečovať. Základné potreby prežitia.

Sociálna oblasť – riešenie problémov, schopnosť ovplyvňovať iných, spôsoby správania, emocionálna inteligencia, ovládanie výbušnosti, kontrola hnevu, sociálne zručnosti, dívať sa pri podávaní rúk priamo do očí a ako vlastne potriasť rukou. Naučiť komunikovať, hovoriť a počúvať.

Oblasť mysle – čítanie, schopnosť učiť sa, zručnosť nachádzať rovnováhu, kreativita, ako prehrávať a ako vyhrávať, mentálna odolnosť. Toto deťom len ťažko niekto dovzdá, pretože bez týchto vlastností sa ľudia jednoduchšie ovládajú. Kto im vysvetlí, že prekážky a ťažkosti vedú k úspechu?

Oblasť morálky – láska, zhovievavosť, odpustenie, premena vedomostí na poznanie. Nastaviť štandardy morálky a učiť ako ich udržať vo vzájomnej podpore. Pamätajte, že my sami sme prvým vzorom pre naše deti. Nie čo hovoríme ale to, čo žijeme ich kreuje.

A najdôležitejšia vec.

Otcovia by mali budovať svoj vzťah s deťmi tak, že v momente hoci aj najťažšieho prešľapu, nebude prvou vetou tvojho dieťaťa “Otec ma zabije”, ale “Potrebujem zavolať ockovi.”

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   77. Bratstvo records


fotografia: unsplash.com

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *