Čo kúpiť žene na Vianoce - mužov sprievodca galaxiou vzťahov 1
|

Čo kúpiť žene na Vianoce – mužov sprievodca galaxiou vzťahov

9UMZPTZH1O

Tieto Vianoce môžu byť trocha iné, ak posedíte pár minút a popremýšľate spolu s nami nad darom pre ženu vo vašej blízkosti. Možno si myslíte, že to nepotrebujete. Ale čo ak sa vaša priateľka/snúbenica/manželka musí každý sviatok umelo usmievať? Radšej by sme vašu sebaistotu preverili. Dostali sme odpovede od dvadsiatich žien, čo by sme mali a nemali robiť pri výbere darčeka. … A nemáte za čo.

Prehrýzť sa dvadsiatimi správami, ktoré obsahovali množstvo “neviem”, “každá sme iná”, “buďte originálni”, “skúste vycítiť”, nebolo práve jednoduché. Ale keďže sme od dôb Heleny Trójskej pripravení bojovať do krvi o priazeň žien, tak to pre nás nebolo prekážkou. Nebojte sa chlapi, tento rok pokoríme nástrahy nedocenených darov a oslavne za zvukov trúb pozdvihneme nad hlavy víťazstvo. Nepriatelia zostanú ležať na bojisku porazení v krvi… Pardon, nechal som sa uniesť. Poďme sa aspoň pokúsiť nazrieť do duší, sŕdc a hláv, na ktorých nám tak záleží.
Pamätajte, že napriek všetkej našej snahe, nie je možné generalizovať do detailu alebo hodiť všetky dámy do jednej škatuľky. Napriek tomu tu máme pár užitočných tipov. Hovorme teda o troch kategóriách, ktoré sme vybádali. Rady, ako postupovať, konkrétne tipy na zaujímavé dary a čo určite NEROBIŤ. Na záver si dovolíme ešte malé užitočné zamyslenie nad ženskou dušou.

Rady, ako postupovať

VŠÍMAJTE SI, čo žena hovorí počas roka. Až sem som počul ten ťažký povzdych. Výborná rada v novembri. Niečo jednoduchšie by nebolo? Poslednú dobu koluje taký vtip: Mužovi môže žena zveriť akékoľvek tajomstvo a nemusí sa báť, že ho vyzradí… pretože ju nepočúval. Ale to je určite výmysel a nepravda. V každom prípade to sem musím napísať, pretože sa to objavilo v drvivej väčšine odpovedí a prosieb. Chlapi, treba nám počúvať, nad čím si ženy cez rok povzdychnú. A možno nie je neskoro začať dnes. POČÚVAJTE.

Ak si aj pri najväčšom úsilí nie ste schopní zapamätať, čo vaša milovaná povedala, ZAPISUJTE SI to. V nestráženej chvíli si naťukajte do smartfónu krátku poznámku. Je divné robiť si vianočné poznámky v júni, ale tento zoznam bude určite užitočný oveľa častejšie. Ruka v ruke s týmto ide, že si skutočne začnete všímať, čo má rada. Často hráme sebavedomých partnerov, ktorí vedia aj krvnú skupinu svojich dám, ale veľmi dobre viete, ako ľahko sa dostaneme do úzkych. Pravdepodobne preto čítate tohoto sprievodcu.
Kroky, o ktorých píšem, budú dôkazom toho, že ČO HOVORÍ, JE PRE VÁS DÔLEŽITÉ.  Rád by som sa vyhol klišé, no mám mailové dôkazy o tom, že je to kľúčové.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Bratstvo Records 14.

Akým smerom sa vydáte? Pôjdete po materiálnom darčeku alebo po zážitku? Ak ju viac poteší nejaká vec, tak sa skúste obrátiť na Pinterest. Ak tento web správne využijete, môžete veľmi zabodovať. Ak Pinterest používa žena vašich snov, tak ste blízko úspechu. Podobne vám pomôže Sashe, v prípade, že hľadáte handmade darček.  O čosi náročnejšie, ale cennejšie, je VYROBIŤ svoj vlastný dar, ktorý má v sebe aj trocha sentimentu. Nie každý z nás však má túto zručnosť a myslím, že nie všetko vyrobené zo srdca je aj pekné.

Za veľmi dobrý tip považujem aj SLEDOVAŤ, čo si dáma skúsila, ale nekúpila, pretože sa jej to zdalo drahé alebo, že to nepotrebuje. Ak si všimnete, že sa jej to naozaj páčilo, neváhajte. Existuje kategória žien, ktoré si nedokážu urobiť radosť, ale o tom neskôr.

Nie je od veci ozrejmiť si, či budete ocenený za viac drobností, alebo za jednu väčšiu vec. V praxi teda premýšľame, či viac malých diamantov, alebo jeden veľký. Existuje aj vítaná možnosť ukrytá pod slovom VŠETKO. Ak na to máte prostriedky, tak nič nepokazíte napríklad zážitkom a handmade darom zároveň.

Dobre, ak vám nesedí nič, tak je tu ešte jeden tip. PORAĎTE SA s kamoškou, alebo sestrou. Riskujete, že to nebude prekvapenie a to už môžete karty vyložiť rovno na stôl a OPÝTAŤ SA priamo. Je to, samozrejme, lepšia cesta, ako netrafiť vôbec, ale použite to ako poslednú možnosť. Pamätajte, že moment prekvapenia je vždy vítaný.

Tipy na zaujímavé dary

Možno vám len došli nápady, alebo ste sa k tomuto sprievodcovi dostali neskoro a hľadáte povestnú slamku, ktorej sa chytíte. Našli sme v mailoch pár zaujímavých darov, ktoré môžu prekvapiť.

Bonami je vraj nejaká stránka, kde budete pravdepodobne považovať všetko za nepotrebné a nadbytočné. Zdá sa, že je to jedno z najlepších kritérií, aby ste trafili správny dar. Nech je to, ako chce, darčekové poukážky na takéto e-shopy majú šancu zabodovať, hlavne ak sa vaša polovička teší z budovania domáceho hniezda.

Čo keby ste zabezpečili lístky na obľúbenú kapelu (jej, nie vašu), do divadla, alebo poukážku do wellness? Tu je dôležité ich naozaj zabezpečiť. Sľub, že v blízkej budúcnosti pôjdete, je nanič, pretože nepôjdete.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Rovnováha

Podobný dar je zabezpečiť, zarezervovať a naplánovať výlet do iného mesta. Spracujte váš plán graficky, pridajte prospekty toho, čo ste naplánovali. Výlet do cudzieho mesta spojený s nákupom a cheesecakeom je výborný nápad. Ak potrebujete konkrétne mesto, tak za seba hovorím Banská Štiavnica.

Ak ste spolu nejaký čas, tak jej vyrobte knihu s fotkami, kam vložíte vlastné spomienky. Existujú webové služby, ale zvládnete to aj sami, ak ste úspešne absolvovali ručné práce na základnej škole. Skúste popremýšľať nad niečím, čo by pripomínalo váš vzťah, len sa, prosím, vyhnite gýčovým rámčekom a podobným blbostiam. Pokúste sa o nejaký originálny diár. Návodov na webe máte more. Ak ste totálne mimo, tak strávte čas nad listom (len z toho neurobte jediný dar).

Kupuje si dookola nejaký časopis? Výborná príležitosť zaplatiť jej predplatné. Spomenula, že vychádza zaujímavá kniha? Má ju mať. Dobrá trefa by mohla byť reflektovať nejaké jej nové hobby. Zásobte ju kopou materiálu, ak niečo vyrába.

Veľmi dobrým, a zároveň nebezpečným darom, by mohol byť sľub o každomesačnom rande. Tu tiež odporúčam pre väčší efekt naplánovať vopred 12 špeciálnych udalostí. Skutočnosť však býva zradná. Na niečo zabudnete, niečo nevyjde, niečo vypustíte a bývajú z toho zbytočne zranené city. Na druhej strane, ak sa to vydarí, tak je to bomba.

Ak nič z toho, tak DIAMANTY.

 

Toto NEROB!

Je tu možnosť, že sme sa doteraz netrafili v ničom. Jednoducho vám to nejak nesedí. Túto časť však berte vážne. Smrteľne. S.M.R.T.E.Ľ.N.E.

Ak si to žena sama nevyžiada, nekupuj veci do kuchyne a na upratovanie. Darom ukazujeme, že si druhého človeka vážime. Ukázať vašej polovičke, že je dobrá kuchárka, upratovačka, aupair namiesto toho, že je skvelá priateľka, milenka, partnerka, nie je najlepšia voľba. Nakoniec, kedy ste dostali hrniec, žehličku, alebo vysávač vy? Nadáva manželka pri upratovaní na vysávač? Tak ho kúpte. No nie pre ňu, ale pre vás oboch.

Kozmetika a parfumy sú tenký ľad, pokiaľ naozaj nepoznáš značku a vkus ženy. Spravíte veľké gesto, ak budete poznať detailne túto trinástu komnatu. Popravde, väčšina z nás je v tejto oblasti stratená. Máme pocit, že ideme na istotu, ale v skutočnosti to tak nie je. Bezradne sa tvárime pod vedením predavačiek, že táto vôňa je úplne iná, ako tá pred troma predchádzajúcimi. Ak delíte dámsku kozmetiku na guličku, voňavku a sprej, je jasné, že sa v tom utopíte.  Ak si nie ste istý, nerobte to.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Jeden Prsteň vládne všetkým - svadobný deň muža

Žiadne oblečenie, ktoré si predtým neskúsila. Aj keby povedala, že je to pekné. V momente, keď si to oblečie, môže byť jej názor opačný. No no zone. Dokonca sa pokúste vyhnúť aj šatkám a podobným veciam, pri ktorých je absolútne jasné, že zistí, že jej chýbajú vhodné topánky alebo kabelka.

Tento rok si povedzte, že nekúpite žiadne lapače prachu. Vyhnite sa plyšákom, soškám, vázam, hrnčekom.

Nechoďte na slepo. Hocičo nikdy nepoteší. Ak ste vo vašom vzťahu dospeli do opačného štádia, tak je to skôr smutné.

Horšie bývajú už len tieto dve frázy. Nevedel som, tak som nekúpil nič” Tu máš peniaze, kúp si čo chceš, zabaľ si to a ulož pod strom”. Ja by som ich preložil, ako „Nepoznám ťa, nestojíš mi za čas, ktorý by som ti mal venovať. Zabaliť sa to dá rôzne, ale len ťažko ma presvedčíte o opaku.

Ešte pár slov

V jednom z mailov som dostal aj zaujímavý postreh o stave ženskej duše v našej kultúre. Skúste nad tým popremýšľať a pár vecí môže byť jasnejších.
Slovenské ženy nie sú naučené, aby mali rady samé seba. Sú naučené šetriť bez ohľadu na finančnú situáciu. Generácia našich mám si takmer nič nedopriala a všetko smerovali výlučne deťom. Najprv deti, domácnosť a ak zostane, tak kúpim aj sebe. Kávu. V zľave.

Peniaze minuté na seba považuje vaša manželka za zbytočne vyhodené. A často je to sprevádzané aj vnútornými výčitkami, či sa predsa len tie peniaze nedali minúť lepšie. Keď moja manželka kupuje tridsiatu knihu deťom, nepovažuje to za zbytočnosť. Sebe nekúpi žiadnu.

Jednou z úloh muža je presvedčiť svoju partnerku, že peniaze minuté na jej potreby a odpočinok nie sú vyhodené oknom. Presvedčiť ju, že je to zaslúžené, dobré a potrebné. Neľahká úloha, ktorá vyžaduje trpezlivosť. Využite aj Vianoce na to, aby ste prehĺbili váš vzťah. Dar je len nástroj, vyjadrenie toho, že vám ten druhý človek nie je ľahostajný. To, čo sa ráta, je záujem o dobro a radosť toho druhého.

(Ďakujeme všetkým ženám, vďaka ktorým tento blog mohol vzniknúť. Verím, že ste pomohli nie len nám, ale aj iným ženám. Dali ste nám podnety na ďalšie články.)

korektúra: Jana Lászlóová
fotografia: stocksnap.io

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

8 Comments

  1. Vyborna tema, prepacte pani ale nejde mi nepodelit sa o jeden trapas. Ex daroval na Vianoce kozmeticku sadu, bola na citlivu plet. Ja mam trosku mastnejsiu, zo slusnosti som pouzivala. Dodnes ju este mam.
    Od dalsieho exa som dostala externy HDD, na zalohovanie fotiek. Zalozila som a rok som ho nevytiahla, lebo naco. Okrem toho ho odniesol z firmy lebo ho nik nepotreboval. Chapete ze som skripala zubami.

      1. Jakub, perlicka: ku kozmetickej sade bola zadarmo krabica s Coldrexom, ako bonus. Dostala ju moja mama so zelanim aby ju nikdy nemusela pouzit. Niektori davaju pod stromcek aj lieky. A to je tiez na skripanie zubami.

  2. hmm teraz asi zvazim ci este svojej nieco nepridam k darceku. uz druhy rok mi hovorila ze by chcela odstavovac alebo mixer nieco… a raz bola z jedneho nadsena tak som jej ho kupil snad sa potesi ale este jej tam prihodim asi nieco co bude len pre jej potesenie vdaka za zamyslenie 🙂

  3. ja som od mojej uz druhy rok pocuval ze by chcela novy mixer alebo odstavovac alebo nieco ale minuly rok som si myslel ze ju to prejde ale nepreslo tak tento rok ju to hadam aj potesi ale zas teraz asi jej ešte nieco k tomu pridam ked tak citam ten clanok ten mixer jej len roboty prida tak este by sa zislo cisto pre jej potesenie. vdaka za zamyslenie 🙂

    1. Aj ja by som chcela taketo krasne hodinky a ked som tak pozerala nevedela by som si mozno vybrat, maju ich tam velmi vela peknych, pozri napriklad na tieto 24time.sk/mvmt-boulevard-series-lincoln

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *