Toto je naša cesta a nikto ju za nás neprejde 1

Toto je naša cesta a nikto ju za nás neprejde

Chlap, ktorý vedome pátra po mužnosti, je vzácny úkaz. Aspoň zatiaľ. Z mojej osobnej skúsenosti to v istých kruhoch budí záujem, v iných kruhoch pohŕdanie, alebo výsmech. Niektorí chlapi sa vaším životným štýlom cítia ohrození, pretože im to odkrýva ich priemernosť a neochotu niesť zodpovednosť.

Chlap, ktorý vedome pátra po mužnosti, je vzácny úkaz. Aspoň zatiaľ. Z mojej osobnej skúsenosti to v istých kruhoch budí záujem, v iných kruhoch pohŕdanie, alebo výsmech. Niektorí chlapi sa vaším životným štýlom cítia ohrození, pretože im to odkrýva ich priemernosť a neochotu niesť zodpovednosť.

Napriek všetkému, čo tu prezentujeme, to nie je žiadna rehoľa. Čím je chlap mužnejší, tým prirodzenejšie a jednoduchšie sa mu žije. Nehovorím, že tento život nie je plný výziev a ťažkostí, ale tieto veci existujú synergicky.

Muž, ktorý to myslí so sebou vážne, sa totiž skoro naučí, že výzvy sú niečo, čo ho priťahuje. Viete o čom hovorím, keď mám na mysli komfort v diskomforte? Prestane vám prekážať, že cez ťažkosti sa vytvára váš charakter. Takáto cesta je veľmi individuálna a osobitá pre každého, kto sa na ňu vydá. A napriek tomu, že každý z nás potrebuje svoj kmeň, kroky, ktoré robím, spôsobujú únavu iba mojim nohám.

Aj keď máme priateľov, manželky, či deti?
Dôležití ľudia v našich životoch nám môžu kráčať po boku. Môžu byť pomocou, ale nikto z nás svoju zodpovednosť stať sa najlepšou verziou seba samého nemôže zveriť komukoľvek inému.

Znie to tvrdo? Usmejte sa pred bojom. Byť mužom občas znamená kráčať sám za tým, kým sa chcem stať. Nechcete žiť v priestore, ktorý vám vykolíkuje, ako by ste sa mali správať a kým sa stať.

Ľudia budú mať vždy názor na to, aký by ste mali byť. Na vás je, aby ste robili to, čo pokladáte za správne a nie to, čo od vás očakávajú. Váš život, vaša cesta, vaše pravidlá. Tvrdá práca, sústredenie na to, čo je správne, je viac, ako to, čo je ľahké.

Byť súčasťou tejto “renesancie mužnosti” napríklad znamená odmietnuť pozíciu obete. Naše jednotlivé priority sa líšia, ale cieľ je podobný. Byť najlepšou verziou seba samého, niesť zodpovednosť, chrániť, zabezpečovať, tvoriť, viesť, a tým všetkým preukazovať lásku.

Môžeme mať akýkoľvek silný kmeň, ale tieto veci nikto neurobí za nás. Možno namiesto nás, ale nie za nás.

Cesta mužnosti je cesta z vnútra von a v prvom rade na ňu nastupujeme kvôli sebe samému, nie kvôli iným ľuďom. Nainštalujte si disciplínu, trénujte, majte dobrý sex, čítajte knihy, vykašlite sa na TV a vyjdite von so svojimi deťmi, psami, alebo sami. Takýto chlap dnes nastavuje laťku poriadne vysoko, aj keď sa zdá, že ide o obyčajné veci.

Na svojej ceste muž potrebuje dvíhať ťažké veci, žiť, viesť, hľadať vášeň, milovať, zlepšovať sa, tvoriť…

Toto je naša cesta a nikto ju za nás neprejde.

Workshop
ACT – ZÁKLADY 7 NÁVYKOV SKUTOČNE EFEKTÍVNYCH ĽUDÍ

Už len 4 voľné miesta!

Tento dvojdňový workshop rozvíja vnútornú motiváciu, výkonnosť a efektivitu jednotlivcov, s dôrazom na osobné vedenie. Pamätaj, že vedenie (seba samého) je jedným z cieľov a úloh muža 21.storočia podľa Mužom.sk.

ACT (Act – Active ako akcia, čin, konanie)

Pre koho je seminár určený: Pre mužov, ktorí hľadajú možnosť ďalšieho osobného rastu, mužov s vysokým potenciálom, mužov, ktorí chcú badateľné zlepšenie produktivity a efektivity, mužov, ktorí si chcú nastaviť vnútornú motiváciu, postoje a inšpirovať sa k rozvoju osobnosti.

VIAC INFO
MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   267. Podcast Mužom.sk: Zaseknutý rebel


korektúra: Ivana Varga
fotografia: unsplash.com

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *