Úprimná recenzia o trakoch, ktoré ti napnú košeľu... alebo nenapnú 1

Úprimná recenzia o trakoch, ktoré ti napnú košeľu… alebo nenapnú

michael-frattaroli-221247

Ak si dobre spomínam, toto je môj prvý článok o móde, respektíve o nejakom konkrétnom oblečení. A nezačnem práve pozitívne. Na iných weboch sa možno stretnete s nadšenou reklamou, ale my sme jednoducho neštandardný magazín. Poďte sa pozrieť na úprimnú recenziu.

Keďže sa snažím mať prehľad vo svete, ktorý ponúka mužom všelijaké možnosti, nevyhýbam sa ani móde. Niežeby som sa v pánskom obliekaní pohyboval nejako zvlášť sebavedome. Síce v našom magazíne nájdete aj v tomto smere dosť podnetov, ale to vďaka spriatelenému webu Two gentlemen. Pravda však je, že odkedy sme naštartovali mužom.sk, zmenil sa aj môj štýl. Prešiel som ku košeliam, nohaviciam a topánkam v štýle business a smart casual. Nič pre mňa, samozrejme, nie je otroctvo a pokojne ma stretnete v rifliach a tričku. Záľuba v košeliach však priniesla problém. Neznášam odstávajúce záhyby látky. Áno, viem, že sú to „problémy prvého sveta”, ale nebaví ma zastrkovať si košeľu každé tri minúty. Ešte si ju môžete strčiť pod gumu spodného prádla, ale to nie je skutočné riešenie. A keďže to neštvalo len mňa, ktosi prišiel s riešením.

Existujú totižto „traky”, ktoré by tento problém mali riešiť. Riešia? No, k tomu sa ešte dostaneme. Ako to ale funguje? Na ľavú a pravú stranu košele si pripnete po dva elastické pásy, ktoré potom prekrížite do tvaru X a pripnete gumovými cvočkami o ponožky. Celé to teda funguje tak, že elastické traky napínajú a držia košeľu. Je, samozrejme, potrebné správne nastaviť ich dĺžku. Potiaľto všetko OK. Odtiaľto to však má svoje slabiny.

Po prvé, ak vám niekto bude tvrdiť, že ani nevie, že ich má na sebe, tak má opačnú skúsenosť ako ja. Nosieval som ich niekoľko mesiacov a vždy som ich na sebe cítil. Po druhé, keďže nosievam užší strih nohavíc, stávalo sa, že by traky jednoducho vzbudzovali nechcenú pozornosť. A nie, nehovorím o skinny strihoch, len o lepšie padnúcich nohaviciach. Ale najpodstatnejšia vec, prečo som upustil od nosenia týchto trakov, bola, že sa x-krát rozopli. Viete si predstaviť, že prednášate pred kopou ľudí a zrazu vám pod nohavicami niečo strelí? Znie to srandovne, ale na istote vám to nepridá. Toto je jednoducho vec, ktorú nechcem riskovať aj napriek benefitom.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Veci, ktoré ti otravujú život a ničia tvoj potenciál muža

Musím férovo povedať, že predajca sa mi snažil poradiť, ako ich upraviť, ale nepomohlo to a popravde, nechcem si handmade upravovať produkt kvôli závade. Možno som chytil zlý kus, ale to nič nemení na veci, že to už nebudem riskovať.

Je to rozporuplná skúsenosť. Košeľa upravená týmto systémom vyzerá veľmi dobre. O nevýhodách ste čítali. Ak si vezmete pomer risk/benefit, rozhodnúť sa musíte sami. Ja pravdepodobne skúsim nejaký podobný systém so solídnejšou konštrukciou, pretože vyhrnutú košeľu stále nemám rád.

Ak máte podobný „problém” s košeľou, poobzerajte sa na webe, pretože riešenia existujú. Do tohto článku som neumiestnil žiadneho predajcu, pretože to nie je reklama, ale ak narazím na niečo, s čím budem spokojný, určite vám o tom dám vedieť. Ak o niečom podobnom viete vy, tak to hoďte do komentárov.


korektúra: Jana Lászlóová
fotografia: unsplash.com

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *