Urob si zo strachu kompas 1

Urob si zo strachu kompas

Urob si zo strachu kompas 3

Ak vám napíšem, že strach môže byť užitočný sprievodca, či smerovník, čo vy na to? Mnohokrát sme písali o odvahe, ale strach je zaznávaný pocit. No napriek tomu ho málokto vie úplne vytesniť. Ak aj vy občas pocítite strach, skúste to využiť.

Nájdite, čo je vo vašom živote najväčší strach a získate výbornú vodiacu stopu. V skutočnosti by sme nemali dovoliť, aby nás strach paralyzoval, ale donútil k pohybu. Táto emócia by sa mohla stať barometrom toho, na čo upriamiť pozornosť. Čokoľvek to je, máte jasnú stopu, voči čomu sa máte postaviť na odpor.

Staň sa členom
A ZÍSKAJ PRÍSTUP K PRÉMIOVÉMU OBSAHU, FÓRAM A ĎALŠÍM CHLAPOM

  • Privátne skupiny len pre členov – či hľadáš inšpiráciu v športe, sile, vzťahoch alebo otcovstve
  • Privátne četovanie
  • Diskusné fóra – zorganizuj chlapov okolo seba, alebo sa pridaj k iným, preberaj všetko, čo ťa trápi a zaujíma, poraď iným
  • Nájdi si chlapov z Mužom.sk vo svojom okolí – vyhľadávanie na mape
  • Prednostné informácie ohľadom organizovaných stretnutí – takto si stále nájdeš miesto na našich častokrát vypredaných spoločných aktivitách
  • Vlastná nástenka a možnosť zdieľať svoje nápady s komunitou
  • 10% zľava na náš merch
  • Prístup k prémiovým článkom
  • Prístup k prémiovým podcastom

Viackrát som počul, ale i čítal, zaujímavý fakt o byvoloch. V momente, keď sa blíži silná búrka, byvoly, na rozdiel od iných zvierat, vyrazia priamo oproti nej. Nie je to hlúpe?

Ani nie. Ak by ste nechali, aby vás búrka naháňala, predĺžite si strach z nej, a tým, že pobežíte v jej smere, strávite v ňom viac času. Byvol sa vydá priamo oproti problému, zminimalizuje jeho trvanie, a súčasne aj čas, ktorý strávi v strachu z katastrofy.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Muž, alebo idiot?

Nemali by ste pripustiť, aby ste sa nechali naháňať svojím strachom (práve som si uvedomil, že to robím), ale rozbehnúť sa oproti nemu.

Tak ako vy, aj ja som párkrát svoj strach musel prekonať.

Vtedy, keď som sa rozhodol byť priamy k ľuďom, keď som pätnástich rokoch odhodlal ísť k zubárovi, keď mi došlo, že je čas skúsiť inú profesiu, keď som začal svoje myšlienky vypisovať do blogov, keď som prijal, že môj syn môže byť iný, ako sú moje predstavy.

Strach môže byť vaším kompasom, aby vám ukázal, oproti čomu sa máte vybrať. Väčšina ľudí uteká pred strachom ako pred búrkou. Ale vy už viete, ktorý smer si vybrať, ak sa chcete dotknúť svojho potenciálu, alebo sa chcete priblížiť k tomu, kým chcete byť.

Najbližšie, keď kompas ukáže, že sa blíži búrka, spomeňte si na byvoly.


korektúra: Jana Lászlóová
fotografia: unsplash.com

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *