Urob si zo strachu kompas 1
Život muža

Urob si zo strachu kompas

Urob si zo strachu kompas 3

Ak vám napíšem, že strach môže byť užitočný sprievodca, či smerovník, čo vy na to? Mnohokrát sme písali o odvahe, ale strach je zaznávaný pocit. No napriek tomu ho málokto vie úplne vytesniť. Ak aj vy občas pocítite strach, skúste to využiť.

Nájdite, čo je vo vašom živote najväčší strach a získate výbornú vodiacu stopu. V skutočnosti by sme nemali dovoliť, aby nás strach paralyzoval, ale donútil k pohybu. Táto emócia by sa mohla stať barometrom toho, na čo upriamiť pozornosť. Čokoľvek to je, máte jasnú stopu, voči čomu sa máte postaviť na odpor.

Viackrát som počul, ale i čítal, zaujímavý fakt o byvoloch. V momente, keď sa blíži silná búrka, byvoly, na rozdiel od iných zvierat, vyrazia priamo oproti nej. Nie je to hlúpe?

Ani nie. Ak by ste nechali, aby vás búrka naháňala, predĺžite si strach z nej, a tým, že pobežíte v jej smere, strávite v ňom viac času. Byvol sa vydá priamo oproti problému, zminimalizuje jeho trvanie, a súčasne aj čas, ktorý strávi v strachu z katastrofy.

Nemali by ste pripustiť, aby ste sa nechali naháňať svojím strachom (práve som si uvedomil, že to robím), ale rozbehnúť sa oproti nemu.

Tak ako vy, aj ja som párkrát svoj strach musel prekonať.

Vtedy, keď som sa rozhodol byť priamy k ľuďom, keď som pätnástich rokoch odhodlal ísť k zubárovi, keď mi došlo, že je čas skúsiť inú profesiu, keď som začal svoje myšlienky vypisovať do blogov, keď som prijal, že môj syn môže byť iný, ako sú moje predstavy.

Strach môže byť vaším kompasom, aby vám ukázal, oproti čomu sa máte vybrať. Väčšina ľudí uteká pred strachom ako pred búrkou. Ale vy už viete, ktorý smer si vybrať, ak sa chcete dotknúť svojho potenciálu, alebo sa chcete priblížiť k tomu, kým chcete byť.

Najbližšie, keď kompas ukáže, že sa blíži búrka, spomeňte si na byvoly.


korektúra: Jana Lászlóová
fotografia: unsplash.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*