Otázka za milión 1
Ostatné Život muža

Otázka za milión

E5RETXVN7R

No schválne. Či ste si ju už niekedy položili. Na prvý pohľad vyzerá byť absurdná, na druhý zbytočná a na tretí aj aj. Ako teda znie? No predsa: „Čo by si robil, ak by si mal milión?” Nie problémov, ani času. EUR. Peňazí. Rovný milión. To je ona, otázka za milión. A myslím ju vážne.

Workshop
ACT – ZÁKLADY 7 NÁVYKOV SKUTOČNE EFEKTÍVNYCH ĽUDÍ

Už len 2 voľné miesta!

Tento dvojdňový workshop rozvíja vnútornú motiváciu, výkonnosť a efektivitu jednotlivcov, s dôrazom na osobné vedenie. Pamätaj, že vedenie (seba samého) je jedným z cieľov a úloh muža 21.storočia podľa Mužom.sk.

ACT (Act – Active ako akcia, čin, konanie)

Pre koho je seminár určený: Pre mužov, ktorí hľadajú možnosť ďalšieho osobného rastu, mužov s vysokým potenciálom, mužov, ktorí chcú badateľné zlepšenie produktivity a efektivity, mužov, ktorí si chcú nastaviť vnútornú motiváciu, postoje a inšpirovať sa k rozvoju osobnosti.

VIAC INFO

A nie tak rýchlo s tým neveriacim krútením hlavou, prosím. Dajte tomu šancu. Som totiž presvedčený, ze položiť si a dôsledne zodpovedať otázku, ktorú v reálnom živote (asi) nikdy nebudete musieť riešiť, má zmysel.

Za seba to poviem na rovinu. Kartu k mega-účtu by som hneď v prvý deň ,,zodral”, len by sa tak nákupné portály ohýbali. Odrazu by v trojizbovom byte nebolo kam ukladať značkové handry (nie že by tomu dovtedy bolo s neznačkovými inak), prémiové náramkové hodinky, či všelijaké čačky-hračky (všetci vieme). Na druhý deň by sme sa s najväčšou pravdepodobnosťou pohádali s manželkou. Pýtala by sa ma, prečo mi preplo a ja by som nevedel odpovedať. Je niečo nepochopiteľné na tom môcť si konečne dopriať a odlíšiť sa od (rozumej povýšiť sa nad) ostatných? Onedlho nato ale vstupujem do seba a uznávam, že moje konanie v prvý deň, keď som (bol) milionár, bolo prvoplánové a bohapusté.

S odstupom času by som už ale istotne uvažoval rozvážnejšie. Čo s tým (zatiaľ neprehýreným) zvyškom? Do čoho investujem? Budeme sa sťahovať? Kúpime nové auto? Podporím potichučky nejakú charitu, aby som si uchlácholil svedomie? Alebo skôr nahlas, nech som ako slovenský Zuckerberg? Komu všetkému o svojom ,,úspechu” povedať a komu, naopak, určite nie? Sám
v sebe racionalizujem: Hlavne klídek, zostať normálny. A nenápadný. Nech mi nikto nezávidí, nechce ma zabiť a ani okradnúť.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   02. Podcast Mužom.sk: Chrániť, zabezpečovať, tvoriť, viesť

Nedá sa však nato nemyslieť. Na všetky tie možnosti. Odrazu sa mi ponúka toľko životných scenárov. Dám výpoveď v práci a budem sa len potulovať? Start-upnem niečo vlastné? Pomôžem rodičom alebo kamarátom? Konečne si splním cestovateľské i ostatné chúťky? Ale ako, keď nechcem nikomu vysvetľovať, odkiaľ som vzal na dvojtýždenné Seychely. Že práca ma prestala napĺňať. Že Tag Heuerky na zápästí mám po dedkovi a RS6 Avant vraciam po víkende strýkovi. Trochu sa to komplikuje, ale to nevadí. Veď mám predsa čas všetko náležite zvážiť.

Čím viac ale zvažujem, tým viac sa v tom zamotávam. Plejáda možností je konfrontovaná domyslenými dôsledkami ich realizácie. Prvotné nadšenie strieda akési nečakané vytriezvenie. A aj keď prezentovať úspech navonok nemusí byť v zásade zlé, akosi mi to nedá. A to som si bol na začiatku úplne istý, že v živote sa mi hádam nič lepšie nemohlo stať. Že krajších starostí niet. V slabej chvíľke napokon pripúšťam nemysliteľné klišé – milión na účte predsa len nebude ultimátny recept na šťastie. Teplá voda ostáva objavená a objav roka sa tiež nekoná. Všetci (milionári) z vás dočítajú so sebazaprením.

DARUJ 2% Z DANE MUŽOM.SK:

Takmer desať rokov narúšame komfort mužov a prinášame tak zmenu.

O.z. Mužom.sk je pripravené, s vašou podporou, prinášať možnosti a príležitosti teenagerom aj zrelým mužom v online priestore, aj na živo.

Pomôžte nám osloviť ešte väčší počet mužov svojimi 2% z dane.

VIAC INFO

Vizualizácia potenciálnych lákadiel zmetamorfovala na obraz o tom, kým vlastne som a za čím idem. Zodpovedanie hypotetickej a jednoducho znejúcej otázky pre mňa teda malo význam. Je tak trochu barometrom môjho charakteru. Otázka za milión je vlastne otázkou priorít. A hoc v realite mi hľadanie odpovedí ani nesenie ich dôsledkov nehrozí, minimálne si uvedomujem svoj postoj k peniazom. A teda tak trochu aj k životu. Na tak triviálnu otázku je to nie nízka pridaná hodnota.

Ako by milión na účte pozametal s tvojím životom? Ako by si s ním naložil? Podeľte sa v komentároch. Napokon, ak sa raz náhodou niekomu zadarí, bude každá rada na nezaplatenie.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Nahota a z časti i intimita


korektúra: Ivana Badiarová
fotografia: stocksnap.io

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

One Comment

  1. Chlapi tak ja by som to spravil asi trocha inak 😀 s velkymi prilezitostami prichadza aj vela zodpovednosti nie? takze desiatok by siel rovno na pomoc ludom ktori to ale ze fakt potrebuju.. potom dam vymenit spojku a predny cap na nasej toyotke 😀 a dobre kecam, vsetky nech nezerem 😀 a nakompletku vypucovat motor a jasne este klimu opravit 😀 potom kupim domcek v nejakom meste blizko centra ( kym postavim novy, potom dam stary do prenajmu ) a zacnem rozbiehat svoje plany ktore mi uz pretekaju cez hlavu… ale chyba mi prave ten milion 😀 kym to vsetko zacne zarabat budem sa venovat mojim dvom princeznam a hudbe a posilke no a ked to pojde do plusu tak podporim svoje sestry a svagra, rodicov a tak dalej a tak dalej… no a samozrejme aby som nezabudol jako prve budem utekat do fordu kupit si Ford Raptor svt 😀 😀

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*