Zmena 1
|

Zmena

Príde za mnou, aby mi povedal, že to nefunguje. Ako veľmi to nejde a nepáči sa mu, že je to tak. Nebaví ho, čo robí, alebo nerobí, čo ho baví. Nemá priateľku, žiadna ho nechce, nie je dosť dobrá. Padajú mu na hlavu termíny, jeho pracovná kariéra je postavená na predstieraní práce. Moja odpoveď je vždy rovnaká. Budeš sa musieť zmeniť. 

To sa ti ľahko povie… hovoríš si.

Workshop
ACT – ZÁKLADY 7 NÁVYKOV SKUTOČNE EFEKTÍVNYCH ĽUDÍ

Už len 4 voľné miesta!

Tento dvojdňový workshop rozvíja vnútornú motiváciu, výkonnosť a efektivitu jednotlivcov, s dôrazom na osobné vedenie. Pamätaj, že vedenie (seba samého) je jedným z cieľov a úloh muža 21.storočia podľa Mužom.sk.

ACT (Act – Active ako akcia, čin, konanie)

Pre koho je seminár určený: Pre mužov, ktorí hľadajú možnosť ďalšieho osobného rastu, mužov s vysokým potenciálom, mužov, ktorí chcú badateľné zlepšenie produktivity a efektivity, mužov, ktorí si chcú nastaviť vnútornú motiváciu, postoje a inšpirovať sa k rozvoju osobnosti.

VIAC INFO

V skutočnosti je pre mňa zmena rovnako namáhavá, ako pre kohokoľvek iného, ale porozumel som niekoľkým veciam. Spôsob, ktorým žije veľa mužov, je „stiahnutý”. Jednoducho ho odkukali, skopírovali z okolia bezo zmeny. Nie je tam nič vlastné, nič z potenciálu, ktorý nesú. Charakter – to, kto som – je suma vlastností – aký som -, ktorá sa dá meniť. Môj životný príbeh sa dá meniť, nič mi nie je nalinkované.

Keď žiješ mizerný život, ktorý pravdepodobne presakuje aj na ľudí okolo teba, potrebuješ sa zmeniť. Často je odpoveďou očakávanie, že sa zmení okolie, alebo ma ubezpečia, že som úplne v poriadku. A tak je chlapík naďalej v mizérii.

Chcem mať kontrolu nad svojím životom namiesto toho, aby ma stále niekde niekto postavil, alebo som sa ocitol tam, kam ma momentálne zaveje. Nie som žiaden žonglér, ktorý sa snaží udržať vo vzduchu s vypätím síl osem vecí a každej sa ledva dotkne. Beriem opraty.

Pre chlapa je vlastná priamočiara sila. Mám na mysli smerovanie vpred, kontrola cieľa. Opúšťanie tejto myšlienky znamená, že sa viac približuješ opačnej strane a si nespokojný. Tu by to chcelo viac vysvetliť. Opúšťanie mužského archetypu nás nevyhnutne približuje k ženskému archetypu. Preto sa cítime nespokojní. Bezpečie, istoty, pokoj apod. nie je prostredie, ktoré by mužom dávalo nejakú výzvu. Pozor, muži v sebe správne nesú kus ženského sveta (mier, pokoj, slobodu) a naopak (divokosť, agresivitu, disciplínu), preto sa navzájom potrebujeme, ale to je iná téma. V túžbe po komforte sa nakoniec chlap dostane do nespokojnosti.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Slovo robí chlapa!

Tu je čas na zmenu kurzu.

Na začiatku je nespokojnosť, napätie, alebo pnutie. Zisťuješ, že potrebuješ zmenu, takže dochádza k rozhodnutiu. Rozhodnutie bez akcie je iba zbožné prianie, takže poďme do toho. Dostatočne opakovaná akcia sa stáva zvykom. Zvyk mení charakter.

Toto je pokračovanie mojej odpovede z úvodu. Musíš sa zmeniť, urob to nasledovne. Nie si spokojný so svojou silou. Rozhodneš sa nejakú nabrať.  Začneš trénovať, až sa to stane tvojou pravidelnou rutinou. Tento zvyk ti prinesie silu a ako bonus a v skutočnosti to podstatné, zistíš, že máš na to, aby si sa menil.

Samozrejme, môžete namietať, že to je iba moja skúsenosť. Ok, asi preto ste tam, kde ste. Lebo namiesto akcie namietate. Je to jednoduché. Plán, rozhodnutie, akcia. Nie priania a snívanie. Žiaden vesmír sa nespojí, aby ti niečo dal. Tvoja vôľa a práca sa spojiť môžu.

Je skutočne jednoduché nechať sa odpojiť od svojho potenciálu a žiť život, ktorý si stiahnete z okolia. Je pohodlné nepremýšľať a robiť veci ako ostatní, ale dokedy? Možno to zvládnete celý život, ale ak čítate tieto slová dokonca, pravdepodobne chcete niečo iné. Môj životný príbeh sa dá meniť, nič mi nie je nalinkované.

Ja na tom pracujem.


korektúra: Ivana Varga
fotografia: unsplash.com

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

3 Comments

  1. Ďakujem Peter za článok! Neskutočné načasovanie. Presne v takej situácií sa teraz nachádzam. Pýtam sa sám seba čo ďalej. Nech ten život stojí za to!

  2. Mne sa paci aj pohlad na zmenu od Anthonyho Mella. Zmena bez usilia. Skutocna zmena, ktora neprichadza usilim, rozvyjanim zvykov, nasledovanim vzorov, ale hlbokym bytostnym pochopenim a uvedomenim. Sam som to zazil, kedy som sa roky trapil so zavislostou az do momentu, kedy som si silno uvedomil ako sa zabijam a nicim. A prestal som. Lebo to prestala byt moznost, volba, sposob, stratilo to hodnotu. Nieco podobne som si zacal vsimat aj v inych oblastiach napr. ak si nejakym sposobom uvedomis, dopracujes sa k poznaniu, ze dany fastfood nema ziadnu vyzivovu hodnotu pre teba a sposobuje ti viac skody ako uzitku, tak proste si ho nedas. Nebojujes s tym, neodriekas si, proste to nie je volba. Podobne napr. fajcenie. Niekto chce prestat, ale az ked mu ukazu rengen pluc, tak pride ten aha-moment, uvedomenie a prestane. Musi to vsak byt nieco silne, nieco bytostne, nieco, po com, ked aj pride pokusenie, tak ho to prevalcuje a neda mu sancu podlahnut. Takze ja skusam najst sposoby ako vydolovat taketo “uvedomenia sa” v roznych oblastiach ako podpora pre skutocnu trvalo-udrzatelnu dlhodobu zmenu 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *