Nový kolega Doller? 1
Kariéra Ostatné Život muža Zručnosti

Nový kolega Doller?

IMG_9193

Občas pomenujem moju prokrastináciu na internete prácou. V takom prípade hľadám tému, ktorá by zaujala na muzom.sk. A tentoraz sa oplatilo. Našiel som Doller! Ak netušíte, čo sa pod týmto slovom skrýva, tak by ste mali jednoznačne pokračovať v čítaní. Ak ste sa s týmto projektom stretli… mali by ste pokračovať tiež. muzom.sk vždy ponúka zaujímavý pohľad.

Doller je osobný diár.

No od tých, ktoré som doteraz videl, má niekoľko odlišností. Po prvé ho vytvorili dvaja mladí muži z Čiech. Osobne pre  mňa majú takéto lokálne veci špeciálne miesto. Ak sú za značkou identifikovaní konkrétni ľudia, budí to vo mne väčšiu dôveru. Máš nápad a dáš do hry svoje meno a tvár? OK, máš moju pozornosť.

Vznik Dolleru je spojený s podporou od fanúšikov na českom startovac.cz. Samozrejme sa to podarilo a dnes môžem byť aj ja vlastníkom netradičného diára. Ďalšia odlišnosť je v tom, že sa ho rozhodli vyrábať na ekologicky šetrnom papieri. Väčšina z nás to nerieši, ale poteší to. A pridá na hodnote.

Tretia vec, ktorá ma fascinuje, je, že Doller nemá predtlačené mesiace. Jednoducho si môžem naštartovať manažment aj vo februári a “nestratil” som mesiac, za ktorý som pri kúpe diára zaplatil. Popravde, rozpísať vám celý systém by bolo na dlho, ale je zaujímavé nachádzať na stránkach nečakané kolónky. Každý mesiac obsahuje napríklad splnené a nesplnené ciele, výdaje, pozitíva, čo zmeniť, miesto na nápady, novinky a poznámky. Máte možnosť rozpísať sa o tom, kde sa vidíte za päť rokov, za rok, čo sa chcete naučiť, čo navštíviť a mnoho ďalšieho. Ak si idete motivačné citáty, tak jeden nájdete na začiatku každého mesiaca. Z môjho pohľadu… paráda.

Za pár dní, čo Doller nosím so sebou, mám dojem, že je naprojektovaný pre chlapa. Niežeby si v ňom ženy nenašli svoj štýl, ale elegantný, čistý dizajn, formát, pekná čierna farba mi jednoznačne hovoria, že som trafil presne, čo som potreboval. Viem, že mnohí z nás majú všetko online, ale papier mňa osobne núti trocha pribrzdiť a premýšľať. Aplikáciám mám tendenciu dovoliť, aby ma riadili. Pri Dolleri mám pocit spolupráce. Okrem toho, zatiaľ mu nedošla baterka v nevhodnej chvíli.

Po chvíli používania na mňa Doller pôsobí ako ambiciózny diár. Teda, že nejde o to, iba vyplniť kolónky. Ťahá ma to sadnúť si a zhodnotiť, popremýšľať nad tým, čo sa podarilo a čo nevyšlo. Neviem, či je možné, aby sa zápisník” stal kolegom v práci, ale v najbližšom čase to zistím.

Píšem prvé dojmy. Samozrejme, odporúčam skúsiť na vlastnej koži. Ale spolu s Pavlom sme si povedali, že pre vás urobíme malý test. Obaja pracujeme v iných smeroch, iným spôsobom a máme aj rozdielne povinnosti a nástroje na prácu. Ďalšie približne tri mesiace budeme testovať Doller, aby sme nakoniec prišli s recenziou, ktorá bude overená tvrdou praxou. Budeme ho používať všade, kde bude možné, aby sme potvrdili, alebo vyvrátili prvé dojmy. Verte, že to bude zaujímavé.

Zatiaľ nemáme problém odporučiť vám prekliknúť na Doller.cz a presvedčiť sa sami. Osobne si myslím, že si v spojitosti s týmto diárom budem spievať I need a Doller, Doller, Doller is what I need…”

(video, ktoré predstavovalo Doller počas štartovacej kampane)

fotografia: domáci archív
korektúra: Ivana Badiarová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*