5 vecí, ktoré závidím môjmu manželovi 1

5 vecí, ktoré závidím môjmu manželovi

12842597_10208245588479482_815131588_o

„Byť ženou je úžasné.” ako raz napísala ,,fundovaná” slovenská moderátorka. Tie naše pocity, opätky, pôrody,… Kto by to nechcel zažiť? Ale z času načas sa skúmavo zahľadím na môjho manžela a žasnem. Nad jeho svetom. Bez pôrodov, opätkov a niekedy sa mi zdá, že aj bez pocitov akéhokoľvek druhu. A vtedy sa prichytím pri počúvaní maličkého šuškavého hlásku, ktorý voláme závisť.

A čo mu teda vlastne závidím?

Život bez kabelky

Raz mi môj veľmi dobrý kamarát povedal, že jeho najživšia spomienka z detstva je, ako stojí pred dverami bytu a jeho mama hľadá v kabelke kľúče. Neručím za správny časový údaj, ale on tvrdí, že jej to každý deň trvalo celú večnosť. Tak veľmi by som chcela žiť vo svete, kde nepotrebujem nič okrem mobilu a peňaženky a tieto dve veci mi pohodlne vojdú do vreciek. Ja však žijem uväznená v tele, ktoré potrebuje make-up, rúž, hygienické vreckovky, zrkadielko, krém na ruky, krém na tvár, zápisník a pero, fľašu s vodou, žuvačky – sladké Orbitky, ale aj mentolové. Toľko vreciek nemá žiaden môj kabát.

Schopnosť zaspať kdekoľvek a v akomkoľvek stave mysle

Viem, že to nie je veľmi moderné, ale s mojím manželom sa niekedy nezhodneme. A potom nasledujú nekonečné diskusie (niektorí to volajú konflikty) o tom, kto má vlastne pravdu. Kým ja som úplne ,,naspeedovaná”, rozhodnutá za každú cenu náš problém vyriešiť, môj manžel túto debatu väčšinou ukončí hlasným zachrápaním. Ja potom hľadím niekoľko hodín do stropu v snahe upokojiť sa z toho, že on tak bezohľadne odišiel na miesto, kde ho nič netrápi – do tajomnej ríše snov. Túto superschopnosť by som sa chcela naučiť.

Chudé a rýchle nohy

Vysvetľovať prvé slovo a moju závisť ohľadom toho snáď ani nie je treba. Ale na ozrejmenie druhého budete potrebovať tento príbeh:

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Lekcie mužnosti od Cata

Je 14:29 a my potrebujeme stihnúť ,,osmičku”. Povieme si, že pobehneme. Zrazu vidíme, že ,,osmička” už zastavuje na zastávke. Ja bežím, čo mi sily stačia, mám pocit, že ani Usain Bolt by mi nestačil. Vtom môj milý zahlási: ,,Drahá, pobehnem a poviem mu, nech nás (eufemizmus z milosti – výstižnejšie by bolo ,,ťa”) počká.” Zrazu vidím, čo to znamená šprint. Keby som ho (môjho muža) nemala, nestihla by som.

Keď si predstavím akékoľvek nebezpečenstvo, jeho rýchle nohy by mi mohli zachrániť život. Keď si doma zabudnem mobil na 5. poschodí bez výťahu, závidím mu, ako rýchlo a zdanlivo bez námahy ho dokáže priniesť. Dala by som pol kráľovstva za také nohy.

Sex je riešením na všetko

Doma máme vianočné svetielka, ktoré každý rok presne 23. decembra prestanú fungovať. Jedna žiarovka sa poškodí a celé svetielka zhasnú. Ja sa cítim niekedy podobne. Sex je super, ale keď som mala ťažký deň, keď som smutná alebo nahnevaná, keď som sa necítila počas dňa milovaná aj v maličkostiach, svetielko zhasne a tým aj celá ja. Oproti tomu, pre môjho manžela je každá z týchto vecí dobrým dôvodom na sex. Veď, čo lepšie sa dá v takýchto situáciach robiť, ako venovať sa niečomu, čo máme radi? Keby som sa toto vedela naučiť od neho, hneď by sa mi žilo ľahšie a to ani nespomínam, ako by sa potešil práve on.

Jeho vplyv na naše deti

Otec je v živote detí kľúčovou postavou. Ja ich 9 mesiacov nosím pod srdcom, ja ich v bolestiach porodím, ja k nim vstávam noc, čo noc, ale kľúčové pre nich budú slová uistenia, špeciálne výlety a sústredená pozornosť môjho manžela. Výrazným spôsobom ovplyvní to, akých životných partnerov si nájdu, ako budú vychovávať svoje deti – naše vnúčatá. Takáto sféra vplyvu je vzácna. Teším sa na to, až raz budeme žať, čo môj manžel zaseje do charakteru našich detí. Bude radosťou sledovať, ako sa deň za dňom moji synovia viac a viac podobajú na toho skvelého muža. A vtedy si uvedomím, že ešte viac ako jemu, závidím sebe.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   KAMENEC (NEJEN) PO HOLENÍ

D.H.

Autorka je veľkou faninkou mužom.sk aj mužov všeobecne – špeciálne však toho svojho. Rada číta, verí, že nikdy nie je neskoro na zmenu a raz by chcela mať polárnu líšku. Alebo aj dve.


Korektúra: Jana Lászlóová

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

3 Comments

  1. Úplne top ! Skvelé čítanie. Milujem mužom.sk, poctivo čítam každý nový príspevok! 🙂 Rozmýšľam, že sa Vami nechám inšpirovať a skúsim založiť stránku s podobným konceptom, ktorý motivuje, zabaví, porozumie, poradí aj nauči ! Skvelá práca chlapci (muži) 🙂 😀

    1. Lenka, nie je podstatné založiť stránku, ale založiť skupinu v ktorej sa budete takto motivovať prakticky nie online, ale live! 🙂
      Inak ako mužovi mi prišlo vtipne z toho článku,koľko pravdy je v ňom, ale je určite super!

    2. Vďaka Lenka, aj tvoja reakcia je to, čo nám dáva chuť obzerať sa okolo seba, premýšľať a deliť sa o to. Snáď aspoň trocha prispievame k tomu, čo chýba. Ešte raz vďaka za tvoju podporu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *