Tréning ťa naučí 1
|

Tréning ťa naučí

Ak neveríš vo svoje schopnosti, prečo by ti mal veriť niekto iný? Možno to bude prekvapivé alebo ťa to rovno naštve, ale ak sa chceš posunúť dopredu, začni fyzicky trénovať.

Ak neveríš vo svoje schopnosti, prečo by ti mal veriť niekto iný? Možno to bude prekvapivé alebo ťa to rovno naštve, ale ak sa chceš posunúť dopredu, začni fyzicky trénovať.

Workshop
ACT – ZÁKLADY 7 NÁVYKOV SKUTOČNE EFEKTÍVNYCH ĽUDÍ

Už len 4 voľné miesta!

Tento dvojdňový workshop rozvíja vnútornú motiváciu, výkonnosť a efektivitu jednotlivcov, s dôrazom na osobné vedenie. Pamätaj, že vedenie (seba samého) je jedným z cieľov a úloh muža 21.storočia podľa Mužom.sk.

ACT (Act – Active ako akcia, čin, konanie)

Pre koho je seminár určený: Pre mužov, ktorí hľadajú možnosť ďalšieho osobného rastu, mužov s vysokým potenciálom, mužov, ktorí chcú badateľné zlepšenie produktivity a efektivity, mužov, ktorí si chcú nastaviť vnútornú motiváciu, postoje a inšpirovať sa k rozvoju osobnosti.

VIAC INFO

Keď niekoho mentorujem a zdôrazňujem, že pri budovaní mužnosti má byť jedna zo základných tehál silový tréning, tak sú reakcie rôzne. Od nadšenia, cez krčenie nosom, až po ukončenie mentoringu.

Koľkokrát si sa rozhodol pre kadejaké zmeny a nič z toho sa nestalo? Nemôžeš byť lídrom ničoho, ak nedokážeš viesť seba.

Nové ja začína v hlave, tak prečo pohyb a fyzická námaha? Pretože dokážeš oklamať aj sám seba, ale gravitáciu neoklameš. Železo ti nebude hovoriť falošné komplimenty.

Tréning ma naučil niekoľko kľúčových skutočností.

  1. Kráľ je sám, ťažká je hlava, ktorá nesie korunu. Ak nemáš jasne zakorenené sebavedomie, nepoznáš, čo je v tvojich možnostiach a kde sú tvoje slabiny. Keď nemáš rešpekt, železo ťa rýchlo privedie k rozumu. Ale tieto atribúty potrebuješ aj v partnerskom vzťahu, pri rešpekte k sebe samému, ale aj v ďalších oblastiach. Muž, ktorý neunesie zodpovednosť za samého seba, nebude mať uznanie svojho okolia. Je to jednoduché? Ani to nemá byť. A hlavne, nikto to za teba neurobí.
  2. Byť slabý nie je cnosť, ani norma a už vôbec nie niečo, za čo by si mal byť ocenený. Žijeme v kultúre, kde nestarať sa o svoje zdravie nie je nič výnimočné, kde chlapi po svadbe priberajú, lebo už môžu a sila sa nijak nectí, lebo to budí pocit ohrozenia. Dokonca sa sila a kondícia nezmyselne kladú do protikladu intelektu. Je desivé, že manžel sa nesnaží byť atraktívny pre svoju ženu, len preto, že má na sex už “právo”. Vieš čo? Nemáš. Staraj sa o to, aby si mal silu a bol užitočný.
  3. Tréning s veľkou činkou zabíja túžbu po neustálom ocenení. Jednoducho nie je každý deň nedeľa. Nie každý deň, nie každý tréning alebo projekt je výhra. Potrebuješ sa obrniť trpezlivosťou a pokojom. Robiť veci správne, nie rýchlo.
MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Začnime tu - Odvaha

Železo neklame. Buď to vládzeš zodvihnúť alebo nie. V jednoduchosti je krása. Buď to so sebou myslíš vážne alebo nie. Si dosť silný? Áno? Nie? Prečo?

Mať vzťah s tréningom je jedným z nástrojov nadobúdania sebavedomia. Spoznáš sa lepšie. Každému ide hlavne o “tú vnútornú” krásu a srdiečko, ale nepoznám veľa žien (ani mužov), ktoré by uprednostnili partnera, ktorý ich fyzicky odpudzuje. Môžete ma presviedčať, ako chcete, skutky hovoria viac ako slová. Ak už spomínam fyzickú príťažlivosť, tak mám dojem, že ak žena hovorí, že sa jej nepáčia svalnatí muži, hovorí, že nechce nikoho egocentrického, arogantného, tupého, nie že by jej vadilo, že má chlap dobrý zadok.

Ak chceš budovať sebadisciplínu, začni cvičiť. Je to jednoduché, ale nie je to ľahké.

V cvičení som objavil pravidelný čas na zdravú samotu. Ja viem, že tu existuje romantický trend “fitness couple goals”, teda predstava, že aj pri cvičení sa mám obtierať o ženu, ale poradil by som vám odstrihnúť pupočnú šnúru. Samota, oddelenie sa v niektorých momentoch naopak pomáha vzťahom, aby v nich nevznikala závislosť alebo precitlivelosť.

Veľa mužov, vrátane mňa, si už niekedy pred zaspaním sľúbilo, že zajtra sa nekompromisne sa niečo zmení. Realita je mocná čarodejka a nezmenilo sa nič. Prečo? Pretože akcia sa má začať konkrétnym krokom. Vstaň vo chvíli, keď príde myšlienka a urob jeden prvý krok. Priprav si veci na tréning, zapíš si kroky, ktoré spravíš po zobudení, dohodni sa s kamošom, že ti bude ráno volať… možností sú desiatky. Urob niečo, čo potvrdí tvoje slová. Acta, non verba.

Bolesť, ktorú prináša fyzický tréning, je ničím oproti bolesti z toho, keď človek zistí, že už svoju partnerku nepriťahuje, že sa nevládze hrať so svojimi deťmi, že má fyzické obmedzenia, že napriek svojmu veku sa cíti omnoho starší, že má sám zo seba pocit zlyhania.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Introverzia ako výhovorka

Platí podľa vás, že tvrdá práca sa vyplatí? Problém tvrdej práce je, že pri strete s ňou občas motivácia stroskotáva. To, čo potrebujem v takých momentoch, je disciplína. Schopnosť kombinovať motiváciu a disciplínu je zároveň schopnosť dosahovať ciele. Iskra motivácie zapaľuje polená disciplíny.

Tréning spôsobuje, že si ľudia dokážu v živote užiť viac. Jednou z možných príčin, prečo nemáš rešpekt a nezažívaš záujem tých, na ktorých ti záleží, je, že si patetický. Nemáš reálnu predstavu o svojich schopnostiach a tvoj pohľad na seba je nafúknutý. Z toho dôvodu je rešpekt a atraktivita, ktoré by si mohol mať, smerovaný na iných ľudí, ktorí si to zaslúžia viac.

Okolie ťa sleduje. A čo je dôležitejšie, tvoje podvedomie ťa sleduje a podľa tvojich myšlienok a skutkov tvorí tvoju identitu. Ak dookola žiješ výhovorkami, nemôžeš sa čudovať, že si sa nikam nepohol. Pri tréningu na to prídeš veľmi rýchlo. Ak chceš pracovať na tom, akým mužom si a budeš, začni sa venovať aj tejto oblasti.

Buď vzorom priateľom, tvojim deťom, ľuďom, ktorí cez tvoj život len prejdú.

Ok, ja idem na tréning. Tak ako včera a predvčerom. Acta non verba. Semper virilis.


Korektúra: Jana Lászlóová
Fotografia: unsplash.com

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *