6 krokov, aby si sa obliekal ako muž, ktorým naozaj si 1

6 krokov, aby si sa obliekal ako muž, ktorým naozaj si

 Vintage Elegance - Splitshire

Za posledné roky sa na internete nahromadili články o tom, ako sa lepšie obliekať. Ale jedna vec, o ktorej nehovoria, je postoj mysle, ktorý je potrebný k osobnej prezentácii. Počas konzultácie so stovkami mužov o tom, ako zlepšiť svoj vzhľad, som zistil, že väčšina je pripravená na zmenu, ale nevedia, ako na ňu. Vedia, že chcú zmeniť vonkajší vzhľad, zvýšiť štýlovosť, ale sú neistí procesom a úspešným výsledkom.

Niektorí môžu tvrdiť, že muži sú odolní voči zmenám, ale to je nezmysel. Ako muži radi cestujeme, skúšame nové jedlá, zaobstarávame si nové autá a domy, posúvame vzťahy do manželstiev a neskôr preberáme rolu otca. Prijímame zmeny, v mnohých prípadoch ich dokonca vyhľadávame. Skutočný problém nie je zmena, ale nepokoj, ktorý počas nej cítime. Čím dlhšie to čudné obdobie zmeny trvá, tým ťažšie je dosiahnuť dlhodobú zmenu. Kľúčom k úspechu osobnej zmeny, je tak urobiť čas zmeny čo najmenej bolestivým. Takže ako na to? Ako zmeniť to, ako sa prezentuješ, svetu? Tu je šesť krokov k dosiahnutiu úspešnej transformácie vášho šatníka.

1.Urob záväzok k zmene osobného štýlu

Ak sa raz rozhodneš, že zmena tvojho štýlu je potrebná, urob záväzok skutočne túto zmenu urobiť. Záväzky sa dajú robiť viacerými cestami, no tie naj, aké som zažil, boli  ak o nich chlap povedal ostatným  mužom vo svojom okolí. Neobmedzuj sa tým, že to povieš iba svojej žene alebo dôležitým osobám nablízku, záväzok sa stane splniteľnejším vo chvíli, keď o ňom povieš svojim priateľom. Ak ho dokonca napíšeš na papier aj s dátumom uskutočnenia, strojnásobíš jeho šancu na úspech. Samozrejme je tu riziko neúspechu, ale to je zároveň motivácia usilovať sa zostať dôsledný v našich rozhodnutiach.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Od nečinnosti k pripravenosti - 7 kľúčových zmien v myslení (1.)

2. Buď konkrétny v tom, ako prebuduješ svoj šatník

Keď sa rozhoduješ o zmene, potrebuješ mať plán a vedieť presne, ako tento plán naplniť a dosiahnuť zmenu. Snaž sa eliminovať bezradnosť tým, že krok za krokom detailne vymyslíš plán. Zahrň presné typy oblečenia, urč postupnosť, ako ich budeš získavať, aj to, koľko chceš minúť. S týmto záväzkom k zmene vyber dôveryhodného predajcu a začni so zmenou.

Jedna z mojich najúspešnejších sérií na stránke artformanliness bola “Ako si vyskladať šatník“ séria. Dôvodom, prečo bola taká úspešná, bol fakt, že prinútila mužov zájsť do detailov a zistiť, čo presne je potrebné k zmene šatníka. Nedali sme rady tipu “obleč sa pekne“, namiesto toho sme definovali, čo to znamená obliekať sa profesionálne a dali sme presné rady, aký oblek si vziať, aké košele obliekať, ktoré topánky by si mal mať vo svojom šatníku.

Nakoniec, keď sa k tomu dostávaš, pochop svoje potreby a nepodceňuj dôležitosť sebavzdelania v oblasti mužského obliekania. (Jednou z možností je aj archív na stránke artofmanliness.com. pozn. redakcie)

3. Eliminuj bariéry k zmene

Často sami sabotujeme náš vlastný pokus o zmenu. Keď sa pokúšaš o zmenu k lepšiemu, odstráň všetky malé prekážky, ktoré ti môžu prekážať v úsilí. Hľadaj cestu, ktorá zvýši šancu, a urob proces jednoduchým.

  • Priprav si oblečenie večer predtým. Ak si to všetko dáš dokopy, ráno už nebudeš musieť nič hľadať. Ak aj budeš meškať, obliekanie bude rýchle.
  • Urč si čas v nedeľu večer na vyleštenie svojich topánok, s tromi pármi na týždeň by si to mal hravo zvládnuť, počas týždňa už iba rýchle prečistenie.
  • Vyžehli si všetky košele naraz, rozkladaním žehliacej dosky a nahrievaním žehličky stratíš čas v priemere strávený pri žehlení jednej košele. Ak si ich vyžehlíš šesť na celý týždeň naraz, ušetríš tak 15 minút svojho života každý týždeň.
MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Ako sa zmeniť k lepšiemu, alebo keď sa slovo stane telom.

Investuj do jednoduchých doplnkov pre džentlmena, ako napríklad dáždnik, či nepremokavé topánky. Ulož si ich tak, aby si ich vedel nájsť, keď ich budeš potrebovať, tak sa ti odvďačia a udržia tvoje nohy suché počas daždivých dní.

4. Stavaj na svojich silných stránkach a pridaj niečo unikátne

Postav svoj štýl na svojich silných stránkach a včleň doň aspekty, ktoré urobia štýl tvojho obliekania skutočne tvojím. Si fanúšik športového klubu? Tak si daj pozor, aby podšívky tvojej bundy boli v jeho farbách. Trochu smiešne? Áno, ale tým, že sa zameriaš na to, aby bolo tvoje oblečenie špecifické pre teba, bude pravdepodobnejšie, že ho skutočne budeš nosiť a budeš sa v ňom cítiť pohodlne.

5. Zmeň zmýšľanie

Logicky vieme povedať, že ak sa budeš obliekať profesionálne, tak to zanechá silnejší a lepší prvý dojem, avšak odmietame zameniť naše rifle a tričko za formálnejšie nohavice a športové sako, pretože sa bojíme reakcie našich kolegov. A častejšie v nás emócie strachu vyhrávajú než prehrávajú. Kľúčom je zmeniť naše zmýšľanie, hoci rozhodnutie urobíš na základe logiky, ak do toho včleníš aj emócie, tak stvoríš oveľa silnejšie a konzistentnejšie rozhodnutie. Príklad – namiesto toho, aby si sa obliekol štýlovo, aby si zvýšil šancu na povýšenie, tak sa obleč dobre, pretože chceš, aby ťa tvoja žena a syn videli tak, ako sa vidíš ty, ako vodcu s potenciálom. Stimul pozitívneho pohľadu tvojej rodiny na tvoje obliekanie je oveľa zásadnejší ako potencionálne zvýšenie platu.

6. Začni

Najťažšie pre mnohých z nás je začať. Čakáme, analyzujeme a znova čakáme. Ale pochop, že nespraviť rozhodnutie je v podstate tvoja voľba – tvoje rozhodnutie. Nekúpiť si ten pravý oblek 6 týždňov pred veľkým pohovorom, môže znamenať kúpu nevhodného, nepohodlného obleku 4 dni pred tým dňom. Vyhni sa paralýze z analyzovania tým, že si stanovíš, dokedy sa rozhodneš, urob optimálne (objektívne) rozhodnutie s informáciami, ktoré máš, a potom urob subjektívne rozhodnutie. Premárnená príležitosť je v skratke výstrelom vedľa.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Prečo by nám ženy nemali hovoriť, čo si obliecť

Jeden tip, ktorý dávam svojim klientom, ktorí chcú zmeniť svoju prezentáciu, ale boja sa ísť do toho, je mať jeden presne na seba ušitý outfit vždy pripravený. Po tom sa už len odraz od zvyšku šatníka. Po tom, čo si uvedomia, že dookola nosia ten istý outfit, lebo sa v ňom cítia dobre a vyzerajú dobre, sú pripravený rozšíriť ich šatník o nový obsah. Najťažšie je začať – keď už viete, akú konfekčnú veľkosť nosíte, alebo krajčír pozná vaše miery, môžete si veci jednoducho objednávať a bude to dobré.

Záver

Pretransformovať svoj zovňajšok nie je zvlášť náročné. To, čo to robí ťažkým, je naša nevôľa k prechodu. Raz, keď sa k tomu odhodláte, je dôležité naplánovať si jednotlivé kroky, rozvrhnúť plán, podporiť to celé zdravým rozumom a je len veľmi malá šanca, že sa vám nepodarí uspieť.

Preklad: Miloš Gall
Korektúra: Ivana Badiarová
Zdroj: artofmanliness.com
Fotografia: splitshire.com

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *