Action man na Liptove - Škola varenia 1
Ostatné

Action man na Liptove – Škola varenia

Action man na Liptove - Škola varenia 3
Uplynul mesiac, a teda prichádza čas, aby vám chalani z Fun and Adventure predstavili ďalšiu zaujímavú atrakciu na Liptove. Tento krát v podobe rozhovoru so známym slovenským kuchárom Ivanom Rusinom.

Ľudia vás poznajú predovšetkým z kuchárskej šou Masterchef, kde ste sa umiestnili medzi najlepšími.
 Čo bolo impulzom prihlásiť sa na kasting?
Veľmi rád sledujem relácie o varení. Keď som objavil oznámenie na kasting 1. Masterchefa, neváhal som ani na chvíľu a hneď som sa prihlásil. Moc ma to zaujímalo vidieť v akcii známych šéfkuchárov a celý ten televízny kolotoč okolo takej show. No bohužiaľ ma nevybrali. Na moje veľké prekvapenie po 2 rokoch som dostal pozvánku na kasting 2.Masterchefa. Nazbierať cenné skúsenosti, to sa jednoducho neodmieta.
V minulosti ste vraj trpeli nadváhou. Kedy nastal zlom a zmena životného štýlu?
Áno máte pravdu, nie najlepšia životospráva a nezdravý životný štýl sa podpísali na mojej váhe a dopracoval som sa až na 145 kg… Zdravotné problémy nedali na seba dlho čakať. Vysoký krvný tlak, nadváha a stála únava ma donútili ísť k lekárke. Dostal som vtedy na výber. Buď mnoho liekov, ktoré musím užívať, alebo zmeniť životný štýl. Rozhodol som sa ísť ťažšou cestou, nehltať tony liekov, ale zmeniť životosprávu a hlavne začať športovať. Na začiatku to bolo veľmi ťažké, ale oplatilo sa byť trpezlivý… Dnes nepotrebujem žiadne lieky a schudol som 56 kg. Cítim sa skvele a dokážem odbehnúť maratón.
S chudnutím súvisí aj prechod na diétnu stravu, ktorá je pre mnohých stále strašiakom. Dá sa podľa vás variť zdravo aj chutne?
Nie som zástancom drastických diét. Známy jo-jo efekt pozná snáď každý, kto skúšal nejakú „zaručenú” diétu. Ja som sa rozhodol spojiť pohybovú aktivitu zo zdravou stravou. Začal som behávať a stravu som si upravil na takzvané PALEO. Je to vlastne strava, kde je vylúčený lepok. Moje telo reagovalo výborne. Všetko múčne, čo som vylúčil zo stravy, som nahradil prevažne zeleninou. Samozrejme, existujú aj náhrady za múku, tak som si dokázal navariť aj veľmi chutné jedlá. Postupom času už nejakú múku a lepok ani neriešite a poznáte veľa receptov, čo urobia plnohodnotnú a zdravú stravu.
Ako ste sa vôbec dostali k vareniu? 
K vareniu som mal blízko už od detstva. Dokonca som uvažoval ísť aj do školy, kde by som sa vyučil za kuchára. Môj otec je veľmi zručný, doma máme hotovú zámočnícku dielňu, tak napokon zvíťazilo strojárstvo. Na varenie som však nezanevrel a vždy, keď bola možnosť niečo navariť, tak som ju využil.
Je u vás tradíciou, že kuchyňa je mužský revír?
Hovorí sa, že muži sú lepší kuchári ako ženy ;-). No u nás varí moja mamina a je to najlepšia kuchárka na svete ;-).
Ako vznikol nápad na vlastnú školu varenia?
V Masterchefovi som spoznal veľa skvelých ľudí, ich elán, nadšenie ma fascinovali. Viacerí chceli pokračovať v tom, čo ich baví najviac.
Aj ja som sa začal zahrávať s touto myšlienkou ukázať ľuďom v tejto uponáhľanej dobe, že varenie môže byt aj o zábave, že sa dá navariť pomerne rýchlo, zdravo a lacno. Nejaké skúsenosti s gastronómiou som už mal, tak som sa rozhodol to vyskúšať.
škole varenia sa vystriedalo už viacero slovenských športovcov, ako napríklad známa fitneska Dominika Multáňová, hokejista Jozef Stümpel, či bratia Hunovci. Vedeli sa obracať aj v kuchyni?
K športu mám veľmi pozitívny vzťah. Kto aspoň chvíľu športoval, vie, že to nie je len nastúpiť na zápas alebo vyjsť na pódium, ale sú za tým hodiny tvrdej driny. Som veľmi rád, že športovci bez problémov príjmu pozvanie a prídu si vyskúšať niečo navariť, či už majú skúsenosti s varením alebo nie. Dominika je vskutku výnimočná. Úspechy, ktoré dosiahla, sú fantastické a je o nej známe, že jej to v kuchyni ide veľmi dobre. Čo môžem len potvrdiť. Fitness je fyzicky veľmi náročný a strava je tu veľmi dôležitá a Dominika zvláda všetko úplne perfektne. Na hokejistov som sa veľmi tešil, chodím na štadión a sledujem náš hokej. Stretnúť sa s nimi osobne a spoznať ich bol pre mňa obrovský zážitok. Na moje veľké prekvapenie im to v kuchyni išlo veľmi dobre. Všetci pripravili chutné jedlo, veľa sme sa nasmiali a ja som na štadióne hrdý, že ich poznám osobne 😉
No, a na záver pokračujeme v tradícii a vďaka Fun and Adventure prinášame opäť veľmi zaujímavú akciu. Tento krát to bude zľava až 50% na Ivanovu Školu Varenia v Liptovskom Mikuláši. Stačí si zvoliť dátum, čas a jedlo, ktoré by ste spoločne radi pripravili. A potom už ostáva len užiť si príjemnú atmosféru, naučiť sa nové recepty a vychutnať si skvelú večeru…
Pre zľavu 50% prosím uveďte v objednávke na tejto stránke PROMO KÓD: MSK02.
15942606_10209328071051998_845429374_o

Korektúra: Jana Lászlóová

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

One Comment

  1. danakojsova

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*