Čo ma naučila kríza 1

Čo ma naučila kríza

Zdravím vás muži, prihováram sa vám takto raz ročne jedným článkom, v ktorom vás vždy prosím o podporu nášho dobrovoľníctva. Na oplátku za vašich 30 sekúnd času, ktorý miniete pri vypĺňaní hlasovacieho formuláru, sa s vami chcem podeliť o to najlepšie, čo som sa v tomto roku naučil.

Zdravím vás muži, prihováram sa vám takto raz ročne jedným článkom, v ktorom vás vždy prosím o podporu nášho dobrovoľníctva. Na oplátku za vašich 30 sekúnd času, ktorý miniete pri vypĺňaní hlasovacieho formuláru, sa s vami chcem podeliť o to najlepšie, čo som sa v tomto roku naučil.

Workshop
ACT – ZÁKLADY 7 NÁVYKOV SKUTOČNE EFEKTÍVNYCH ĽUDÍ

Už len 4 voľné miesta!

Tento dvojdňový workshop rozvíja vnútornú motiváciu, výkonnosť a efektivitu jednotlivcov, s dôrazom na osobné vedenie. Pamätaj, že vedenie (seba samého) je jedným z cieľov a úloh muža 21.storočia podľa Mužom.sk.

ACT (Act – Active ako akcia, čin, konanie)

Pre koho je seminár určený: Pre mužov, ktorí hľadajú možnosť ďalšieho osobného rastu, mužov s vysokým potenciálom, mužov, ktorí chcú badateľné zlepšenie produktivity a efektivity, mužov, ktorí si chcú nastaviť vnútornú motiváciu, postoje a inšpirovať sa k rozvoju osobnosti.

VIAC INFO
Kríza trvá kratšie ako obdobie rastu

Kríza prináša tlak, stres, strach, bolesť a iné negatívne emócie či zážitky. Kríza ukáže všetky nedostatky tohto sveta a zároveň je priestorom pre hrdinstvo a pre zmenu. Veľmi pozorne som sledoval, čo sa deje okolo mňa. Zaujímal ma postoj mojich priateľov, vzorov, múdrych mužov v mojom okolí. Niektorí zavreli firmu a odišli domov. Iní hľadali spôsob, ako pokračovať vo svojej práci ďalej. Boli aj takí, ktorí naštartovali nový biznis, aby tak naplnili potreby ľudí v danom čase. Najviac ma však zaujal stoický postoj jedného môjho priateľa, ktorý s úplným pokojom povedal, že kríza trvá vždy kratšie ako obdobie rastu a niet sa preto čoho obávať. Čo myslíte, oplatí sa to pamätať pre budúcnosť?

Niektoré veci si v online priestore nepovieme

Keď boli zatvorené obchody, keď sa ľudia takmer nestretli, keď sme všetci sedeli doma, komunikovali sme spolu online. Zachránilo to našu firmu a mnohé iné od krachu. Mohli sme pracovať ďalej, dokončiť potrebné úlohy a dosiahnuť sľúbené ciele. Som veľkým fanúšikom moderných technológií a využívam príležitosti, ktoré nám prinášajú. Vždy som chcel vyskúšať, či človek dokáže žiť len v online priestore. Skúsil som a som za to vďačný, pretože odvtedy si vážim každé stretnutie a každý rozhovor, či už s kolegami, zákazníkmi, alebo priateľmi. Osobný rozhovor prináša niečo viac ako online stretnutie. Je to vždy niečo nové, niečo naviac. Pri spoločnej káve jednoducho ľudia komunikujú inak. Ja osobne si odvtedy vážim, aké cenné sú pre nás spoločné stretnutia.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Rozhodnutia
Pripravení môžu získať

Ako som spomínal, niektorým ľuďom sa v čase krízy dokonca veľmi darilo. Využili tento čas na vzdelávanie, boli viac so svojimi blízkymi alebo mali oveľa viac zákaziek. Premýšľal som nad tým, či je možné pripraviť sa na krízu. Odpoveď je dnes jasnejšia: ak plánujete desiatky rokov dopredu, budete pripravení aj na krízu a môžete z nej získať. Dlhodobá perspektíva nie je pre nás prirodzená, ale vďaka našej schopnosti predstaviť si budúcnosť môžeme mať plány presahujúce krízy. Také plány sú skvelá vec. Nádej dáva najviac energie, pretože už dnes sa môžem tešiť na to, čo budem robiť potom, keď kríza pominie. Aj keď som zavretý doma. Dokonca vraj radosť z plánovania je väčšia ako samotná radosť z úspechu a trvá aj dlhšie. Očakávanie má jednoducho svoje čaro. Plánovať a byť pripravený na rôzne možnosti vyvíja mojej budúcnosti mi príde najviac zmysluplné.

Ozaj, ešte k tomu hlasovaniu. Bez vášho hlasu získa dotáciu niekto iný! To je jasné, tak to už pri dobrovoľníckych projektoch chodí. Potrebujeme preto aj váš hlas.

Prosím zahlasujte za náš projekt na stránke https://www.seas.sk/ukazte-sa-v-lepsom-svetle a Záriečie sa opäť o niečo skrášli a zveľadí!
Na konci hlasovacej stránky po vyplnení údajov o vás v políčku “Vyberte, komu dáte svoj hlas:” zvoľte LA-VI-NA, o.z.: Komunitné centrum Záriečie

Ondrej  Tőrők

fotografia: unsplash.com

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *