Cynizmus je achillova päta 1
Ostatné Život muža

Cynizmus je achillova päta

Workshop
ACT – ZÁKLADY 7 NÁVYKOV SKUTOČNE EFEKTÍVNYCH ĽUDÍ

Už len 2 voľné miesta!

Tento dvojdňový workshop rozvíja vnútornú motiváciu, výkonnosť a efektivitu jednotlivcov, s dôrazom na osobné vedenie. Pamätaj, že vedenie (seba samého) je jedným z cieľov a úloh muža 21.storočia podľa Mužom.sk.

ACT (Act – Active ako akcia, čin, konanie)

Pre koho je seminár určený: Pre mužov, ktorí hľadajú možnosť ďalšieho osobného rastu, mužov s vysokým potenciálom, mužov, ktorí chcú badateľné zlepšenie produktivity a efektivity, mužov, ktorí si chcú nastaviť vnútornú motiváciu, postoje a inšpirovať sa k rozvoju osobnosti.

VIAC INFO

210H

Všetko je zbytočné. Nič nemá zmysel a myslieť si, že niečo dokážeš či zmeníš, je naivita. Toto je postoj mnohých mužov. Popri tom majú pocit, že sú nad vecou. Ak sa ti zdá, že akákoľvek akcia je zbytočná, práve to ťa zbavuje sily. Cynizmus ťa vedie k bezmocnosti, ale muž nie je bezmocná bytosť.

Tvoja sila pochádza zo schopnosti spraviť správne rozhodnutie, reagovať a konať správne. Deti sa cítia bezmocne, pretože všetky rozhodnutia za nich urobí niekto iný. Bezmocnosť začína práve vtedy, keď sa vzdávame svojich možností a odovzdávame ich niekomu inému. Je nesprávne vzdať sa v prospech svojej slabosti.

Cynizmus nemá prebrať kontrolu nad tvojím životom.

Hoci je cynizmus lákavá pozícia, často naňho nie je dôvod. V skutočnosti sa máme veľmi dobre. Žijeme v mieri, veľké vojny minulosti nás dlhú dobu obchádzajú. Prístup k informáciám, možnosť naberať skúsenosti, skúsiť čokoľvek, čo považujeme za dobré, neboli asi nikdy prístupnejšie. Môžem slobodne napísať knihu, podnikať, alebo sa venovať rodine, dokonca všetky tieto veci dokopy. Žiaden kráľ nemá právo prvej noci a mám príležitosti sa angažovať aj vo verejnom priestore. Mnoho sily a právomoci mám vo svojich rukách.

DARUJ 2% Z DANE MUŽOM.SK:

Takmer desať rokov narúšame komfort mužov a prinášame tak zmenu.

O.z. Mužom.sk je pripravené, s vašou podporou, prinášať možnosti a príležitosti teenagerom aj zrelým mužom v online priestore, aj na živo.

Pomôžte nám osloviť ešte väčší počet mužov svojimi 2% z dane.

VIAC INFO

Napriek tomu je mnoho mužov presvedčených, že je zbytočné uskutočňovať ideály a že žiť pre niečo, čo nás presahuje, môže iba rojko. Viete, k čomu ich to oprávňuje? Nerobiť nič. Je to skvelá ospravedlnenka. Výhovorka, ktorá ich oprávňuje zosmiešňovať tých, ktorí sa snažia a občas padnú.

Cynizmus ťa zabije. Oddelí ťa od tvojej sily, od túžby risknúť neúspech, aby si uspel, od schopnosti byť muž činu. Cynizmus a úspech nejdú dokopy.

Len ťažko, ak vôbec, si dokážeš užiť dobré veci, ak sa cynizmus stane trvalým bydliskom tvojho ja. Nevytvoríš nič, čo prinesie hodnotu, ak budeš iba rezignovaným kritikom reality.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   10 pravidiel úspechu Arnolda Schwarzeneggra

“Nie je dôležitý kritik; nie je dôležitý ten, kto poukazuje na to, ako silný muž padá alebo ako by mohol svoje činy vykonať lepšie. Uznanie patrí človeku v aréne, ktorého tvár je zašpinená prachom, potom a krvou, ktorý urputne zápasí…, ktorý vie, čo je nadšenie a oddanosť, a ktorého život stravuje vec, ktorá je toho hodná. Ktorý, keď sa všetko podarí, napokon zakúsi víťazstvo a dosiahne veľký úspech. Ak zlyhá, tak práve preto, že sa odvážne pokúšal bojovať. Nemôžeme ho zaradiť medzi tie ustráchané a plaché duše, ktoré nikdy nezakúsili ani víťazstvo, ani porážku.” Theodore Roosevelt, 23. apríla 1910, Sorbonne


korektúra: Ivana Badiarová
fotografia: gratisography.com

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

6 komentárov

  1. Dobrý článok. Vďaka

  2. Tiež sa pripájam, článok je dobrý.
    Akurát sa o cynizme ľahšie číta, ako sa s cynizmom “bojuje”.

  3. Našiel som sa v tom článku. Jednoducho a dobre napísaný. Už len úspešne vyhrať nad cynizmom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*