Dostať strach pod kontrolu 1
|

Dostať strach pod kontrolu

StockSnap_LXCKQ8LU32

Často sú naše obavy strašnejšie ako realita.

Dozviete sa, že s vami nadriadený potrebuje hovoriť a máte po pokojnej noci. Priateľka sa chce porozprávať a vy už premýšľate, čo sa mohlo stať. Chcete začať zmeny, pretože čítate mužom.sk, ale už vidíte, ako sa čo skomplikuje. Strach je v mnohých prípadoch iracionálna a nelogická vec. Ak potrebujete zmeniť tento postoj, skúste toto.

Sústreďte sa na realitu

Prijmite to, kde sa momentálne nachádzate. Negatíva a pozitíva. Situácia, v ktorej ste sa ocitli, má svoj dôvod. Vaša úloha je z toho urobiť to najlepšie, čo sa dá. Snažiť sa o druhé najlepšie je chyba. Ešte väčšia chyba je zamestnávať sa myšlienkami typu “Keby som bol niekto iný, niekde inde…”. Prijmite realitu, aby ste z nej urobili najlepší možný variant.

Makajte na sebe

Keď budete zamestnaný prácou na sebe samom, zostane len málo miesta na obavy. Občas sa zabudnem a prepadnem lenivosti. Prestanem makať na svojich rutinách a vtedy mám čas premýšľať nad hlúposťami. Neviem na takomto období nájsť nič pozitívne. Čakať, že sa niečo udeje samé od seba? A že to bude presne to, čo chcem? Somarina. Čo chcem, očakávam priamo od seba, inak sa bude diať, čo chcú iní.

Prestaňte sa správať ako decko

Moje deti sa boja rôznych vecí. V ich veku je to pochopiteľné, v mojom veku už nie. Deti si vymýšľajú následky toho, keď vstúpia do tmy. Ak žijete v domýšľaní, máte pravdepodobne často obavy. Prestať sa správať ako zbabelec je rozhodnutie. Rozhodnutie čeliť obavám ako muž. To znamená prijať aj akýkoľvek výsledok ako chlap.

Sústreďte sa na úlohu, nie na výsledok

Sústrediť sa na proces, na aktivitu, alebo nácvik vám rovnako vezme priestor na strach. V momente, keď premýšľam nad výsledkom, opúšťam prítomnosť a realitu. Sústreďte sa na to, čo práve robíte, kde sa nachádzate a na nič iné. Vždy je potrebné sa snažiť byť tým najlepším možným ja v momente tu a teraz. V takomto rozpoložení skôr utiahnete čokoľvek pred vás príde.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Ako udržať čierneho psa na reťazi: Môj boj s depresiou

Zlé veci sa budú diať vždy.

Našou úlohou je pochopiť, že zlé veci sú iba veci. S každou udalosťou sme schopní sa vysporiadať. Udialo sa niečo, čo je prekážka? Dobre. Je to možnosť zosilnieť. Ľudia môžu ochorieť, stratiť prácu, zomrieť. Tieto veci sa neprestanú diať. Máme možnosť tešiť sa z prítomnosti a keď sa niečo udeje, vyriešime to. Bodka.

Nenechajte obavy a strach kontrolovať ani okamih vášho života. Je to premrhaná energia a čas. Kontrola je vo vašich možnostiach. Využite to.


korektúra: Jana Lászlóová
fotografia: stocksnap.cio

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *