Kamarátka Bolesť 1
|

Kamarátka Bolesť

RockyBalboa_FinalFight

Jedna z veľmi potrebných vecí v živote je bolesť. Priateľstvo s ňou ti zaručí mnoho výhod. Bez nej sa len ťažko niečo naučíš, či posunieš ďalej. Bolesť je spojenec v zápase o to byť lepší. Snažte sa dostať za hranicu toho, kto momentálne ste a čo momentálne dokážete. Žiadajte od seba viac.

Zaradil som do tréningu viac drepov. Málo sérií, málo opakovaní, každý tréning vyššia váha. Bolí to a pred každou ďalšou sériou mám rešpekt. Mám chuť skončiť, ale cesta k zlepšeniu je v obľúbení si bolesti. Vždy, keď sa to podarilo, ťažil som z toho. Verím v silu dosiahnutú cez bolesť. Fyzickú, duševnú, duchovnú, akúkoľvek.

Je to ako dvere, cez ktoré je treba prejsť. Keď sa to podarí, otvoria sa nové možnosti a zistíte, že unesiete viac.

Zvážte, kto ste a kým sa chcete stať. Ako myslíte, že sa to udeje? Náhodou, omylom, samé od seba? Pretvoria vás okolnosti bez toho, aby ste k tomu čokoľvek povedali? Tvrdá drina, odolná myseľ, pevná vôľa. To je to, čo vás bude sprevádzať transformáciou bolesti. Čím je život tvrdší, tým sú muži húževnatejší.

Čím menej sa stretávam s ťažkosťami, tým viac som pohodlný. Strach z bolesti robí z mužov zbabelcov, ktorí sa vyhýbajú veciam, kde hrozí zranenie. Čo s tým, keď zistíte, že máte vážnu chorobu? Budete sa ju snažiť vyliečiť, dostať von z vášho tela. Odmietanie bolesti je choroba.

Nestačí mi byť priemerný slovenský muž. Rozumejte tomu správne. Nechcem byť priemerný v porovnaní so sebou samým. Zajtra totiž môžem byť lepší. O málo. O krok. No ak sa budem vyhýbať bolesti, vyhnem sa nástroju zmeny.

Ak si pod bolesťou doteraz predstavujete len fyzickú bolesť, tak zmeňte svoju predstavu. Hovorím o bolesti z toho, keď máte urobiť niečo navyše, vstať skôr, čítať, študovať, obetovať sa, prejaviť záujem.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Obrobijec

Chcete byť mužom, ktorým sa môžete stať? Spravte z bolesti svoju kamarátku. Väčšina ľudí to odmieta, ale vy nechcete byť taký, ako väčšina ľudí.


korektúra: Jana Lászlóová
fotografia: statcdn.fandango.com

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

6 Comments

 1. To mi pripomina vyrok, ktory raz niekto mudry povedal: “Spriatel sa s bolestou a uz nikdy v zivote nebudes sam.”
  Mam rovnake skusenosti, ze bez bolesti sa clovek v zivote velmi neposunie v akejkolvek oblasti. Mozno niekedy netreba hned aby to bolelo, staci pocitit mierny diskomfort.

 2. Zdravím Ťa Peter
  Akurát ma napadlo, kde “chodíš” na tie články? To je taká moja rečnícka otázka.
  Viem, že sú to tvoje osobné a životné skúsenosti. Celkovo sú články; jasné, stručné, výstižné…skrátka mužské.
  To je, keď si sadnem k PC písať, prázdnota, ticho, nič, ale absolutne nič. Noo, možno dva riadky zo seba dostanem.

  Tak majte fajn nedeľu

  1. Zdar Jozef,
   tieto témy sa stali mojou vášňou. Hľadám ich vo svojom živote, ale aj v živote iných ľudí. Snažím sa sledovať web a chlapov, ktorí ma inšpirujú. Čítam knihy, počúvam podcasty, vyberám si videá, na fb a instagrame ruším hlúposti a “followujem” veci, ktoré pokladám za hodnotné, je toho celkom dosť.
   Na druhej strane netvrdím, že každý článok objaví Ameriku 🙂 Občas sú tie veci objavné pre mňa, občas pre iných. Plány sú väčšie, uvidíme časom. Ešte raz vďaka a fajn nedeľu aj tebe.

   1. A mohol by si dať pár konkrétnych tipov na veci, ktoré “followuješ”? Predpokladám, že toho bude viac ako Art of Manliness…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *