Dôvody zlyhania a čo nás pred nimi chráni 1
|

Dôvody zlyhania a čo nás pred nimi chráni

433H

Ak nežijete ako zbabelec, zlyhanie sa nedá zo života úplne vymazať. Existujú však príčiny zlyhaní, s ktorými je možné zápasiť.

Pýcha

To, že sa mnohí z nás neradi pýtajú na cestu, pretože „vieme”, kam máme ísť, je už pomaly tradícia mužov. Uverili sme, že ak sa budeme pýtať, tak budeme vyzerať ako idioti alebo neschopní. Z toho dôvodu si radšej volíme ťažšiu cestu, ktorá nás vôbec nemusí doviesť k výsledku. Realita je, že v našom okolí je niekoľko ľudí, ktorí nemajú problém poradiť a naučiť nás, ako sa veci dajú. Podcast mužom.sk by nevznikol nikdy, ak by sme si neopýtali rady od chlapa, ktorý sa vyzná. Ešte aj po vysvetľovaní sme mali problém so zvukom, a tak sa znova bolo treba priznať a nechať si poradiť. Skúste rozoznať vo svojom okolí ľudí, ktorí sú ďalej v oblastiach, kde ešte sami tápete.

Staň sa členom
A ZÍSKAJ PRÍSTUP K PRÉMIOVÉMU OBSAHU, FÓRAM A ĎALŠÍM CHLAPOM

  • Privátne skupiny len pre členov – či hľadáš inšpiráciu v športe, sile, vzťahoch alebo otcovstve
  • Privátne četovanie
  • Diskusné fóra – zorganizuj chlapov okolo seba, alebo sa pridaj k iným, preberaj všetko, čo ťa trápi a zaujíma, poraď iným
  • Nájdi si chlapov z Mužom.sk vo svojom okolí – vyhľadávanie na mape
  • Prednostné informácie ohľadom organizovaných stretnutí – takto si stále nájdeš miesto na našich častokrát vypredaných spoločných aktivitách
  • Vlastná nástenka a možnosť zdieľať svoje nápady s komunitou
  • 10% zľava na náš merch
  • Prístup k prémiovým článkom
  • Prístup k prémiovým podcastom

Problém s disciplínou

Nie je problém vedieť, čo máme robiť, problém je robiť to. Prídete na seminár, alebo dostanete radu, no odídete nezmenení. Informovaní, ale nezmenení. Vstávať každé ráno o 5:00, keď nemusíte, je vecou disciplíny a presvedčenia, že nedisciplinovanosť v malých veciach vám bude zasahovať aj inam. Verím, že disciplína nás dokáže sprevádzať do konca života cez veci, kde motivácia jednoducho nestačí. Trénujte na malých veciach. V momente, keď rozoznáte, že sa vám niečo nechce, hneď to urobte. Je to boj o váš život. Nechce sa mi cvičiť? Výborná príležitosť zlepšiť sa. Nechce sa mi ustlať? Super, idem a urobím to.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   MUHAMMAD ALI – THE GREATEST OF ALL TIME

Strach

Strach môže byť vecou, ktorá nás udrží nažive, lebo utekať pred vecami, ktoré nás desia, alebo predstierať, že neexistujú, nikoho k cieľu bližšie nedostane. Čeliť strachu, zistiť, o čo v skutočnosti ide a vysporiadať sa s tým, to je cesta. Strach dokážete využiť minimálne tak, že vám poskytne nástroje, ktorými ho porazíte a budú vám užitočné aj neskôr. Sám mám v tejto téme čo objavovať. Diskomfort je spojenec, strach je nepriateľ.

Túžba po prijatí

Chceme byť obľúbení a podľa toho sa správame. Žijeme predstavy nášho okolia a médií. Ak sa skutočne chcete posúvať, naučte sa rozlišovať, ktoré očakávania sú opodstatnené a na ktoré nemáte vôbec brať ohľad. Naša túžba po prijatí nás nemôže nútiť žiť predstavy iných. Verte, že toto je cieľ, ktorý nemá koniec.

Výhovorky

Na túto tému sme už niečo napísali. Výhovorky sú v zásade klamstvá, ktoré používame tak dlho, až im uveríme. To najhoršie je, že klameme sami seba. Ak niečo nejde podľa plánu, hodíme to na niekoho/niečo, namiesto toho, aby sme priznali chybu. Samozrejme, že nás to pred ostatnými môže oslabiť, ale o tom, čo si myslí naše okolie, sme už hovorili.

Pasivita

Niekto si rád posedí celý zápas na striedačke. Možno si nedôveruje a tak sa radšej drží v úzadí. Pravdepodobne uveril, že nie je schopný niečo spraviť, nechce sa vystaviť neúspechu. Odpoveďou na to je akcia s vedomím, že môžem zlyhať a že je to prirodzené. Zbabelci väčšinou nezlyhajú, pretože sa k ničomu riskantnému neodvážia.

Záver

Tieto veci sa neprekonávajú jednoducho. Sú blízko každý deň. No a čo? Kto povedal, že by sme mali mať každý deň jednoduchý? Hrdí na seba budeme, keď obstojíme v prekážkach a neľahkých rozhodnutiach. Pamätajte, že pýcha predchádza pád, disciplína oslobodzuje, so strachom je potrebné bojovať, žijeme svoje životy a nie predstavy iných, výhovorky sú klamstvá, pasivita je nepriateľ.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Krédo Navy SEALs


korektúra: Ivana Badiarová
fotografia: gratisography.com

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

2 Comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *