Dôvody zlyhania a čo nás pred nimi chráni 1
Ostatné Život muža

Dôvody zlyhania a čo nás pred nimi chráni

433H

Ak nežijete ako zbabelec, zlyhanie sa nedá zo života úplne vymazať. Existujú však príčiny zlyhaní, s ktorými je možné zápasiť.

Workshop
ACT – ZÁKLADY 7 NÁVYKOV SKUTOČNE EFEKTÍVNYCH ĽUDÍ

Už len 2 voľné miesta!

Tento dvojdňový workshop rozvíja vnútornú motiváciu, výkonnosť a efektivitu jednotlivcov, s dôrazom na osobné vedenie. Pamätaj, že vedenie (seba samého) je jedným z cieľov a úloh muža 21.storočia podľa Mužom.sk.

ACT (Act – Active ako akcia, čin, konanie)

Pre koho je seminár určený: Pre mužov, ktorí hľadajú možnosť ďalšieho osobného rastu, mužov s vysokým potenciálom, mužov, ktorí chcú badateľné zlepšenie produktivity a efektivity, mužov, ktorí si chcú nastaviť vnútornú motiváciu, postoje a inšpirovať sa k rozvoju osobnosti.

VIAC INFO

Pýcha

To, že sa mnohí z nás neradi pýtajú na cestu, pretože „vieme”, kam máme ísť, je už pomaly tradícia mužov. Uverili sme, že ak sa budeme pýtať, tak budeme vyzerať ako idioti alebo neschopní. Z toho dôvodu si radšej volíme ťažšiu cestu, ktorá nás vôbec nemusí doviesť k výsledku. Realita je, že v našom okolí je niekoľko ľudí, ktorí nemajú problém poradiť a naučiť nás, ako sa veci dajú. Podcast mužom.sk by nevznikol nikdy, ak by sme si neopýtali rady od chlapa, ktorý sa vyzná. Ešte aj po vysvetľovaní sme mali problém so zvukom, a tak sa znova bolo treba priznať a nechať si poradiť. Skúste rozoznať vo svojom okolí ľudí, ktorí sú ďalej v oblastiach, kde ešte sami tápete.

Problém s disciplínou

Nie je problém vedieť, čo máme robiť, problém je robiť to. Prídete na seminár, alebo dostanete radu, no odídete nezmenení. Informovaní, ale nezmenení. Vstávať každé ráno o 5:00, keď nemusíte, je vecou disciplíny a presvedčenia, že nedisciplinovanosť v malých veciach vám bude zasahovať aj inam. Verím, že disciplína nás dokáže sprevádzať do konca života cez veci, kde motivácia jednoducho nestačí. Trénujte na malých veciach. V momente, keď rozoznáte, že sa vám niečo nechce, hneď to urobte. Je to boj o váš život. Nechce sa mi cvičiť? Výborná príležitosť zlepšiť sa. Nechce sa mi ustlať? Super, idem a urobím to.

Strach

Strach môže byť vecou, ktorá nás udrží nažive, lebo utekať pred vecami, ktoré nás desia, alebo predstierať, že neexistujú, nikoho k cieľu bližšie nedostane. Čeliť strachu, zistiť, o čo v skutočnosti ide a vysporiadať sa s tým, to je cesta. Strach dokážete využiť minimálne tak, že vám poskytne nástroje, ktorými ho porazíte a budú vám užitočné aj neskôr. Sám mám v tejto téme čo objavovať. Diskomfort je spojenec, strach je nepriateľ.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Lekcie mužnosti z Gladiátora

Túžba po prijatí

Chceme byť obľúbení a podľa toho sa správame. Žijeme predstavy nášho okolia a médií. Ak sa skutočne chcete posúvať, naučte sa rozlišovať, ktoré očakávania sú opodstatnené a na ktoré nemáte vôbec brať ohľad. Naša túžba po prijatí nás nemôže nútiť žiť predstavy iných. Verte, že toto je cieľ, ktorý nemá koniec.

Výhovorky

Na túto tému sme už niečo napísali. Výhovorky sú v zásade klamstvá, ktoré používame tak dlho, až im uveríme. To najhoršie je, že klameme sami seba. Ak niečo nejde podľa plánu, hodíme to na niekoho/niečo, namiesto toho, aby sme priznali chybu. Samozrejme, že nás to pred ostatnými môže oslabiť, ale o tom, čo si myslí naše okolie, sme už hovorili.

Pasivita

Niekto si rád posedí celý zápas na striedačke. Možno si nedôveruje a tak sa radšej drží v úzadí. Pravdepodobne uveril, že nie je schopný niečo spraviť, nechce sa vystaviť neúspechu. Odpoveďou na to je akcia s vedomím, že môžem zlyhať a že je to prirodzené. Zbabelci väčšinou nezlyhajú, pretože sa k ničomu riskantnému neodvážia.

DARUJ 2% Z DANE MUŽOM.SK:

Takmer desať rokov narúšame komfort mužov a prinášame tak zmenu.

O.z. Mužom.sk je pripravené, s vašou podporou, prinášať možnosti a príležitosti teenagerom aj zrelým mužom v online priestore, aj na živo.

Pomôžte nám osloviť ešte väčší počet mužov svojimi 2% z dane.

VIAC INFO

Záver

Tieto veci sa neprekonávajú jednoducho. Sú blízko každý deň. No a čo? Kto povedal, že by sme mali mať každý deň jednoduchý? Hrdí na seba budeme, keď obstojíme v prekážkach a neľahkých rozhodnutiach. Pamätajte, že pýcha predchádza pád, disciplína oslobodzuje, so strachom je potrebné bojovať, žijeme svoje životy a nie predstavy iných, výhovorky sú klamstvá, pasivita je nepriateľ.


korektúra: Ivana Badiarová
fotografia: gratisography.com

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

2 komentáre

  1. veľmi dobré zhrnutie 🙂 rád sa k nemu vraciam .
    ďakujem za trefné povzbudenie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*