Aby sa tvoja dcéra nestala prostitútkou 1
Ostatné

Aby sa tvoja dcéra nestala prostitútkou

Workshop
ACT – ZÁKLADY 7 NÁVYKOV SKUTOČNE EFEKTÍVNYCH ĽUDÍ

Už len 2 voľné miesta!

Tento dvojdňový workshop rozvíja vnútornú motiváciu, výkonnosť a efektivitu jednotlivcov, s dôrazom na osobné vedenie. Pamätaj, že vedenie (seba samého) je jedným z cieľov a úloh muža 21.storočia podľa Mužom.sk.

ACT (Act – Active ako akcia, čin, konanie)

Pre koho je seminár určený: Pre mužov, ktorí hľadajú možnosť ďalšieho osobného rastu, mužov s vysokým potenciálom, mužov, ktorí chcú badateľné zlepšenie produktivity a efektivity, mužov, ktorí si chcú nastaviť vnútornú motiváciu, postoje a inšpirovať sa k rozvoju osobnosti.

VIAC INFO

steinar-engeland-100576

Dvanásť rokov v tesnej blízkosti prostitútok vám poskytne pár zaujímavých poznatkov o živote. Keďže žijem na ulici, ktorá je ich rajónom a sedia pri okne nášho pivničného bytu, mám informácie na dosah ruky. Tak dobre, na dosah dvojmetrovej ruky, aby som nepreháňal. Zážitkov by bolo dosť, ale radšej zostaňme verní nadpisu. 

Videl som mnoho a poznám niekoľko pouličných prostitútok. Biele, Rómky, dôchodkyne, neplnoleté, narkomanky, vydaté, Maďarky, Slovenky. Všetky spájalo, že boli niekoho dcérou. A pravdepodobne len máloktorý rodič by svojej dcére naplánoval takúto budúcnosť. A verím, že ani žiadne dieťa by si takúto budúcnosť nevysnívalo. Ak máte pocit, že sa prostitúcia týka len spodných vrstiev spoločnosti, odporúčam slovenskú autobiografiu Tovar.

Veľa prostitútok, ktoré poznám, má partnera. Pravdepodobne kdesi raz stretli “Rómea” a v jednej chvíli sa ich vzťah dramaticky zmenil. Istý typ domáceho násilia. Vždy sa nájde nejaký slaboch, ktorý hľadá obeť. Predátor. Kvôli takým sú tu pastierske psy.

Moja rada znie: “Začnite randiť so svojou dcérou skôr, ako s ňou začne randiť on.” Dievča, ktoré pozná svoju hodnotu a krásu od svojho otca, sa ľahšie vyvaruje niektorým chybám. Je to zaručené? Dane a smrť sú zaručené. Zbytočne budete zarábať peniaze na to, aby vaša dcéra mala pekné šaty na rande, ak ju pripravujete pre nejakého dravca. Trávte so svojou dcérou čas. Nezabudnite ju každý deň povzbudzovať, zaujímať sa o ňu skôr ako bude neskoro. Jednou z našich úloh je vytvoriť našim dcéram dobrý vzor, laťku, podľa ktorej bude posudzovať správanie ostatných mužov.

DARUJ 2% Z DANE MUŽOM.SK:

Takmer desať rokov narúšame komfort mužov a prinášame tak zmenu.

O.z. Mužom.sk je pripravené, s vašou podporou, prinášať možnosti a príležitosti teenagerom aj zrelým mužom v online priestore, aj na živo.

Pomôžte nám osloviť ešte väčší počet mužov svojimi 2% z dane.

VIAC INFO

Druhá rada znie: “Buďte na stráži.” Mnoho sexuálnych obťažovaní sa deje v našom okolí. Vnímajte aj medzi riadkami. To, že je niekto bratranec, neznamená, že nemôže vyrobiť vašej dcére traumu. Vaša úloha je chrániť.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Akú kultúru doma budujete?

Možno nemáte dcéru, ale synov. Tak máte obrovskú zodpovednosť. Ak by nebolo mužov, ktorí za prostitútkami chodia, neexistovali by. Vychovávajte zo svojho syna muža s jasnými hodnotami. Buďte jeho dobrým priateľom, učte ho o úcte k ženám. Nemôžte to urobiť lepšie ako príkladom. Ako hovoríte s vašou manželkou, jeho matkou? Ako hovoríte všeobecne o ženách? Ste gentleman? Učte svojho syna, aby bol pripravený do vzťahu prinášať a nevidel ho predovšetkým ako zdroj svojho potešenia a naplnenia svojich potrieb. Učte ho byť dobrým mužom, aby som pred ním raz nemusel chrániť moju dcéru.

Je to boj do kopca. Ale samé sa to deti nenaučia. Isteže to nie je jednoduché a nikto nám nedokáže zaručiť úspech, no nepoznám chlapa, ktorý by to vzdal, keby tušil, ako zle to môže dopadnúť.


korektúra: Jana Lászlóová
fotografia: unsplash.com

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

7 komentárov

 1. Ahoj Peter,
  v reáli si vykáme, ale tu ti ak smiem, budem tykať. Mala by som písať poviedku, ale nejako som stratila inšpiráciu, ľahšie sa číta a blúdi po nete, ako zodpovedne plní prázdna strana..Neviem, či aj ty to poznáš….. Nakukujem ti sem do magazinu, ja žena, tak trochu ako špión, a potom blúdim v pamäti aj na nete a musím povedať nie, chcem povedať, že sa ti vydaril, teda vám všetkým. Myslím, celý magazín v porovnaní s ostatnými stránkami pre ženy, mužov, či obojakých..proste idete do hĺbky, je to dosť na premýšľanie, žiadne opisy nepodstatných materiálnych, či iných banalít, ktorými sa tak radi obklopujeme, načo zízame v reklamách, čím žije dnešná konzumná spoločnosť, akoby vyklepávate prach a čistíte hrdzu z duší. Možno je to určené pre chlapov a chlapcov, ale mne sa zdá, že zvýšilo dosť aj pre ženy a skoro ženy… možno až na ten šport a bradu a tie záležitosti okolo, to nemusím čítať… Lebo ženská i mužská duša je rovnaká a myslím, že aj túžby sú rovnaké…Tak teda pochvala. Je to fakt dobré. Len tak ďalej. 🙂

  • Ahoj Zuzka,
   tykanie určite poteší (v reáli teda môžeme pokračovať, len sa budeme musieť rozoznať 🙂 ). To, že nakukuješ sem je skvelé, sme vďační za každé ženské oko, ktoré rozozná, o čo sa snažíme. Je to o našom vlastnom hľadaní, na ktoré pozývame aj ďalších. Vďaka za poéziu, ktorú si sem vniesla. Ceníme každú tvoju pochvalu a zdieľanie.

 2. germaniawerks

  “Nezabudnite ju každý deň povzbudzovať, zaujímať sa o ňu skôr ako bude neskoro. Jednou z našich úloh je vytvoriť našim dcéram dobrý vzor, laťku, podľa ktorej bude posudzovať správanie ostatných mužov.”

  Problém súčasných chlapov nie je v tom, že by sa nevenovali svojim dcéram a neprinášali im prvé-posledné, čo si žena od muža môže priať. Problém je v postavení otca – ako ho vidia dospievajúce dievčatá. Toto postavenie je podradné a mladé ženy sa učia ním pohŕdať.
  Je to postavenie chlapa, ktorý dcéru chráni pred zlými chlapcami, avšak ona si na ňom brúsi prvé pazúriky, aby sa vyspala s tým najzaujímavejším z nich. Je to postavenie chlapa, ktorý prijíma zodpovednosť, avšak ona kedykoľvek si robí čo chce. Je to jej život, jej telo – ty si iba len zodpovedný. Je to postavenie chlapa, ktorý ľúbi svoje dieťa, avšak ona ho len využíva. Skús niekedy odobrať tvojej dcére auto a poslať ju električkou do školy – uvidíš, o čom hovorím. Skús niekedy čo i len naznačiť najmenší zákaz, obmedzenie, či nebodaj trest – len sa pokús ju vychovávať, či viesť – a ti garantujem behom 5 sekúnd rozvod, s tým že obidve ženy už nikdy neuvidíš. Naledovať budú samozrejme obvinenia z domáceho násilia, z dlhoročnej súlože proti vôli partnerky, a z pokusu o únos dieťaťa.

  To čo tu opisuješ, mohlo fungovať na Slovensku pred 50 rokmi. Alebo v dákej rozprávkovej krajine silných, mužných, morálne pevných otcov – lenže, milý autor, dneska za toto skončíš takmer v base.

  Pretože jednoducho spoločnosť, a tým myslím hlavne ženy a ich dcéry, tomuto nie je naklonená. Skrátka tvoja dcéra si alebo bude robiť čo chce – alebo s tebou končí. A toto je jeden širší, komplexnejší postoj s mnohými ďalšími rovinami, ktorý ženy voči svojim partnerom a celkovo k mužom majú.

  • germaniawerks tvoje príspevky majú vždy rovnakú pointu a znova sa raz nezhodneme, ale vieme, že tebe moje argumenty nestačia. Pozývam do mojej rodiny na vizitáciu. Môžeš argumentovať, že moja dcéra je ešte malá, ale moje postavenie a postavenie mojich priateľov v ich rodinách nie je podradné. Keby bolo bol by som prvý, ktorý by im to v našej skupine povedal. Núka sa mi povedať, že ak osi si život zariadil, tak to je. Je na tebe, aby si našiel ženu, ktorá ťa dokáže rešpektovať, uvidí tvoje kvality a uzná ich. V opačnom prípade ti bude lepšie samému. Chcel som ťa poprosiť, aby si na Mužom.sk prišiel nie len s beznádejou, ale aj s riešením. Tvoj komentár nám všetkým ukazuje jasne tvoj postoj, ale nevidím v tom žiadne východisko a skôr ma zaujíma ako to ty meniš, ako to čo konštatuješ. Zatiaľ sa do basy nechystám a moralne pevných, silných mužov ti rád ukážem.

 3. germaniawerks

  “Núka sa mi povedať, že ak osi si život zariadil, tak to je.”

  S tým plne súhlasím, lenže aj na to, aby si mohol voľačo zmeniť, tak najprv musíš vidieť vec takú jaká je. A muži, aj keď nevravím že všetci, ale väčšina z nich to ešte dosť máličko vidí. Aj to prepojenie s realitou mi tu troška chýba.
  Napríklad nemôžeš žiadnej dcére, či dieťatu určovať, že čo si má vybrať – povedzme hodnotovo. Ty jej to môžeš ponúknuť — lenže ona si to nevyberie.

  • Ako vieš, že si to ona nevyberie? Zo skúsenosti? S každou ženou, s každou manželkou, s každou dcérou? Alebo zovšeobecňuješ? Alebo snáď poznáš všetky dcéry na Slovensku? Aj tú moju? Prideš pozrieť o desať rokov či žije, čo som ju naučil? Poznáš aj skúsenosti všetkých mužov, otcov, manželov na Slovensku? Žiaden nezažil nič iné ako ty? Všetci, ktorí majú inú skúsenosť sa mýlia a ešte nezistili pravdu, ktorú ty poznáš? Nerozumiem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*