Investovať čas 1
Život muža

Investovať čas

Vstávam 4:30. Rutiny fungujú v rôznych obmenách. Buď si svoje rozjímanie a ticho užijem na prechádzke so psom alebo sa posadím k šálke čaju a videu, či knihe. Prvé myšlienky dňa zasústredia moju myseľ, neskôr sa s inšpiráciou podelím s ľuďmi na sociálnej sieti. Prejdem si v mysli veci, ktoré ma čakajú, nastavím očakávania od tréningu. Ticho a sústredenie.

Vstávam 4:30. Rutiny fungujú v rôznych obmenách. Buď si svoje rozjímanie a ticho užijem na prechádzke so psom alebo sa posadím k šálke čaju a videu, či knihe. Prvé myšlienky dňa zasústredia moju myseľ, neskôr sa s inšpiráciou podelím s ľuďmi na sociálnej sieti. Prejdem si v mysli veci, ktoré ma čakajú, nastavím očakávania od tréningu. Ticho a sústredenie.

Workshop
ACT – ZÁKLADY 7 NÁVYKOV SKUTOČNE EFEKTÍVNYCH ĽUDÍ

Už len 2 voľné miesta!

Tento dvojdňový workshop rozvíja vnútornú motiváciu, výkonnosť a efektivitu jednotlivcov, s dôrazom na osobné vedenie. Pamätaj, že vedenie (seba samého) je jedným z cieľov a úloh muža 21.storočia podľa Mužom.sk.

ACT (Act – Active ako akcia, čin, konanie)

Pre koho je seminár určený: Pre mužov, ktorí hľadajú možnosť ďalšieho osobného rastu, mužov s vysokým potenciálom, mužov, ktorí chcú badateľné zlepšenie produktivity a efektivity, mužov, ktorí si chcú nastaviť vnútornú motiváciu, postoje a inšpirovať sa k rozvoju osobnosti.

VIAC INFO

Niektoré rána sa líšia. Občas “zabijem” čas pri niečom jednoduchšom, ale aj takýto ranný chill podlieha vedomému rozhodnutiu. Potrebujem vypnúť od stoikov? Pustím si na youtube recenziu noža, podcast alebo premýšľanie o udržateľnosti motivácie. Chcem ostať s ženou v posteli? Dobrý štart.

Následne je čas na email a v momente, keď sa prebudia deti, nastupuje ranné objímanie alebo povely.

Rozhodnutia robia deň. To, ako ho naštartujem, mi vôbec nie je ľahostajné. Čas sa dá stráviť alebo investovať. Mojou snahou je, aby som ho investoval viac, ako len trávil. Povedzme aspoň v pomere 80:20. Považujem to za cestu k “šťastiu”.

Silní muži dokážu byť slobodní aj vo väzení. Slabý chlap je nešťastný aj vo vile s nadbytkom všetkého, čo si môže priať. Keď si spomeniem na ranný vek detí, tie sa dokázali šťastne hrať s blatom alebo bublinkovou fóliou. Až neskôr sa veci začnú komplikovať. V momente, keď sa učíme priraďovať veciam nálepku hodnoty alebo dostávame inštrukciu, čo by sa nám nemalo páčiť, učíme sa byť nespokojní.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Až do konca

K spokojnosti potrebujeme málo. Správne rozhodnutia, ako a kam investovať čas a pozornosť. Rozumejte mi dobre. Netvrdím, že by sme mali preležať celý život na trávniku s pohľadom do neba. Mužovi nie je prirodzené nič nechcieť alebo za ničím neísť. Sami seba objavujeme v hľadaní svojich talentov, v namáhavej práci, ktorá prináša ovocie.

Koreňom nezdravého myslenia, možno aj depresie, je túžiť po veciach, ktoré nemáme. Ak túto túžbu nevybalansuje práca na svojich cieľoch, vyrábame si problém.

DARUJ 2% Z DANE MUŽOM.SK:

Takmer desať rokov narúšame komfort mužov a prinášame tak zmenu.

O.z. Mužom.sk je pripravené, s vašou podporou, prinášať možnosti a príležitosti teenagerom aj zrelým mužom v online priestore, aj na živo.

Pomôžte nám osloviť ešte väčší počet mužov svojimi 2% z dane.

VIAC INFO

Toto bez zdravej mysle neustojíš. A znova. Zdravú myseľ tvoria dobré investície času. Schopnosť rozlíšiť dobré myšlienky od zbytočných, strava a pohyb. Isteže, v týchto oblastiach čakajú prekážky, ale napriek zdaniu, to sú v skutočnosti veci, ktoré prispievajú k osobnému naplneniu.

Takže investuj svoj čas sem:

Duša – neponáhľaj sa s odsudzovaním vecí, nájdi si čas na rozjímanie, neboj sa a vyhľadávaj ticho. Emócie nie sú ani nepriateľ, ani vládca, je to nástroj, ktorý máme používať.

Myseľ – vzdelávaj sa, čítaj, hľadaj si mentorov, ktorí došli tam, kam by si rád aj ty. Knihy, podcasty, prednášky… nikdy nezabudni, že kritické myslenie a preverovanie faktov má skutočnú moc. Neboj sa občas vytiahnuť päty zo svojho myšlienkového sveta.

Telo – jedz zdravo, hýb sa denne, spi tak, aby si si odpočinul. Nefunkčné telo kladie prekážku rozumu aj emóciám. Neboj sa námahy alebo diskomfortu pri otužovaní, hľadaj zážitok a využi čas na relax.


Korektúra: Jana Lászlóová
Fotografia: unsplash.com

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*