Iskra 1
Ostatné Život muža

Iskra

Je celkom bežné, že veľký plameň naštartuje malá iskra. Presne tú potrebujeme, aby sme nakopli motiváciu.

Je celkom bežné, že veľký plameň naštartuje malá iskra. Presne tú potrebujeme, aby sme nakopli motiváciu.

Iskru môže človek nájsť na mnohých miestach. Pokojne na sociálnych sieťach, v knihách, filmoch, výkonoch, ale najčastejšie v iných ľuďoch. Samotná iskra ale na oheň nestačí. Veľa z nás si neuvedomuje, že horľavý materiál nosíme so sebou a máme ho dosť. Takže, ak sa nič nedeje, pravdepodobne chýba štartér. Ten sa nachádza vo veciach, ktoré su väčšie ako my sami.

To, čo je nemálo dôležité, je vedieť, prečo by oheň mal horieť, inak nebude nikdy dosť veľký na to, aby len tak nevyhasol.

Naším najlepším zdrojom pre “prečo” sú záväzky s tými, na ktorých nám záleží. Putá s bratmi, ktorí sú ochotní kryť chrbát, vzťah s partnerkou, deťmi. Môžeme a niekedy aj musíme čerpať energiu práve z nich.

Čo robíš, aby si tú iskru objavil?

Mojím cieľom je v rámci hnutia Mužom vytvoriť komunitu Bratstvo, v ktorom sa chlapi v klanoch práve k tomuto inšpirujú. Muži, ktorí premýšľajú o tom, ako byť najlepšou verziou seba samého.

Všetci máme niečo, čo sa môžeme vzájomne učiť. Som presvedčený, že preto je dobré mať vlastný kmeň, kde sa to bude diať. Každý jednotlivo pátrame po iskre, aby sme sa mohli stať zdrojom pre iných.


Korektúra: Jana Lászlóová
Fotografia: unsplash.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*