Krátky slovník mužovho charakteru 1
Ostatné Život muža

Krátky slovník mužovho charakteru

dmitry-ratushny-67024

Unikli vášmu charakteru niektoré pojmy? Ťažko sa vám číta Mužom.sk, pretože nerozumiete niektorým slovám, ktorým má rozumieť každý chlap? Máte občas pocit, akoby boli niektoré pojmy písané azbukou? Nevadí! Prichádza prvý slovník už takmer nepoznaných slov. Neváhajte sa začítať a skontrolujte, či je skutočne všetko, ako má byť. 

Disciplína – nástroj pre dokončenie akéhokoľvek projektu. Cesta k ovociu driny, ktoré potrebujeme vidieť.

Divokosť – napriek tomu, že spoločnosť vyžaduje uhladenosť a sterilné správanie, muž má aj neobrúsené hrany. V srdci nesie trocha barbarstva a necivilizovanosti.

Dôslednosť – nastavte pravidlá a riaďte sa nimi. Denne. Pochopte, za čím idete.

Drsný – schopný odolávať tlaku a ťažkým okolnostiam dlhý čas a neustať. Takých je stále menej. Ak na to máte, neprestávajte. Ak nie, pracujte na sebe.

Lojalita – nestálosť je nebezpečná, hlavne v priateľstve. Sme muži, za ktorými iní prídu, pretože vedia, že sme tu, tak ako vždy.

Nebezpečný – schopný brániť a ochrániť. V spojitosti s morálkou veľmi dobrá kombinácia. Navštívte trénera boxu.

Neoblomný – držiaci si ideály. Smerujúci za tým, kým sa chce stať. Nikto a nič ho nezastaví.

Obetavý – urobí, čo potrebuje jeho kmeň. Slúži, pretože je ochranca, tvorca, sprievodca.

Odvážny – idúci v čele skupiny cez temné uličky, jaskyne a podchody. Obrazne aj skutočne.

Odhodlanie – označuje schopnosť vytrvať aj napriek bolesti. Muž sa nepoddáva bolesti. Nenechá sa zastaviť pocitom, ale urobí to, čo je potrebné.

Pôsobivý – hrdo nesúci svoj odkaz, vykonávajúci prácu, žijúci život. Ostatní sa pýtajú, ako sa vám to podarilo a sú motivovaní. Nenachádzajte sa v ľahostajnosti.

Priestor pre riziko – schopnosť, ktorá zabezpečí, že sa muž neotočí chrbtom svojej prirodzenosti. Preskúmavame nepoznané cesty.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Slovo robí chlapa!

Sebavedomie – prichádza časom a nadobúdaním nových zručností. Je to cesta, nie jednorázový proces. Neprestávajte.

Spoľahlivosť – čo povie, to urobí. Nebľaboce nezmyselné sľuby ako dieťa. Žiadne ale.

Statočnosť – schopnosť neodovzdať strachu to, po čom túži mužova duša. Statočnosť je kompas. Ide o vašu odvahu v spojení s čestnosťou.

Stoický – znepokojuje sa iba tým, čo môže ovplyvniť. Názor iných ho nevykoľají. Neobáva sa, ale bojuje.

Sústredený – deti behajú od atrakcie k atrakcii. Muž si vyhliadne dobrý cieľ, aby ďalším stovkám dobrých cieľov povedal nie.

Úspech – dôležitá skutočnosť pre dušu každého muža. Tak, ako potrebuje kyslík, muž potrebuje úspech. To, čo znamená úspech, si muž nenechá diktovať.

Vytrvalosť – čímkoľvek prechádzate, vydržte. Učte sa z chýb, neopúšťajte ideály.

Tak ako ste na tom? Ak rovnako ako my, tak je vždy na čom pracovať. Ak vlastníte vôľu, ste na to dostatočne vyzbrojený.


korektúra: Ivana Badiarová
fotografia: unsplash.com

 

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

5 komentárov

 1. germaniawerks

  Vítam niektoré pojmy, ako napríkad divokosť – každý muž by mal v sebe toto objaviť, zakomponovať do svojho maskulínka, svojho osobného fulpekidžu necivilizovanosť a primitivizmus, pretože to je to čo nás robí zvieratami. Ale niektoré pojmy by som radšej videl zadefinované inak, prípadne vôbec. Napríklad spoľahlivosť, ktorú vidíš ako plnenie sľubov a “čo povie – urobí”, je priam pozvánka byť využitý. Podľa môjho názoru je pre mužov lepšie, ak si chová istú nepredvídateľnosť, nečitateľnosť v tom, čo urobí alebo chce urobiť, ako, kedy a kde. Taktiež prispôsobivosť je dôležitá, schopnosť rýchlo sa adaptovať – dneska voľačo máme, ale zajtra to už neplatí. A ten, kto nevie reagovať (a väčšinou sú to práve chlapi), skrátka zaostáva a ostáva mimo. Muž sa nikdy nemôže zaväzovať k ničomu. Pretože to čo je najlepšie, vieš až keď to bude.

  • Vďaka za iný pohľad. V mojom prípade je spoľahlivosť jednou z kľúčových vlastností priateľa. Nedodržať slovo môže v chlap voči mne raz, možno dvakrát… potom končíme.

   • germaniawerks

    Lenže nie každý je priateľ a tvoja interpretácia na mňa zapôsobila tak, že muž by mal byť spoľahlivý akosi univerzálne. A to je voľačo, čo si rozhodne nemôže dovoliť voči ženskej.

    • Tu sa dostávame na naše odlišné skúsenosti a postoje k ženám. V minulej debate sme zistili, že v tomto sa, možno kvôli skúsenostiam, nezhodneme. Ale rešpektujem tvoj pohľad.

    • Podľa mňa je to len nedorozumenie… Spoľahlivosť podľa Peťa znamená, že muž splní, čo sľúbil. To neznamená, že musí splniť všetko, čo od neho iní vyžadujú, len to, k čomu sa zaviazal… Tým pádom sa nenechá vy-(alebo zne-)užívať.
     Vďaka za článok… Hanbil som sa pri každej definícii stále viac…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*