Muž, ktorý rád upratuje 1
|

Muž, ktorý rád upratuje

wp9ylk_vki8-jennifer-burk

Viem, že slová muž a upratovanie sa k sebe hodia asi ako Braňo Mojsej a minerálka, ale predsa také niečo existuje. Toto je môj internetový coming out. Volám sa Marek a rád upratujem. Niečo v skratke o mne. Som 27-ročný heterosexuál zamestnaný v medzinárodnej korporácii, chodím rád do fitka, mám rád beh, dobrú hudbu a kvalitný rum. Dbám o to, ako vyzerám a v akom prostredí žijem.

Myslím, že naše byty a domy sú celkom dobrým odrazom nášho vnútra a osobnosti. Je pre mňa dôležité žiť v prostredí, ktoré je čisté a v ktorom sa dobre cítim. Na druhej strane mám rád pohodu a jednoduchosť. Tieto vlastnosti som dokázal spojiť pri upratovaní a za minimum času dosiahnem maximálne výsledky. S dvomi spolubývajúcimi máme prenajatý trojizbák v centre hlavného mesta s výmerou cca 70m₂. Som momentálne single a bývam v samostatnej izbe. Systém upratovania nemáme nejako rozdelený, čo je možno aj chyba.

Upratujem väčšinou ja a to raz týždenne. Trvá mi to hodinu, max hodinu a pol. Za ten čas utriem prach v spoločných priestoroch, povysávam a umyjem podlahy. Vyčistím zrkadlo, zmetiem pavučiny a uložím veci. Vyčistím vaňu, toaletu a drez. Nepoužívam chemikálie, robím si svoj vlastný ekoprostriedok, ktorý je lacný a pekne vonia. Do rozprašovača dám vodu, sódu bikarbónu, ocot a pár kvapiek esenciálneho oleja. Tým nastriekam všetky povrchy, nechám 5 minút pôsobiť a zotriem to hubkou alebo handričkou. Všetko pekne vonia a je čisté. Momentálne mám ružový olej z ekoobchodu a vonia fakt dobre.

Musím priznať, že upratovanie určite nie je záľubou mnohých ľudí. Kebyže neumyjem vaňu ja, tak by to asi nikto iný nespravil. Je však pre mňa dôležité žiť v pohodovom a čistom prostredí. Nemám rád extrémy. Na jednej strane ľudia, ktorí majú zhnité potraviny v chladničke a na druhej maniaci, ktorí upratujú trikrát za deň. Snažím sa ísť zlatou strednou cestou. V peknej domácnosti, kde je čisto a útulne. Samozrejme najradšej by som bol, keby som nemusel upratovať a bol by poriadok. To by som však musel mať chyžnú alebo veľmi ochotnú partnerku. Život ma naučil mnohému a jednou z tých vecí je: nič sa nespraví samé, ani poriadok. Vďaka jednoduchosti a troške snahy sa to však dá a dokonca to nemusí byť ani nič nepríjemné.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Ak si muž, potrebuješ výzvu

Marek P.


korektúra: Ivana Badiarová
fotografia: stocksnap.io

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

2 Comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *