Naša cesta k Zopár správnym chlapom 1
Ostatné Vzťahy Život muža

Naša cesta k Zopár správnym chlapom

Naša cesta k Zopár správnym chlapom 3

(Pozn. redakcie: Prinášame hosťovský článok a sme radi, že aj náš magazín môže prispievať k podobnému pohybu medzi mužmi.)

Workshop
ACT – ZÁKLADY 7 NÁVYKOV SKUTOČNE EFEKTÍVNYCH ĽUDÍ

Už len 2 voľné miesta!

Tento dvojdňový workshop rozvíja vnútornú motiváciu, výkonnosť a efektivitu jednotlivcov, s dôrazom na osobné vedenie. Pamätaj, že vedenie (seba samého) je jedným z cieľov a úloh muža 21.storočia podľa Mužom.sk.

ACT (Act – Active ako akcia, čin, konanie)

Pre koho je seminár určený: Pre mužov, ktorí hľadajú možnosť ďalšieho osobného rastu, mužov s vysokým potenciálom, mužov, ktorí chcú badateľné zlepšenie produktivity a efektivity, mužov, ktorí si chcú nastaviť vnútornú motiváciu, postoje a inšpirovať sa k rozvoju osobnosti.

VIAC INFO

Dobro plodí ďalšie dobro, a aj myšlienky z portálu Mužom.sk priniesli ovocie v podobe spoločenstva mužov, ktoré vám chcem dnes predstaviť.

Voláme sa Zopár správnych chlapov, a toto je náš príbeh: Gaba som stretol pred mnohými rokmi. Bol som začínajúcim učiteľom a on bol mojím študentom. Bol iný ako ostatní, vážnejší. Občas zašiel za mnou, a postupne sa rodilo nezvyčajné priateľstvo. Také, ktoré ostalo, aj keď on skončil školu a ja som zmenil zamestnanie. Prešli roky, každý z nás žil svojím životom a stratili sme vzájomný kontakt. Založil som si rodinu, žil usadený, navonok vzorný život. Mal som krásne manželstvo, deti a dobrú prácu. Niečo však chýbalo.

Pri tom všetkom som zabudol na priateľov a stratil som aj tých, ktorých som mal. A do toho prišlo nečakané stretnutie s Gabom v supermarkete. Dali sme obed, potom ďalší, až sa to stalo pravidlom. Po nejakom čase debát pri obede mi Gabo navrhol model mužských „stretiek” s hlbším významom. Najprv len vo dvojici, neskôr sme prijali ďalších členov. Nechali sme sa inšpirovať spoločenstvom mužov okolo Petra Podlesného – 300 hrmených.

Sme teda partia chlapov hľadajúcich, čo znamená byť mužom a ako ním byť čo najlepšie. Keď prišla doba prijímania nových členov, pokúsili sme sa identitu našej skupiny pretaviť do vonkajších znakov. Vzniklo logo (môžete ho vidieť na začiatku článku), napísali sme manifest – dlhodobú víziu pre každého člena stretka. Pojem stretko nepoužívame, na pomenovanie našej partie používame výraz svorka.

Muž prichádzajúci do nášho spoločenstva ako nováčik absolvuje iniciáciu, jednoduchý symbolický úkon. To všetko sú vonkajšie veci reprezentujúce naše vnútorné hľadanie. Keď začínaš cestu, dostaneš víziu v podobe manifestu a prejdeš iniciáciou – symbolicky vykročíš vpred. Pri našom stretávaní raz mesačne rozoberáme témy týkajúce sa identity, sebarozvoja, ale aj negatívnejších javov v živote muža, ako samota.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Nováčikom v posilňovni

Nosným prvkom nášho diskutovania je vzájomný rešpekt. Sme veľmi rôzni, vo veku od 20 do 40, niektorí ženatí, s deťmi, niektorí slobodní, bez záväzkov. Máme rôznu spiritualitu a pohľad na svet. Práve toto si ceníme, rôznosť názorov, ktorá obohacuje. Od začiatku sme hľadali vlastný priestor na naše aktivity. Dnes môžeme s hrdosťou povedať, že máme vlastný pánsky klub.

DARUJ 2% Z DANE MUŽOM.SK:

Takmer desať rokov narúšame komfort mužov a prinášame tak zmenu.

O.z. Mužom.sk je pripravené, s vašou podporou, prinášať možnosti a príležitosti teenagerom aj zrelým mužom v online priestore, aj na živo.

Pomôžte nám osloviť ešte väčší počet mužov svojimi 2% z dane.

VIAC INFO

Našli sme si miestnosť, ktorú si za rozumné peniaze z členských príspevkov prenajímame. Postupne ju zariaďujeme a zútulňujeme. Už dnes je možné v nej stráviť pracovný deň za počítačom, pozrieť si film, ale aj núdzovo prespať. Čo do budúcna? Okrem pravidelného stretávania sa a „home officeov” chceme pozývať zaujímavých mužov, aby s nami zdieľali ich pohľad na život. Plánujeme filmové projekcie, nebránime sa prijatiu ďalších členov, do rozumného počtu 7 – 8 mužov, a … necháme sa prekvapiť dynamikou toho, čo žijeme.

To najdôležitejšie však, viac ako miestnosť, aktivity a vonkajšie znaky, je naše priateľstvo. Viac ako kamarátstvo pri pive, je to priateľstvo, ktoré je oporou aj v ťažších situáciách, a zároveň zrkadlom, v ktorom sa ako muž vidím a dostávam spätnú väzbu o sebe. Tak si navzájom pomáhame rásť.

Na záver chcem povzbudiť všetkých mužov, ktorí vnímajú, že takéto mužské spoločenstvo má význam. Choďte do toho, oslovte mužov vo vašom okolí, priateľov a jednoducho začnite. My sme začínali vo dvojici. Ešte pred rokom sme netušili, že budeme štyria, že budeme mať priestor na stretávanie a rozmýšľať o ďalších aktivitách. Dajte tomu šancu a budete žasnúť, kam vás to zavedie.

Marek Čigáš


korektúra: Ivana Varga
fotografia: Zopár správnych chlapov

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

One Comment

  1. Gabriel Vargovčík

    Ďakujeme Peťovi Podlesnému za uverejnenie článku aj za existenciu portálu muzom.sk, vďaka ktorému sme získali inšpiráciu pre vytvorenie svorky Zopár Správnych Chlapov. Chvíle s partiou strávené zmysluplne nám dávajú energiu pre osobný, rodinný aj pracovný život.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*