Oblečením k mužnosti? 1
| |

Oblečením k mužnosti?

StockSnap_GOXA4UVCAN

Každý deň rozprávame bez slov. Mimikou, gestikuláciou, vystupovaním a,  samozrejme, aj tým, aké nosíme oblečenie. Môže byť štýl pomôckou k tomu stať sa lepším mužom? Čo ak je tvoje oblečenie pravopis, ktorý ľudia čítajú a precíznosť štýlu je krasopis?

Hneď na úvod stopnime všetky vzlyky nad tým, aké je povrchné a nefér, keď sa ľudia posudzujú podľa oblečenia. To, ako sme oblečení, jednoducho vždy niečo vyjadruje. Život nie je fér a tak to, že na nás pôsobí, ako sa obliekame, radšej využime ako výhodu. Vôbec nemusíme hovoriť o kravatách a oblekoch, ide o akékoľvek oblečenie.

Tu je niekoľko postrehov.

Za prvé noste to, čo je v „zhode” s vami. Neobliekajte si kostým, v ktorom budete hrať niekoho, kým nie ste. Všímam si mladých mužov, ktorí majú  predstavu, že sako, košeľa a kravata sú znakmi dominancie, vodcovstva, alebo úspechu. Áno milí, mladí finanční poradcovia, reč je aj o vás. Síce to tak pôsobiť môže, ale ak tieto vlastnosti nemáte vybudované v charaktere, tak stačí 5 minút vo vašej prítomnosti. Každý zistí, že nosíte kostým, do ktorého sa prezliekate. Môžete si kúpiť oblek za 1000 eur, ktorý vám nesedí, alebo rozumieť tomu, čo a prečo nosíte. Rozdiel medzi módou a štýlom. Pokiaľ chcete komunikovať vnútorné hodnoty obliekaním, tak ich najprv musíte mať. Ak chcem byť ako Mark Zuckerberg, nestačí sa obliekať do sivých tričiek. To je cosplay.

Za druhé a možno trocha protichodne. Obliekajte sa podľa svojich cieľov. Medzi týmto a predchádzajúcim bodom musíte hľadať rovnováhu. Ak sa snažím byť celistvý muž, rozumiem tomu, že obliekanie pôsobí nielen smerom von, ale aj dovnútra. Extrémny príklad. Chcem zaujať ženu môjho života, no môj dress code je prepotené pyžamo. Len ťažko z toho vyčítať, že si vážim samého seba. Ak ste spokojní s tým, ako vyzeráte a pôsobíte, ľudia toto sebavedomie vycítia. Prosím,  nepliesť si so samoľúbosťou.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Pracujúci otec, zlý otec?

Za tretie – sme súčasťou kmeňa. Svoje rozhodnutia v obliekaní robíme v spolupráci s inými, zväčša tými, na ktorých sa chceme podobať. Ak si myslíte, že nosiť rifle a tričko je vaše rozhodnutie, tak to nie je celkom pravda. Tričko a rifle sú tiež len uniforma obrovskej skupiny ľudí. To, že prijímame uniformy, nemusí byť vonkoncom nesprávne. Byť vždy a všade originálny nás oberá o energiu, ktorú možno investovať inde. Na druhú stranu, vaša osobnosť vyvažuje kmeňový vplyv. Individualitu je možné presadiť aj v „uniforme”.

Za štvrté. Keď ideme do hôr, alebo športovať, hľadáme funkčné oblečenie. Teda,  nejde len o to mať niečo na sebe, ale mať na sebe niečo, čo má pridanú hodnotu a poslúži v špecifickej situácii. Je zvláštne, ak nejdeme týmto smerom v profesnom, alebo osobnom živote. Byť o niečo atraktívnejší pre partnerku, alebo vyjadriť vnútorné hodnoty pred nadriadenými, môže mať pridanú hodnotu.

Oblečenie je iba jedna časť komunikácie. Nemôžeme tvrdiť, že málo podstatná. To jednoducho nie je pravda. Nie je pravda ani to, že šaty robia človeka. Charakter robí človeka, alebo ak chcete – muža. Hodnoty a charakter však môžeme komunikovať aj cez vonkajší zjav. Správne oblečenie vám môže poskytnúť prvých desať sekúnd záujmu, ktoré využijete. Na nosení nejakých šiat nie je nič dobré, alebo zlé. Je to jednoducho jazyk, ktorý používame.


korektúra: Jana Lászlóová
fotografia: stocksnap.io

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *