Obrobijec 1
|

Obrobijec

Obrobijec 3

To, že obrov nikto okrem teba nevidí, neznamená, že neexistujú. Je to jeden z problémov celej tejto nebezpečnej situácie. Ľudia ti buď neveria, že ťa tie beštie chcú dostať, alebo ti tlačia do rúk zbrane, ktoré nefungujú. A jediný Obrobijec široko-ďaleko si ty.

Ide o takmer paralyzujúce poznanie. Tvojho obra zosekneš iba ty. Desivé, no na druhú stranu sa ti otvára možnosť stať sa hrdinom. Je jedno, ako pateticky to znie, ak ti to môže zachrániť život. Druhou stranou mince je, že sa, dosť pravdepodobne, o tvojom hrdinstve nikto nedozvie.

Obor používa “trashtalk”

A čo by si čakal? Že tvoj nepriateľ po tebe pôjde so cťou a uznaním? Jeho zámer je dostať sa ti do hlavy a zničiť ťa už pred bojom. Rozložiť ťa zvnútra ešte kým sa rozhodneš bojovať. Budeš počuť, že si neschopný, že je všetko mizerné a nič už nemá zmysel, že si zbytočný lúzer, ktorý nikoho nezaujíma, ktorý toľkokrát zlyhal, že je čas to zabaliť. Nič z toho nie je pravda. Je to len stratégia, ktorá sa používa snáď od staroveku. Psychologická vojna. Nenechaj sa zmiasť tým, že sa to deje v tvojej hlave. To je totiž primárne bojové pole.

Budeš počuť ten najhorší scenár

Na otázku hyrkánského náčelníka: „Čo je v živote najlepšie?” Conan odpovie: „Rozdrtiť nepriateľov, hnať ich pred sebou a počuť nárek ich žien.”

Keď počuješ, ako sa ti niekto vyhráža, vždy ti povie ten najhorší scenár. Prídeš o všetko, zomrieš, zlyháš, budú sa ti smiať, tvoje vnútornosti zožerú krkavce… Ži pre dnešok, plánuj zajtrajšok, ale nenechaj si ukradnúť pokoj. Vypusti veci, s ktorými nedokážeš pohnúť a nespúšťaj v hlave najhoršie možné scenáre.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Československé bojové umenie?

Priprav si odpoveď

Na trashtalk a najhoršie scenáre sa  priprav. Aká je tvoja vízia? Kto sú ľudia okolo teba? Čo je tvoje osobné prehlásenie o tom, kto si a kam ideš? Nemať pripravenú odpoveď, nepoznať svoju identitu sa nebezpečne približuje rezignácii. Sadni si nad svoju osobnú deklaráciu, kde zapíšeš to, kto si, kam smeruješ a čím sa riadiš. Naozaj to nie je taká malichernosť, ako sa zdá.

Postav sa čelom a ukáž hruď

Priprav sa, že utekať sa nedá do konca života. Jednoducho, raz musíš čeliť problému. Ak nie, problém zožerie to, čo ti patrí. Musím sa opraviť. Samozrejme, do konca života sa utekať dá, ale v takom prípade „obor” zaberie územie, z ktorého si dávno mohol ťažiť. Správne si vyber zbrane, skús novú stratégiu, vojna sa skladá z plánovania detailov. Hľadaj, čo sedí tebe.

Prezident Theodore Roosevelt povedal: „Urob, čo dokážeš s tým, čo máš tam, kde si.”

Trúfni si byť nebezpečný. Nezabudni ale, že sa vždy môže nájsť na ceste niekto, kto už s obrom bojoval a vyhral. Prijmi pomoc.

Dokonči robotu

Nestačí obra prinútiť k ústupu, odrež mu hlavu. Mám na mysli polovičné riešenia a zametanie pod koberec. To nestačí, ak chceš mať na svojom území doriešené veci. Žiadne kompromisy a mierové riešenia. Buď bude po probléme alebo si bude potichu rásť, kým ti znova pôjde po krku. Maj pred očami výhru, cenu, kvôli ktorej zápasíš, aby si bol schopný dotiahnuť to do konca. Slávny príbeh Dávida a Goliáša nekončí tým, že mu prestrelil lebku kameňom, ale tým, že mu odrezal hlavu.

Oslavuj víťazstvo

Nechajte si naliať pohár „medoviny”. Po boji je čas oslavovať s priateľmi to, že je niečo za vami. Nie vždy sa treba hnať vpred a do ďalšieho boja. Tešte sa z víťazstva, odpočiňte si a užívajte pocit, že ste silnejší.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Sila disciplíny


korektúra: Jana Lászlóová

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *