Odchýlka 1
Ostatné

Odchýlka

ashley-batz-1298

Ako som sa sem dostal? Nie som spokojný so svojím životom, s ničím, čo sa v ňom deje. Pravdepodobne ste obeťou odchýlky.

Workshop
ACT – ZÁKLADY 7 NÁVYKOV SKUTOČNE EFEKTÍVNYCH ĽUDÍ

Už len 2 voľné miesta!

Tento dvojdňový workshop rozvíja vnútornú motiváciu, výkonnosť a efektivitu jednotlivcov, s dôrazom na osobné vedenie. Pamätaj, že vedenie (seba samého) je jedným z cieľov a úloh muža 21.storočia podľa Mužom.sk.

ACT (Act – Active ako akcia, čin, konanie)

Pre koho je seminár určený: Pre mužov, ktorí hľadajú možnosť ďalšieho osobného rastu, mužov s vysokým potenciálom, mužov, ktorí chcú badateľné zlepšenie produktivity a efektivity, mužov, ktorí si chcú nastaviť vnútornú motiváciu, postoje a inšpirovať sa k rozvoju osobnosti.

VIAC INFO

Bol som účastný niekoľkých búračiek. U nás doma sme zažili za posledné roky tuším štyri havárie. Žiadnu z nich sme nezapríčinili a tú poslednú som bral už v pohode. Vystúpili sme z auta, vybavili, čo bolo treba a chceli ísť ďalej. Auto bolo z boku jemne otvorené, plech vyhrnutý ako na načatej plechovke, ale zdalo sa, že dojdeme. Náraz, ktorý sa nezdal likvidačný, však spôsobil, že celé auto zrazu ťahalo do ľavej strany. Na dvoch metroch cesty nič strašné, ale malá odchýlka vám za jazdy môže spôsobiť veľký problém.

Vyberáme si často cestu jednoduchšieho odporu. Máme k tomu tendenciu. Nie vždy je to zlý nápad. Ale v momente, keď sa to dotýka ľudí okolo nás alebo kvality života, to môže byť nebezpečné. Sedieť na gauči namiesto pohybu je cesta menšieho odporu. No ohrozuje to vaše zdravie a schopnosť byť tu pre ostatných ľudí. Splynúť v práci s davom a spraviť len nevyhnutné minimum škodí firme a nakoniec aj vám.

Aby ste sa jedného dňa nezobudili tam, kde nechcete, poďme si prebrať tri možnosti, ako si strážiť odchýlenie od kurzu.

Jasný smer

Potrebujete jednoznačne vedieť, kam smerujete. Ak to netušíte, nikdy sa tam nedostanete. To je akoby ste si ľahli na nafukovačku na neznámej rieke, zatvorili oči a tvárili sa, že máte všetko pod kontrolou. Netvárte sa, že viete, kam smeruje váš život, ak ste prekvapení, že máte o 10-20 kíl viac ako pred svadbou. Kroťte svoje sebavedomie, ak nerozumiete, kam zrazu zmizli vaše peniaze. Nemáte veci pod kontrolou, ak zisťujete, že nerozumiete svojej žene ani deťom. V týchto všetkých oblastiach, ale aj ďalších, by ste mali veľmi jasne vedieť, čo chcete dosiahnuť. Pýtajte sa: „Čo chcem dosiahnuť? Ako to spravím? Čo mi bude stáť v ceste? A aké budú checkpointy počas cesty?”

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Na jednej z barikád (Victor Hugo)

Sparing partner

Dávno ste si mohli všimnúť, že v mužom.sk neveríme na osamelých vlkov. Muž potrebuje mať okolo seba iných mužov. Nech je vaším sparingom priateľ, mentor, vaša banda, kmeň, partia, nazvite to akokoľvek. Ak nemáte takýto systém bŕzd a protiváh, chýba vám dôležitý nástroj, ktorý pomáha zostať správne nasmerovaný. K tejto zúčtovateľnosti pred priateľmi prirátajte disciplínu. Ste mužom slova, tak robte to, čo ste povedali, že urobíte. Nenechajte sa strhnúť z cesty.

Skorigovať paľbu

Ak vojaci strieľajú na cieľ, ktorý nemajú v očnom kontakte, dostávajú hlásenia o úspešnosti. Ak cieľ netrafili, musia zmeniť koordináty paľby. Je to dobrý obraz o bežnom živote. Mám smer a mám hlásenie od mojich sparingov, no netrafil som, čo som chcel. Čo musím zmeniť, aby bol výsledok iný? Povedzme, že chcete prestať jesť sladké. Ide to nejaký čas a potom sa na jeden deň opustíte. No z jedného dňa je týždeň a potom mesiac. Nechali ste sa vyosiť. Namiesto toho, aby ste po jednom dni zmenili, resp. odstránili to, čo bola príčina neúspechu. Každý raz za čas stratí smer, otázkou zostáva, či to vykoriguje. Na to slúži schopnosť prispôsobiť sa podmienkam tak, aby dokázal postupovať za cieľom.

DARUJ 2% Z DANE MUŽOM.SK:

Takmer desať rokov narúšame komfort mužov a prinášame tak zmenu.

O.z. Mužom.sk je pripravené, s vašou podporou, prinášať možnosti a príležitosti teenagerom aj zrelým mužom v online priestore, aj na živo.

Pomôžte nám osloviť ešte väčší počet mužov svojimi 2% z dane.

VIAC INFO


korektúra: Ivana Badiarová
fotografia: unsplash.com

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*