Super rýchly tip na zvýšenie produktivity - vypnite si notifikácie 1

Super rýchly tip na zvýšenie produktivity – vypnite si notifikácie

notification

„Notifikácie sú koreňom všetkého zla.”
– Nikto, nikdy

Tento citát síce nikto nikdy nepovedal, ale mal by. Už dlho sa vie, že multitasking nie je pre ľudí silnou stránkou. Nie len, že znižuje vašu výkonnosť a produktivitu, ale dokonca aj vaše IQ. Jedným z najhorších vynálezov, ktoré vás rozptyľujú a nútia vás robiť viac vecí naraz, sú notifikácie.

Workshop
ACT – ZÁKLADY 7 NÁVYKOV SKUTOČNE EFEKTÍVNYCH ĽUDÍ

Už len 4 voľné miesta!

Tento dvojdňový workshop rozvíja vnútornú motiváciu, výkonnosť a efektivitu jednotlivcov, s dôrazom na osobné vedenie. Pamätaj, že vedenie (seba samého) je jedným z cieľov a úloh muža 21.storočia podľa Mužom.sk.

ACT (Act – Active ako akcia, čin, konanie)

Pre koho je seminár určený: Pre mužov, ktorí hľadajú možnosť ďalšieho osobného rastu, mužov s vysokým potenciálom, mužov, ktorí chcú badateľné zlepšenie produktivity a efektivity, mužov, ktorí si chcú nastaviť vnútornú motiváciu, postoje a inšpirovať sa k rozvoju osobnosti.

VIAC INFO

Namiesto toho, aby ste sa nerušene mohli sústrediť na úlohu, ktorá je pred vami, vás neustále vyrušujú nepodstatné notifikácie, ktoré v tom lepšom prípade odignorujete, v tom horšom sa im začnete venovať. Akoby v tom momente nebolo nič dôležitejšie ako to, komu sa páčia vaše fotky na Facebooku. To je aj jeden z dôvodov, prečo určite nechcem najnovšie smart hodinky, ktoré mi tieto notifikácie prenesú z vrecka na ruku.

Neviem, či ste si to niekedy uvedomili, ale aj taký letmý pohľad na to, prečo vám zapípal mobil, vás môže zbrzdiť vo vašej práci aj o niekoľko minút. Každou jednou notifikáciou vaša produktivita klesá.

Preto vám odporúčam najlepšiu vec, ktorú na svojom mobile aj počítači môžete urobiť hneď teraz, aby ste rapídne zvýšili svoju produktivitu. Nie je to nainštalovanie najnovšej GTD aplikácie, ani Pomodoro stopky. VYPNITE SI NOTIFIKÁCIE. Áno, tak málo stačí. Vyskúšajte to.

Bonusový krok pre všetých, ktorí sa nemôžu pozerať na ikonku, pri ktorej svieti počet neprečítaných emailov: vypnite si aj „badge count”.

iphone_push_apps

Vy určte, kedy máte čas a chuť riešit emaily. Namiesto toho, aby technológie ovládali vás a oni vám určovali, kedy sa im máte venovať, začnite ovládať technológie vy.

 


* To isté platí nie len pre váš smartphone, ale aj pre váš počítač. Aj tam si viete obmedziť notifikácie a vypnúť „badge count”.

** Samozrejme, že tento tip neplatí univerzálne. Sú aplikácie, kde chcete vidieť napr. počet neprijatých hovorov, alebo notifikáciu o blížiacej sa udalosti v kalendári. To, ktorým aplikáciám necháte privilégium vás vyrušiť, je na vás. Vy sa rozhodnite, nenechajte rozhodnúť váš mobil za vás.

*** Ďalšie články o produktivite na muzom.sk nájdete tu.

 

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   KOUZLO JEDNOHO OBLEKU V 5 STYLECH

Korektúra: Jana Lászlóová

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

2 Comments

  1. Davnejsie som to urobil a nelutujem. Posledna kvapka bola, ked som sa nieco prave chystal urobit, ale pocul som, ako mi prisiel email. Zbytocne som sa nim zamestnal a rozptylil.

  2. Uplny suhlas. Ja na to pouzivam Rescue Time a jeho funkciu “Focus time”. Nastavim si 50 minut bez vyrusenia, cim sa mi vypnu notifikacie na pocitaci aj mobile. A mozem veselo (a nerusene) pracovat.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *