Vstaň a ukáž sa 1
| |

Vstaň a ukáž sa

Nedosiahneš nič, pokiaľ sa budeš držať za postrannou čiarou. Chápem, že ti tam nič nehrozí, ale to je zároveň dôvodom toho, prečo si mimo hru. Takže ak ťa už omrzelo, že si zaseknutý na jednom mieste, je čas s tým niečo urobiť.

Nedosiahneš nič, pokiaľ sa budeš držať za postrannou čiarou. Chápem, že ti tam nič nehrozí, ale to je zároveň dôvodom toho, prečo si mimo hru. Takže ak ťa už omrzelo, že si zaseknutý na jednom mieste, je čas s tým niečo urobiť.

Veci sa skutočne zmenia, ak sa zmeníš ty sám, respektíve, ak sa zmení tvoje správanie a prístup. Nikdy nie je neskoro prestať robiť veci tak, ako doteraz.

Dvihni zadok a zíď z gauča.

Či sa ti to páči, alebo nie, toto je jedna z prvých rád, ktorú odo mňa chlap dostane. Daj sa do pohybu. Začni trénovať.

Nemám na mysli to, že si do pracovne dáš fitloptu a budeš na nej sedieť za notebookom. Fyzická nečinnosť chlapa degraduje. Tvoja snaha zostať statický spôsobuje, že je v konečnom dôsledku tvoj svet nestabilný. Ak si nevieš riadiť čas, aby v ňom mal pohyb miesto, ako chceš riadiť niečo viac? Keď nemáš disciplínu postarať sa o seba, prečo ti má okolie dôverovať, že sa postaráš o niečo iné?

Sústredíš sa na komfort a relax (ja by som sa občas rád spýtal, od čoho vlastne potrebuješ relax) tak veľmi, že si viac vo vegetatívnom stave ako v procese rastu.

Som presvedčený, že ľudia, ktorí rastú osobnostne a fyzicky, sú tí, ktorí produkujú, nie tí, ktorých hlavnou náplňou je konzumovať.

Daj si pozor, aby si jednoducho bol cez deň v pohybe. Rob niečo fyzické. Ak sa ti zo športu dvíha žalúdok, tak sa premôž. Tiež máš možnosť manuálne pracovať doma, pokojne vymaľuj celý byt. Hýb sa a buď produktívny pravidelne.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   DÔVERA V DROBNÉ VECI NÁS MÔŽE ZACHRÁNIŤ

Stagnácia čerpá z toho, že sa nehýbeš.

Neboj sa vyzerať hlúpo.

Keď ťa brzdí predstava diskomfortu, len si uvedom, že život nebol nikdy a pre nikoho sústavný komfort a zmysel života sa objavuje pri prekonávaní prekážok.

Každý velikán bol niekedy študent. Každý, kto je v niečom dobrý, bol v tej istej veci kedysi amatér. Dnes by sme nemali ani jedného profesionála, experta, či odborníka, ak by skončili hneď na začiatku, pretože sú veci ťažké, alebo je potrebné začať z bodu nula.

Musíš odhodlane čeliť pochybnostiam o sebe a musíš byť tým, kto odmietne výhovorky a jednoducho sa zaviaže, že danú vec urobí.

O čokoľvek ide, začni.

Zapíš sa do kurzu. Prihlás sa na preteky. Staň sa súčasťou skupiny. Kúp si knihy. Zaregistruj si členstvo.

Potom sa ukáž a urob, čo je treba.

Vyber si. Len nezostaň nehybný.


korektúra: Ivana Varga
fotografia: unsplash.com

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *