Muž, ktorý čelí realite 1
| |

Muž, ktorý čelí realite

Život je skvelý, plný výziev a dobrodružstva. Rovnako tak je krutý, tvrdý a vyslobodením je smrť. Najväčšou prekážkou a nepriateľom si je často človek sám. 

Život je skvelý, plný výziev a dobrodružstva. Rovnako tak je krutý, tvrdý a vyslobodením je smrť. Najväčšou prekážkou a nepriateľom si je často človek sám. 

Nikto nestojí tak v opozícii proti tvojmu úspechu ako ty sám. A nie je to len o tom, že si hovoríš, čo všetko nedokážeš. Je to o sebaľútosti, presúvaní zodpovednosti a podobných chuťovkách. 

Povedzme si pár právd o živote, ktoré v sebe nesú dôležité informácie k prežitiu. Ak nechceš žiť v “depke”, alebo neustále ustupovať, bude dobré, ak si ich privlastníš. 

Muž, ktorý čelí realite, má viac sebavedomia, dosiahne viac a rastie.

Potrebuješ sa zlepšovať. Naberať disciplinovane nové zručnosti. Malo by ťa tešiť, keď vidíš, ako rastieš vo viacerých oblastiach. Výhovorky ťa neurobia šťastnejším. Cieľ je byť múdrejší, v lepšej forme… doplň podľa potreby.

Si na tom horšie, ako môžeš byť. Ale to minimálne tušíš. Tvoj potenciál je v každom prípade väčší, či si to uvedomuješ alebo nie. 

Máš pred sebou dobré a zlé rozhodnutia. Nie, veci nie sú tak, ako majú byť. Veci sú tak, ako si ich urobil. Do situácie, v ktorej sa nachádzaš, ťa priviedlo to, kým si sa obklopil, ako si sa rozhodol a s čím si sa zmieril. Fatalistická pasivita ťa privedie k tomu, že o tvojom živote budú rozhodovať všetci ostatní, nie nejaký imaginárny osud. 

Máš obmedzený čas. Nemrhaj ním. Ak, napríklad, tento článok nepremeníš na realitu, ak si z neho nič nevezmeš, tieto minúty života ti už nikto nevráti. Človek, ktorý nemrhá svojím časom, ťa ľahko nahradí na trhu, v tvojej práci. Samozrejme, že si môžeš vytvoriť nové príležitosti, ale premrhané sa nevrátia. 

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Od nezvládnutej dvanásťminutovky k polmaratónu

Nachádzaš sa tam, kde si došiel. Do životnej situácie, kde si došiel sám. To, pravdepodobne, nie je žiadne prekvapenie, ale mnoho z nás si to neuvedomuje. Ak tomu neveríš, pozri sa zakaždým, keď bude sneh, koho stopy vedú na miesto, kde stojíš. Prestaneš pracovať na svojej spokojnosti a začneš byť nespokojný. Tak jednoduché to je. Potrebuješ byť tak dobrý, aby ťa nemohli ignorovať. Alebo plač nad minulosťou.

Lenže sebaľútosť ti nič nedá. Vlastne, možno sa vtedy budeš cítiť lepšie, ale bližšie k tvojmu cieľu ťa to iste nedostane. Postoj “mám nárok” a sebaľútosť majú k sebe veľmi blízko. Ak máš pocit, že si niečo zaslúžiš, tak makaj. 

Všetko je to na tebe a tak je to dobre. Dokážeš sa oprieť do príležitostí bez výhovoriek? Máš, čo máš, tak sa ukáž. Alternatíva je sebaľútosť, fňukanie a rozhodnutie vzdať sa. 

Porovnávaj sa so svojím včerajším ja. Buď prítomný v tom, čo robíš a pracuj na svojom raste. Zajtra vstaň a urob to znova. 


korektúra: Jana Lászlóová

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *