102. Podcast Mužom.sk: Carpe diem vs Memento mori? 1

102. Podcast Mužom.sk: Carpe diem vs Memento mori?

102. Podcast Mužom.sk: Carpe diem vs Memento mori? 3

Ktoré z týchto populárnych hesiel je vám bližšie? Riadite sa niektorým? Sú protichodné, alebo sa nazájom potrebujú?

Workshop
ACT – ZÁKLADY 7 NÁVYKOV SKUTOČNE EFEKTÍVNYCH ĽUDÍ

Už len 4 voľné miesta!

Tento dvojdňový workshop rozvíja vnútornú motiváciu, výkonnosť a efektivitu jednotlivcov, s dôrazom na osobné vedenie. Pamätaj, že vedenie (seba samého) je jedným z cieľov a úloh muža 21.storočia podľa Mužom.sk.

ACT (Act – Active ako akcia, čin, konanie)

Pre koho je seminár určený: Pre mužov, ktorí hľadajú možnosť ďalšieho osobného rastu, mužov s vysokým potenciálom, mužov, ktorí chcú badateľné zlepšenie produktivity a efektivity, mužov, ktorí si chcú nastaviť vnútornú motiváciu, postoje a inšpirovať sa k rozvoju osobnosti.

VIAC INFO

Budete počuť:

  • Carpe diem nie je dobrá rada pre každého
  • pracujte na pevných základoch
  • nežite život v strachu
  • myslite na smrť

***

Ak sa vám páči obsah, ktorý tvoríme, a chcete našu snahu oceniť a pomôcť tomuto projektu napredovať, vášmu daru budeme vďační na: SK0283605207004206569938

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

One Comment

  1. Som veľmi rád, že niekto predstavil tieto prístupy ako protiklady. Videl som protiklady inde, ale pri týchto dvoch mi to nedošlo. Ja som zvykol byť príliš opatrný a teda som sa neriadil heslom “Carpe diem”. Inak toto heslo je propagované filmom Dead Poets Society (1989). Ja to nevidím ako vec “pevných základov”, resp. by som za tento pevný základ bral správny odhad vlastných schopností. Mám na mysli problémové riziko – precenenie vlastných síl vo vidine užívania si: metaforicky sa hodiť rovno doprostred mora z lode, keď naposledy ste plávali niekedy pred 7-8 rokmi. Pozitívny aspekt “Carpe diem” je síce fungovanie naplno a teda aj prekonávanie komfortnej zóny, lenže práve pri tom hrozí aj zlý odhad. A tam vzniká problém s traumami, nahromadenými zlými skúsenosťami atď. ktoré sťažujú / spomaľujú napredovanie. Ľudia, čo sú zvyknutí na sebe pracovať v iných oblastiach by mali byť schopní svoju snahu presmerovať a zapracovať aj vlastných problematických oblastiach a tie obmedzenia nakoniec poraziť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *