Life Itself 1
Vzťahy

Life Itself

Life Itself 3

Tento článok bude tak trochu iný. Bude to článok o filme.

Workshop
ACT – ZÁKLADY 7 NÁVYKOV SKUTOČNE EFEKTÍVNYCH ĽUDÍ

Už len 2 voľné miesta!

Tento dvojdňový workshop rozvíja vnútornú motiváciu, výkonnosť a efektivitu jednotlivcov, s dôrazom na osobné vedenie. Pamätaj, že vedenie (seba samého) je jedným z cieľov a úloh muža 21.storočia podľa Mužom.sk.

ACT (Act – Active ako akcia, čin, konanie)

Pre koho je seminár určený: Pre mužov, ktorí hľadajú možnosť ďalšieho osobného rastu, mužov s vysokým potenciálom, mužov, ktorí chcú badateľné zlepšenie produktivity a efektivity, mužov, ktorí si chcú nastaviť vnútornú motiváciu, postoje a inšpirovať sa k rozvoju osobnosti.

VIAC INFO

Nie nebude to recenzia, ale hlavne pocit.

Pri jednom z posledných letov spolu s manželkou mi Anita hovorí: “Martin, musíš si pozrieť tento film. Je to jeden z najkrajších filmov, aký som kedy videla”. Tak som rýchlo očami dotlačil ten môj rozpozeraný a pustil sa do toho “najkrajšieho“.

A bol. A je.

Ja som citlivá duša a pri silných emóciách vypadne aj slza pri filme, ale tu ich padlo veľa… Vedľa mňa sedela cudzia pani, tak som sa na konci filmu schoval pod deku (keďže chlapi neplačú) a doslova soplil…

Prečo píšem, je vlastne to, že pri tomto filme si opäť uvedomíte, o čom je celý náš život. O láske. Jednoducho o láske v jej všetkých podobách: otcovskej, partnerskej, materskej…

Keď sme pri láske, tak na poslednej konferencii som počul prvý krát jej definíciu:

DARUJ 2% Z DANE MUŽOM.SK:

Takmer desať rokov narúšame komfort mužov a prinášame tak zmenu.

O.z. Mužom.sk je pripravené, s vašou podporou, prinášať možnosti a príležitosti teenagerom aj zrelým mužom v online priestore, aj na živo.

Pomôžte nám osloviť ešte väčší počet mužov svojimi 2% z dane.

VIAC INFO

Láska je pozitívny postoj ku…

Ale vrátim sa k filmu. Čo je veľmi zaujímavé, že tento film rozpráva i o mnohých polohách muža. A preto si myslím, že každý muž sa tu z časti nájde a preto je to dobrý tip na film aj pre chlapov.

Každá z mužských postáv je v niečom príkladom, no súčasne vykresľuje aj mnohé mužské zlyhania.

Napríklad, postava jedného otca, ktorý sa pre stratu životnej lásky vzdá všetkého… aj dieťaťa… a hlavne veľmi skoro. V krízových situáciách je asi naozaj nevyhnutné odovzdať sa do rúk odborníkov a čo i len ten najmenší zmysel nám musí dať energiu, aby sme začali bojovať a proste hľadať cestu, ako sa odraziť z dna. Píšem vyhľadať odborníka, lebo sami to nemusíme zvládnuť.

Ďalšia je postava otca, ktorý sa pre žiarlivosť rozhodne odísť a len finančne podporovať svoju rodinu. Nevie počúvať svoju milovanú ženu (to sa aj mne často stáva)  a odíde za prácou. Nepochopil, že jeho prítomnosť by bola oveľa,  oveľa dôležitejšia.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   4 lekcie o vodcovstve od mariňákov

No a treťou silnou postavou je bohatý muž, ktorý si stojí za slovom a i napriek veľmi silnej láske neprekročí hranice… a to sa veľmi cení v dnešnej rozvodovej dobe, keď niektorí muži nemajú problém rozbiť rodinu, či iné vzťahy bez uváženia si následkov a vidia len seba a svoj cieľ. Myslím si, že toto je obrovský problém dnešných mužov. Rýchlo sa vzdať, resp. utekať pred problémom ako na vzťahu popracovať. Začať nové vzťahy i za cenu rozbitia novej rodiny. Preto si myslím, že už len kvôli rozmanitosti polôh muža sa oplatí film vidieť.

Mnohé chlapské charaktery, mnohé zlyhania, ale aj láskavosť a mužnosť v pravom slova zmysle.

A hlavne u každého láska v inej podobe.

V našej uzavretej skupine mužov sme mali nedávno debatu ohľadne požiadania o ruku, ako sme kreatívni my muži. Tak sem pre inšpiráciu uvádzam jedno z najkrajších pozvaní na rande a vyznaní lásky, ktorými vlastne ten film začína:

Ona: “Pozveš ma niekedy na rande, Will?”

On: “Čakám na správnu chvíľu.“

Ona: “Dobre vedieť.”

On: “Abby, čakám na správnu chvíľu, pretože keď ťa pozvem na rande, nebude pre mňa cesty späť. Do smrti nebudem s nikým iným chodiť. Do smrti nebudem nikoho iného ľúbiť. Do smrti mi nebude na ničom inom záležať. Čakám na správnu chvíľu, Abby. Lebo ak ťa pozvem na rande, bude to pre mňa tá najdôležitejšia chvíľa. Preto si chcem byť istý, že ju nepokazím.”

Nechcem súdiť rozhodnutia mužov, keďže každý jeden ide vo svojich šľapajach a žije v iných okolnostiach, ale verím, že keď si pozrie tento film, každý  nájde aspoň niečo pozitívne čo si odnesie a čosi negatívne, čomu sa bude vystríhať.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   2 deti, 1 otec, 1 ráno

Film sa volá Life Itself, možno ste ho aj mnohí už videli a tí ktorí nie, tak jednu z postáv hrá  Antonio Banderas, no a to Vás verím určíte presvedčí ;). On je práve postavou, kde slovo vo vzťahu robí chlapa.

Pre mňa najsilnejšia myšlienka celého filmu, i keď nie práve v súvislosti s mužskými postavami je, keď matka prosí syna, aby jej dal ten najcennejší dar, aký jej môže dať a to, aby prežil krásny život, ten najkrajší život, že to je najviac, čo môže dať dieťa rodičovi. Súhlasím, motivácia pre mňa ako syna. A pevne verím, že mi deti dajú rovnaký dar ako otcovi.

Nosná skladba je od Boba Dylena, Make you feel my love,  a týmto linkom ukončím dnešný článok : https://youtu.be/9ItmlGRB718


Korektúra: Jana Lászlóová
Fotografia: imdb.com

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*