Ako udržať kurz 1
|

Ako udržať kurz

Ako udržať kurz 3

Ak nám nemá stačiť len to, že sa rozhodneme pre niečo správne, potrebujeme sa udržať v smerovaní. Niekto je nadšený už z toho, že vôbec niečo začal. To je, samozrejme, dôležité, pretože bez toho nie je o čom hovoriť. Čo nasleduje potom? 

Workshop
ACT – ZÁKLADY 7 NÁVYKOV SKUTOČNE EFEKTÍVNYCH ĽUDÍ

Už len 4 voľné miesta!

Tento dvojdňový workshop rozvíja vnútornú motiváciu, výkonnosť a efektivitu jednotlivcov, s dôrazom na osobné vedenie. Pamätaj, že vedenie (seba samého) je jedným z cieľov a úloh muža 21.storočia podľa Mužom.sk.

ACT (Act – Active ako akcia, čin, konanie)

Pre koho je seminár určený: Pre mužov, ktorí hľadajú možnosť ďalšieho osobného rastu, mužov s vysokým potenciálom, mužov, ktorí chcú badateľné zlepšenie produktivity a efektivity, mužov, ktorí si chcú nastaviť vnútornú motiváciu, postoje a inšpirovať sa k rozvoju osobnosti.

VIAC INFO

Začať dokáže každý. Mnoho ľudí vydrží fungovať v nejakom rozhodnutí aj pár dní alebo týždňov. Ale doviesť to dokonca alebo neprestať nedokážu všetci. Veci, ktoré nás nič nestoja, zväčša za nič nestoja. Predstavte si, že vediete online magazín, nahrávate podcasty, zháňate hostí. Robíte to štyri roky a nevyzerá to, že by ste skončili. Veď každý, kto vás sleduje, vidí, že to ide ako po masle. Vy však viete, že nič také ako „po masle” neexistuje. Stojí vás to čas, energiu, investíciu do kníh, hostia nie vždy zareagujú. Napriek tomu pokračujete, pretože to má význam pre jedného chlapa.

Nasledujúce kroky si aplikujte na čokoľvek. Odvykáte si od zlozvyku, pracujete na vzťahu alebo máte pred sebou nejakú výzvu. Skúsime sa oprieť do niekoľkých možných stratégií.

1. Bez plánu sa môžeš spoľahnúť akurát tak na „šťastie”

Povedzme, že chcete začať vstávať skoro ráno. Aký je plán? Zobudíte sa… Čo ďalej? Čo budete robiť namiesto ležania v posteli? Aký bude ďalší krok? Väčšina z nás tuší takmer presne, aké prekážky sa objavia. Sú niektoré, ktoré nás prekvapia, ale o mnohých vieme vopred. Ponocovanie, lenivosť, budík nastavený na dva neskoršie časy… Pripravte sa na to. Urobte si bojový plán.

2. Sústreďte sa na taktiku

Priebeh procesu je dôležitý. Sústrediť sa iba na cieľ môže brániť tomu, aby sme videli jednotlivé kroky. Taktika znamená správne si rozložiť silu. Ak je cieľom napísať knihu, taktikou môže byť istý počet slov denne. V takom prípade si budem vedieť jednoducho zmerať, či nasledujem kurz. Mať cieľ, no sústrediť sa na dobrodružstvo konkrétneho dňa. Následne sa večer človek obzrie a zistí, ako stratégia fungovala. Jej súčasťou však musia byť aj opatrenia v tom- ktorom dni. Napríklad nestretávať sa s ľuďmi, ktorí vás ťahajú späť k zlozvykom. Berte to ako experiment, hľadajte, čo zafunguje. Neopakujte rovnaké chyby každý deň.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Tichý zabiják - pohodlnosť

Jednoduché otázky na večerné hodnotenie: Čo som dokončil? Čo som nedokončil? Čo šlo dobre? Čo nešlo dobre? Čo urobím zajtra inak?

3. Povolajte zálohy

Muž by nemal prosiť o pomoc, ak sa nepokúsil najprv zabojovať sám. Muž nebojuje sám, ak vidí, že mu nebudú stačiť sily. Ak nás čítate dlhšiu dobu a stále nemáte svoju partiu dobrých chlapov, svoj kmeň alebo mentora, či coacha, tak sme vám to nevysvetlili dosť správne. V inom prípade nerozumiem. Robiť rovnaké veci znamená dostať rovnaké výsledky. Ak si hovoríte, že dať dokopy svoju „band of brothers” je namáhavé, platiť coacha drahé, počúvať mentora vyrušujúce, tak máte pravdu. No a? Ak sa chcete držať kurzu, potrebujete podporu. Investujte do seba.

Dve výhrady vám možno napadnú hneď. Prvá. Nemám čas plánovať, analyzovať, študovať. Ak by ste mi dovolili byť za vašim chrbtom jeden deň, verím, že by som vám nazbieral hodinu, ktorú rozkúskovane premrháte. Samozrejme, máte dobrú výhovorku prečo.

Druhá výhrada. Nemám peniaze, aby som ich do seba investoval. OK, tak z čoho si kupujete kolu, cigarety, kávu, sladkosti? Z čoho platíte paušál (aj keď by ste vyžili aj s menším), za čo chodíte do kina atď? Vzdajte sa týchto vecí na 90 dní a pokúste sa o novú skúsenosť.

Ak nemáte plán, premýšľate len o cieli, nehodnotíte svoj pokrok a nikto vám nekryje chrbát, tak sa nečudujem, že vám veci nevychádzajú. Existuje spôsob, ako to fungovať môže. Skúste veci robiť inak.


korektúra: Jana Lászlóová
fotografia: unsplash.com

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *