Bitka o tvoju myseľ 1
Charakter Život muža

Bitka o tvoju myseľ

Strach sa dá prestriedať sústredením.

O tvoju pozornosť zápasí množstvo hráčov. V momente, keď získajú tvoje oči, získajú tvoju myseľ a nakoniec priestor na vytváranie príbehov, ktorými sa máš zapodievať.

Strach sa dá prestriedať sústredením.
O tvoju pozornosť zápasí množstvo hráčov. V momente, keď získajú tvoje oči, získajú tvoju myseľ a nakoniec priestor na vytváranie príbehov, ktorými sa máš zapodievať.

Hovorím o Twitteri, Instagrame, Facebooku, televízii, seriáloch… Potrebuješ veľmi zvažovať a dôsledne vyberať. Nehovorím to ako človek, ktorý by plne odmietal sociálne siete, naopak sám ich používam.

Každému ide o kontrolu mysle potenciálneho zákazníka. Skutočne mi nejde o paranoiu alebo konšpirácie o ovládaní mysle, ale nebuďme naivní. Čím dlhšie niekto zaujme moju pozornosť, čím viac ma presvedčí o dôležitosti jeho správy, tým dlhší čas má na “predaj” svojho produktu. Pohrať sa s tvojou hlavou a prioritami nie je zlá stratégia.

Tak, ako sa každá vojna začína v mysli človeka, musí začínať v mysli aj schopnosť ubrániť svoj mier.

Úlohou muža nie je hovoriť o tom, kde je problém, ale pracovať na jeho riešení. Ak aj nedokážete zdroj bolesti odstrániť, potrebujete bolesť aspoň zmierniť. V tomto prípade buď odstránite zo svojho života tých, ktorí doňho vnášajú chaos, neistotu a strach, alebo aspoň obmedzíte ich vplyv na seba, svoju rodinu a priateľov. Ako? Tak, že svoju pozornosť zamierite inam.

Samozrejme, že nikto nedokáže zastaviť zavádzajúce marketingové kampane, súperiace názorové skupiny, alebo tienistú stránku sociálnych sietí. Čo však môžete, je otočiť svoju pozornosť na svojich blízkych a seba. Ako a kde spravíte pokrok? To je jeden z liekov na chorobu strachu z doby, v ktorej žijeme.

Muž, ktorý dokáže kontrolovať svoje sústredenie, kontroluje svoju myseľ. Namiesto strachu z globálnych problémov, je dobré prísť s odvahou do súkromného sveta.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   1.časť: A ty si sa už skontroloval?

Ako kontrolovať sústredenie?

To je dôležité vedieť práve kvôli schopnosti nenechať si ukradnúť slobodu. Nie slová, ale skutky majú najväčší dopad na to, akým spôsobom žiješ a rovnako tak na tvoju mentálnu výbavu teraz, aj v časoch, ktoré ťa ešte len čakajú.

Cyklus strachu a zúfalstva sa dá pretrhnúť niekoľkými jednoduchými (nie nutne ľahkými) krokmi:

– začni alebo pokračuj v zdravom jedle
– začni alebo pokračuj s pohybom
– začni alebo pokračuj v napĺňaní osobných cieľov.

Čím viac kontroly a sústredenia získaš v týchto bodoch, tým viac budeš rozumieť, že je skvelé mať rozhodnutia vo svojich rukách a nenecháš, aby ti team marketérov hovoril, čo by si mal mať pred očami.

Namiesto hodín venovaných médiám, venuj svoj čas sebe a svojim blízkym.

Namiesto toho, aby si monitoroval všetky globálne problémy sveta, monitoruj, čo sa deje v tvojom bezprostrednom okolí. Tam odstraňuj bolesť, stres a chaos.

Jedna z najväčších síl, ktoré v živote vídavam, je skupina mužov, ktorí sa navzájom motivujú a pomáhajú si (viď napr. Bratstvo).

Sústreď sa na svoj svet a spájaj sa s tými, ktorí robia to isté. Vziať moc z rúk tým, ktorí by chceli obsadiť tvoju myseľ, znamená, že ich nenecháš ťa desiť.


korektúra: Jana Lászlóová
fotografia: unsplash.com

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

2 komentáre

  1. Marek Marko

    Vďaka Peter! Trafil si kliniec po hlavičke.

  2. Dobré zamyslenie, vďaka za pripomenutie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*