Chlap si nájde čas 1
Kariéra Vzťahy Život muža Zručnosti

Chlap si nájde čas

kevin-392517

Prednedávnom mi došlo, že mám tupú sekeru. Neviem, ako mi to mohlo ujsť, ale stalo sa. Nenabrúsená sekera znamená omnoho viac času stráveného nad drevom a väčšiu námahu. Postarať sa o ňu síce tiež zaberie čas, ale benefity hovoria za seba. A tak je to aj s nami. 

Workshop
ACT – ZÁKLADY 7 NÁVYKOV SKUTOČNE EFEKTÍVNYCH ĽUDÍ

Už len 2 voľné miesta!

Tento dvojdňový workshop rozvíja vnútornú motiváciu, výkonnosť a efektivitu jednotlivcov, s dôrazom na osobné vedenie. Pamätaj, že vedenie (seba samého) je jedným z cieľov a úloh muža 21.storočia podľa Mužom.sk.

ACT (Act – Active ako akcia, čin, konanie)

Pre koho je seminár určený: Pre mužov, ktorí hľadajú možnosť ďalšieho osobného rastu, mužov s vysokým potenciálom, mužov, ktorí chcú badateľné zlepšenie produktivity a efektivity, mužov, ktorí si chcú nastaviť vnútornú motiváciu, postoje a inšpirovať sa k rozvoju osobnosti.

VIAC INFO

V momente, keď prídete na to, že sa chcete stať lepším mužom, jednou z najväčších prekážok býva nedostatok času na všetky tie potrebné kroky. Chcete sa zlepšovať, viac čítať, cvičiť, spať, počúvať podcast mužom.sk, zlepšiť vzťahy. Jednoducho sa chcete nechať nabrúsiť, pretože ste otupeli. A tupý muž veľa práce nenarobí.

Skôr, ako sa postaráte o iných, musíte sa postarať o seba. Nie je možné, aby ste nemali čas na dôležité veci.

Chlap si čas nájde. Vie čo a prečo je dôležité.

Začnite v malom. Vyhraďte si denne aspoň 15 minút pre seba. Časom budete tento priestor zväčšovať. Povedzte svojej rodine, alebo partnerke, že ak máte byť lepším mužom, potrebujete priestor, aby ste na sebe mohli makať. Je možné, že vám neuveria, ale to je výsledok vašich doterajších činov. Napriek tomu si tento priestor spravte a dokážte váhu svojich slov.

Kde ten čas nájsť? Denne precestujem asi hodinu a pol v autobuse. Je to výborná príležitosť na čítanie a počúvanie. Ak obedujem sám, mám ďalší priestor k rozumnej aktivite. V momente, keď sa nezaseknem pri nezmyselných videách, získavam čas, ktorý by mi nikto nevrátil. Kedy chodievate spať a vstávate? Vždy, keď vstanete o hodinu skôr ako „musíte”, získali ste ďalší čas. Len v tomto výpočte som našiel tri hodiny času, v ktorých sa môžem posúvať vpred.

Keďže chlapi majú radi hračky, ako notebooky a telefóny, je potrebné dať pozor, čo cez nich prichádza. Máte pod kontrolou pomer vecí, ktoré vám pomáhajú v správnom smere voči tým, ktoré vás tlačia späť? Ten večný argument, že po práci mám právo prokrastinovať, vás drží tam, kde ste. Ako relax si zvoľte niečo, čo dá príležitosť vášmu potenciálu a schopnostiam. „Nechce sa mi” je argument, ktorý nemá váhu a ak mu ju dáte, kopete si hrob.

DARUJ 2% Z DANE MUŽOM.SK:

Takmer desať rokov narúšame komfort mužov a prinášame tak zmenu.

O.z. Mužom.sk je pripravené, s vašou podporou, prinášať možnosti a príležitosti teenagerom aj zrelým mužom v online priestore, aj na živo.

Pomôžte nám osloviť ešte väčší počet mužov svojimi 2% z dane.

VIAC INFO
MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   44. Podcast Mužom.sk: Staneme sa tým, čím sme sa obklopili

Prednedávnom som v jednom verejnom rozhovore dostal otázku, či mám nejaký voľný čas. Voľný čas – nový boh, po ktorom mnohí túžia. Všetok môj čas je voľný. Ale odmietam, aby taký voľný/prázdny zostal. Vyplním ho rodinou, priateľmi, prácou, ktorú mám rád, tréningom, knihami, podcastom, písaním. Prečo by som mal robiť niečo iné?

Odmietam žiť v predstave, že nemám čas na to, čo vo svojom živote považujem za dôležité. Je to nezmysel.

Chcete byť lepší? Začnite a buďte lepší.


korektúra: Jana Lászlóová
fotografia: unsplash.com

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

4 komentáre

  1. Ahoj Peter, chcel by som sa opytat na podobne stranky ako muzom.sk alebo podcasty ktore pocuvas?
    Knihu ustel si som zacal citat na tvoj podnet a je fakt super.
    Dakujem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*