Čo ženy považujú za mužné a čo nie - Mužov sprievodca galaxiou vzťahov 1
|

Čo ženy považujú za mužné a čo nie – Mužov sprievodca galaxiou vzťahov

StockSnap_KH3BU47M71

Sprievodca je tu na to, aby človeku ukázal smer, sprevádzal ho cez nebezpečné úseky a vysvetlil čo, kde a ako. Takto vzniká naša „príručka“, v ktorej sa pýtame žien, ale tlmočíme „mužským jazykom“. Táto časť však, napriek tomu, že sme mali k dispozícii potrebné vstupy, takmer nevznikla. Prečo? Čítajte ďalej.

Už samotný nadpis tejto časti pôsobí protichodne s tým, čo som spomenul v niekoľkých článkoch. Ženy neurčujú, čo je a čo nie je mužné! To určujú muži. Ženy určujú, čo je ženské. Konflikty vznikajú z nedostatku vzájomnej úcty. Môžu to obe pohlavia definovať nesprávne? Samozrejme. Deje sa to vtedy, ak sa muži zamilujú do vlastného ega a namiesto toho, aby rástli, zakrpatejú. Napríklad, je mužné, ak sa chlap dokáže postarať o svojich najbližších. V prípade, že to muž pochopí tak, že jeho jedinou úlohou je nosiť domov peniaze, tak sa stratil vo svojej obmedzenej predstave. To len pre vysvetlenie.

Napriek tomu nás zaujíma, čo ženy za mužné pokladajú, kto podľa nich chlap je a kto nie. Prečo? Pretože ich prirodzene chceme zaujať. To nás ale môže viesť k „divadielku“. Rád vyhoviem ženskej predstave… až do momentu, keď ma začne unavovať hrať sa na ženskú predstavu mužnosti.

Na druhej strane mnohé dámy veľmi prirodzene túžia po úplných mužoch, ktorí im budú partnermi. Hovoríme o ženách, ktoré netúžia po vykastrovanom valachovi, ale po žrebcovi plnom energie. Radšej s týmito prirovnaniami nepôjdem ďalej, aby sme neskončili v lacnom soft erotickom románe. Valach sa však manipuluje omnoho jednoduchšie.

Poďme sa pozrieť, čo ženy na mužoch oceňujú, čo zavrhujú. Aj v tomto dieli nájdete mnoho inšpirácie.

Vzhľad

Začnime teda na povrchu, aj keď bolo prekvapením, že ani jedna z dám túto kategóriu nijak špeciálne nevyzdvihovala. Napriek tomu pripojili pár poznámok a s istotou tvrdíme, že isté veci pôsobia mužnejšie ako iné. Ak žijete v predstave, že chlapa musí byť poriadny kus a tým ospravedlňujete to, že ste tlstý a lenivý s nábehom na trojitý by-pass, tak sa mýlite. Ženy síce neočakávajú, že budete mať postavu profesionálneho športovca, ale širšie ramená a hrudník predsa len pôsobia mužnejšie ako ramená v tvare zošľapaného rýľa. Ak vraj muž dbá na to, aby bol silný, dokáže mať výkon a výdrž, hovorí to čosi aj o jeho disciplíne a sebazaprení. A to dámy zaujíma.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   O cnostnom živote: Striedmosť

Chlap by mal teda pôsobiť dojmom, že je schopný postarať sa fyzicky o svorku a ochrániť ju (citované priamo z odpovede).

Niekoľkokrát sa k nám dostala zmienka o brade. Súčasný trend tomu nahráva a časť nežnejšieho pohlavia tomu prikyvuje. Brady vraj pôsobia mužne. To však len v prípade, že sú upravené, inak vraj pôsobíte ako asociál. Ono vybrať z brady kus slaniny, ktorý máte nachystaný na horšie časy, nie je zlá vychytávka, ale ako kúzelnícke číslo na rande to neodporúčame.

Čomu sa vyhnúť?
Vraj nemáme chodiť do reštaurácií v teplákoch a zanechať máme aj trend skinny jeans. Mužný raiting vraj dostáva zabrať aj v momente, keď máme svoj vlastný denný krém, nočný krém, uhorky na očiach, zábal na vlasy, chaluhy na päty (autor textu iba háda existenciu týchto prípravkov). Aby všetko nebolo príliš jednoduché, mali by sme sa o seba starať tak, aby sme vyzerali dobre, ale nebolo vidieť, že sa o seba príliš staráme. Tak jednoduché to je, chlapi!

Praktické zručnosti

Ak podvedome žijeme v predstave, že partnerský život je vlastne to, keď sa presťahujete od jednej mamky k novej „mamke“ s výnimkou, že s tou novou máte aj intímny pomer, tak sa mýlime. A je to aj zvrátené. To len tak na okraj.
Ženy totižto celkom oprávnene tvrdia, že by sa o seba mal muž postarať. Konečné rozdelenie zodpovedností je jedna vec, ale schopnosť žehliť, prať, variť je niečo, čo vám dáva body naviac. Bolo by fajn, ak by ste vedeli, na ktorom konci sa drží kladivo a že keď budete rúbať drevo poriskom, máte problém.

Nielenže by sme mali mať vedomosť, ako vymeniť vodovodnú batériu, dokonca by sme túto potrebu mali odhaliť vlastnou iniciatívou a úsudkom. Nadľudské očakávanie žien?

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Brúsenie schopností

Keďže sa radíme s modernými ženami, z ich odpovedí nezaznievalo spojenie živiteľ rodiny, ale očakávanie, že je muž schopný pracovať a prispieť aspoň polovicou na spoločný život. Dodávate tak rodine pocit, že aj v ťažších časoch im „nespadne dom na hlavu“. S tým súvisí schopnosť hospodáriť s financiami, mať prehľad, ale aj schopnosť zariskovať.

Čomu sa vyhnúť?

Niektorým chlapcom asi šliapnu dámy na otlak. Za nemužné považujú, ak chlapci trávia hodiny pri počítačových hrách a seriáloch. Najčastejšou obranou proti tejto požiadavke sú vedecké argumenty a štúdie o zlepšených reflexoch, strategickom myslení a relaxe. My vieme, že práve vďaka hrám máte reflexy ninju, myslenie generála Sun Tzu a ste zrelaxovaní tak veľmi, že priťahujete zástupy žien a firmy vás prosia, aby ste ich viedli. Irony off.

Tu sa veľmi hodí citovať jednu z našich respondentiek.
„Skutočný život skutočného muža si vyžaduje toľko jeho iniciatívy, aktivity, mysle a srdca, že sa tam nedá nájsť miesto pre každodennú PC hru.“

Charakter a vnútorný svet

Držte sa chlapi, ide do tuhého! Podľa niektorých žien je mužné priznať slabosť, neistotu a bezradnosť. Nenechajte sa však zmiasť. Ak ste sa potešili, že vaša mužná brada bude neustále zavlažovaná mužnými slzami, tak to nie je celkom podľa predstáv dám. Občasná neistota má byť výzvou k hľadaniu riešení, nie k pasivite. A to zďaleka nie je všetko. Požaduje sa aj schopnosť kontrolovať svoje emócie. Tak a teraz sa zariaďte.

Na rad prichádza veľmi zaujímavá požiadavka k mužnosti. Zodpovednosť za seba a svoje okolie. To znamená ochotu a schopnosť urobiť rozhodnutie a vykonať akciu. Dodržať slovo, plniť sľuby. Napríklad máte záujem pomôcť svojej matke, ale nenecháte sa ňou ovládať. Rovnako tak vás nemá ovládať vaša manželka, ale ani okolie.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Ako mi košeľa prestala vyliezať z nohavíc (recenzia produktu)

Poznať svoj morálny kódex, zásady, riadiť sa nimi a viesť podľa nich svoju rodinu. Táto skutočnosť posilňuje sebavedomie, ktoré je atraktívne.

Atraktívne tiež pôsobia ďalšie vlastnosti a postoje, ako túžba stať sa otcom, zastať sa slabších, cieľavedomosť. Asi vás sklamem, ale tieto kvality nenadobudnete zo dňa na deň. Dobrá správa je, že mužne pôsobia skúsenosti a inteligencia, ktoré naberiete vekom. Pribúdajúci vek je teda, zdá sa, výhodou.

Ženy očakávajú, že budeme vynakladať úsilie k zlepšovaniu a práci na tom, aby sme boli lepší ako „priemer“. Pravdepodobne je len málo vecí mužnejších ako to, keď svojej vyvolenej poviete: „Drahá, všetko bude v poriadku. Postarám sa o to.” Problém je, že to nestačí iba povedať, takže veľa šťastia.

Čomu sa vyhnúť?

Detinskému správaniu. To zahŕňa, keď sa zvykneme chváliť svojou lenivosťou a nič nerobením. Na to, aby chlapci zakryli svoju takto nadobudnutú neschopnosť, používajú ponižovanie iných, internetové hrdinstvo a aroganciu. V skutočnosti tak odhaľujú svoju neistotu, zbabelosť a nízke sebavedomie. Ak ste zbabelý, hanblivý alebo bojazlivý, začnite to meniť, pretože toto je jednoznačná antikoncepcia voči mužnosti.

Záver

Povedal by som, že sme v tomto Sprievodcovi prišli k tomu, čo je pre ženy atraktívne. Stále budeme tvrdiť, že by nebolo v poriadku, ak by ženy stanovili trend v tom, čo mužné je alebo nie je. V tom momente by sme sa stali závislí na ich uznaní. Hľadať potvrdenie statusu u žien nie je v poriadku, tak ako nie je v poriadku byť bytostne závislý na uznaní kohokoľvek. Nepotrebujeme povolenie byť mužmi, ktorými sa chceme stať, no napriek tomu potrebujeme počúvať, aby sme rozumeli potrebám ľudí okolo nás.


korektúra: Ivana Badiarová
fotografia: stocksnap.io

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

8 Comments

 1. Dôkladná príprava, kvalitné suroviny, vynikajúco dochutené. Aj napísanie takéhoto článku je zručnosť!

 2. Nazdar Peťo. Mám len dve poznámky, môžu to byť aj námety na diskusiu alebo rozvíjanie myšlienok.
  1. počítačové hry. “Skutočný život skutočného muža si vyžaduje toľko jeho iniciatívy, aktivity, mysle a srdca, že sa tam nedá nájsť miesto pre každodennú PC hru.“ – s týmto nemôžem súhlasiť. Nevidím nič zlé na tom oddýchnuť si pri hre. Tak ako všetko, dôležité je mať správny pomer hrania k ostatným veciam. A len tak na okraj, mne desiatky hodín hrania counterstriku pomohli zlepšiť reflexy a strategické myslenie. Tým nechcem povedať, že je to jediný spôsob ani obhajovať zavislakov, len chcem poukázať, že to nie je čiernobiela záležitosť.
  2. Ženy očakávajú, že budeme vynakladať úsilie k zlepšovaniu a práci na tom, aby sme boli lepší ako „priemer“. – chápem, že sú tam úvodzovky, ale aj tak, priemer je preto priemer, že tam patrí väčšina ľudí. Ak bude mať priemer vyššiu hodnotu, stále to bude priemer. Nie je možné, aby väčšina bola lepšia ako priemer, lebo v tej chvíli sa z nej stáva priemer. A to nie je len matematická kratochvíľa, to má zmysel aj pre utvaranie sebahodnoty a svojich cieľov. Ak budem svoju hodnotu a svoje ciele stavať na prekonávani nejakej umelej hodnoty, tak skončím frustrovany. Prekonať “priemer” je omnoho ťažšie, ak sa nachádzam pod ním ako keď už som zľakla nad ním. A keď už som nad priemerom, tak už nemusím nič? Preto je lepšie mať cieľ nie dostať sa niekam, ale zlepšiť svoj súčasný stav o jeden krok, potom znova a znova a neporovnávat, kde je kto alebo kde je priemer, treba vychádzať zo svojho stavu a pracovať na ňom. Porovnávať sa mám len so sebou, nie s nikým iným.
  Fu, ani sa mi nechce veriť, že som toto napísal na mobile 😀

  1. Zdar Milan, na mobilný príspevok je to fakt dobrý kus textu. Počítačové hry budú vždy ošemetná téma. Ja sám som ich dávno opustil a neviem sa k nim vrátiť, pretože mám pocit, že pri každej minúte za hrou by mi uniklo niečo omnoho dôležitejšie (priatelia, deti, knihy), ale samozrejme rozumiem takejto forme oddychu. Radšej by som to ale nechal v tejto rovine, ako hľadal extra bonusové účinky, ktoré sa istotne dajú nájsť aj inde. V každom prípade sme aj tu iba tlmočili pocit niektorích žien.
   To s priemerom… Znova by bolo vhodné hovoriť o tom so ženami, ktoré to vnímajú. Osobne razím presvedčenie, že každý sme povinní stať sa najlepšou možnou verziou seba samého. To znamená prácu do konca života. Takže hodnotu pre porovnanie nehľadám nutne mimo seba, ale v sebe s otázkou “Mohol by som to spraviť lepšie?”. Tak som rozumel aj poznámke tej konkrétnej ženy, možno som to nešťastne interpretoval. A teda, ide skutočne o to, aby muž neostal v sebaklame dostatočnosti.

   1. podla mna PC hry nebudu vzdy osemetna tema.
    teraz to moze byt pre niekoho osemetne, lebo realne gembli najmladsia generacia. to vytvara pre tie zakonzervovanejsie dojem, ze je to nieco detinske, resp. nieco, co nerobia dospeli, dajme tomu, chlapi.
    ale mame nakrocene k tomu, ze za par (desiatok) rokov to bude dominantny sposob oddychu a budu gamblit vsetci od deti cez produktivnych ludi az po dochodcov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *