Dobrodružný Superotec 1

Dobrodružný Superotec

454b6fa41a

Krátky seriál Superotec je tvoj príbeh. Nerodíme sa ako dokonalí otcovia, ktorí všetko zvládajú, všetko poznajú, všade boli a všetko vyriešia. Máme svoje trápenia a boje a potrebujeme si stále pripomínať, že musíme byť superotcami. Presne ako superhrdinovia, ktorí sa snažia svojimi superschopnosťami zachrániť tento svet. V tomto seriáli sa dozvieš to, aké superschopnosti by mal mať otec. Aby sa stal lepším, aby sa stal superotcom.

Tento blog post je o dobrodružstve.

Ja nie som veľmi dobrodružný typ

Ešte žiadny chlap toto nikdy nepovedal. Dobrodružstvo je niečo, čo máš pevne v sebe zapustené. Možno si to rokmi pasívnejšieho života v sebe zakopal, ale je čas oprášiť všetky staré truhlice a spraviť svojim deťom to najväčšie dobrodružstvo. Nezapínaj televízor ani nepúšťaj YouTube na mobile, aby si si nejako skrátil čas, kedy si so svojimi deťmi. Ja viem, že si unavený a tráviš veľa času v práci, ale tvoja túžba po spoznávaní svojich detí, po dobrodružstve učení ich tomu, ako sa hádže lopta, pláva v bazéne, jazdí na bicykli alebo robí žabka na rieke, by mala mnohonásobne prekonávať akékoľvek slabé momenty tvojho života. Dobrodružstvo je o spoznávaní, hľadaní a zábave.

Ako mám byť dobrodružný?

Tvoje deti nepoznajú tento svet. Dobrodružstvo sa dá spraviť úplne zo všetkého. Ak vonku prší, obuj im gumáky a skáčte po všetkých kalužiach. Ak máte bicykle, choďte pravidelne spoznať iné miesta Slovenska, alebo miesta, kde bývate. Ak máte radi vodu, kúpte sa v rieke a nie v bazénoch, kde je milión a pol ľudí. Ja som zažil svoje najväčšie dobrodružstvo, keď som piekol koláč so svojou dcérou. Múka všade a koľko kreativity sme použili pri zdobení hrozienkami? Nekonečne! Dobrodružstvo znamená, že svojim deťom ukážeš pútavý príbeh, na ktorom ich naučíš nové veci a necháš ich samé preskúmať všetko, čo sa okolo nich deje. Zober svoju rodinu na výlet a nepozeraj na mapu alebo GPS. Choď tam, kde sa vám bude chcieť. Spoznávajte!

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Kde je moja trpezlivosť?

Skutočné dobrodružstvo

Keď Lewis a Clark hľadali cestu z východnej Ameriky na západ, museli prejsť obrovské množstvo kilometrov. Ocitli sa niekoľkokrát v nebezpečenstve, keď vyjednávali s Indiánmi, bojovali o prežitie, keď lovili a hľadali potravu a museli prejsť vysokými a zasneženými horami, aby doputovali až k Pacifickému oceánu. Bolo vtedy jednoduchšie zažiť dobrodružstvo? Určite áno, pretože nepoznaného bolo v tom čase omnoho viac — boli to prví bádatelia a objavitelia. Ty si dostal za úlohu vychovať svoje deti, aby sa z nich stali zdraví a šikovní ľudia, ktorí raz budú meniť túto zem alebo vplývať na svoju komunitu, v ktorej budú žiť. Máš menej času a nemáš toľko príležitostí zažiť mužské dobrodružstvo, ako sa to podarilo Lewisovi a Clarkovi. Dnes je svet iný. Nezúfaj však, nie je všetkému koniec! Nezabúdaj, že máš nárok na svoje víkendy alebo dni, keď môžeš pestovať a žiť svoje dobrodružstvá, či robiť čokoľvek, čo máš rád.

Čo potom?

Môžeš spraviť tú najfantastickejšiu vec. Zober svoje deti so sebou. Nauč ich tomu, čo teba baví. Ukáž im, ako sa to robí a daj im priestor objaviť to, čo si v tom objavil pred toľkými rokmi sám. Nauč ich svojmu dobrodružstvu a sprostredkuj im ho. Možno sa nakoniec nerozhodnú pre tvoju vec, ale dáš im priestor zistiť, že ich otec je superotec dobrodruh, ktorý je ochotný obetovať svoj víkend pokoja k tomu, aby svojim deťom sprostredkoval svoje najvzácnejšie momenty. Svoje dobrodružstvo! Ak ich motivuješ k tomu, aby hľadali svoju identitu a vlastné dobrodružstvo, stáva sa z teba Superotec.

Nikdy som nechcel byť nudný otec, ktorý nebude mať svojim deťom čo zanechať. Vždy som chcel svoje deti niečo naučiť. Jedna vec sa mi už podarila — naučil som svoju dcéru bicyklovať. Môj brat naučil svojho syna stanovať. Na aké dobrodružstvo zoberieš svoje deti ty?

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Ako však tú vášeň prinavrátiť?

Buďte spolu!

Pre ďalšie pokračovanie seriálu Superotec kliknite na Fathers Can Hug

Dobrodružný Superotec 4


fotografia: stocksnap.io

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *