O randení, sebavedomí a pickupingu 1
|

O randení, sebavedomí a pickupingu

1ZSNQTSXVM

Kedysi dávno som videl komédiu „Po čom ženy túžia”, kde Mel Gibson čítal ženám myšlienky a stal sa z neho obdivovaný muž. O niečo neskôr som si pozrel komédiu „Hitch”, v ktorej Will Smith naučil akéhokoľvek chlapa zbaliť nádhernú ženu. Toto vedieť, tak som niekde inde. Alebo nie?

Workshop
ACT – ZÁKLADY 7 NÁVYKOV SKUTOČNE EFEKTÍVNYCH ĽUDÍ

Už len 4 voľné miesta!

Tento dvojdňový workshop rozvíja vnútornú motiváciu, výkonnosť a efektivitu jednotlivcov, s dôrazom na osobné vedenie. Pamätaj, že vedenie (seba samého) je jedným z cieľov a úloh muža 21.storočia podľa Mužom.sk.

ACT (Act – Active ako akcia, čin, konanie)

Pre koho je seminár určený: Pre mužov, ktorí hľadajú možnosť ďalšieho osobného rastu, mužov s vysokým potenciálom, mužov, ktorí chcú badateľné zlepšenie produktivity a efektivity, mužov, ktorí si chcú nastaviť vnútornú motiváciu, postoje a inšpirovať sa k rozvoju osobnosti.

VIAC INFO

Pred vyše štyrmi rokmi som objavil „pickupersku” komunitu. Čo to je? Kmeň mužov, ktorí sa pomocou rôznych techník snažia zvládnuť umenie zvádzania. Keďže ma to zaujalo, zavŕtal som sa hlbšie. Dostal som sa ku knihe Hra od Neila Straussa, ktorý je uznávaný PUA (pickup artist) a postupne objavoval aj iné blogy, ktoré sa témou “balenia” zaoberali. Sledoval som blogy, vlogy, youtubové inštruktážne videá točené v teréne, rôzne uzamknuté fóra a televízne show. Naozaj toho nebolo málo, ale ani tak by som nemal odvahu povedať, že sa v tejto téme úplne orientujem. No niekoľko základných vecí som pochytil.

Existuje skupina mužov, ktorí vyučujú ďalších, akým spôsobom nadviazať úspešný kontakt so ženou. To je to, keď sa žena s krikom nerozbehne preč. Pre tento účel existujú rôzne metódy, triky, výskumy, ktoré často skutočne fungujú. Schopnosti niektorých mužov nadviazať kontakt, zdanlivo prirodzene, sú prekvapujúce. Účasť na takomto seminári je samozrejme spoplatnená.
V momente, keď o tomto fenoméne hovorím s niektorými ženami, zvyknú protestovať, že takémuto prístupu chýba romantika a spontánnosť. Alebo majú iné výhrady.

V skutočnosti musím uznať, že chlap – uzavretý introvert, ktorý prepotí dve, tri vrstvy šiat už len pri pomyslení na rozhovor so ženou, pomoc pri nadobúdaní istoty potrebuje. Nevidím nič zlé na tom, ak vám niekto povie, že by ste mali zmeniť štýl obliekania, pretože tepláky vytiahnuté na hrudník pôsobia komicky. Rovnako tak dokážem oceniť, ak má chlap pripravený milý kompliment alebo zaujímavú tému na rozhovor. Ak to zjednoduší prvý kontakt, OK. Sám sa priznávam, že niektoré postupy používam pri prednáškach na stredných školách alebo pre pobavenie priateľov. Vždy však vysvetlím, o čo ide.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   156. Podcast Mužom.sk: Muž nie je psík

Nad všetky pozitívne veci a snahu pomôcť hanblivým k sebavedomiu, či neobratným k úspechu, je tu niekoľko negatívnych pozorovaní. Po prvé, muži sú tvory súťaživé, a tak sa aj z balenia žien stávajú preteky. Koľko čísel získaš, koľko žien pobozkáš, koľko jednorázoviek zvládneš. Počty určujú úspech a sebaistotu. A to je druhá vec. Ženy sú často len stupňami k vlastnej hodnote. Ide o skratku. Som presvedčený, že chlap skratky nepotrebuje. Sú pre tých, čo nevládzu, alebo nechcú. Stať sa silnejším vnútorne aj fyzicky však vyžaduje námahu.

Či už ste sa touto cestou balenia vydali, alebo nie, tu je niekoľko chýb, ktorých sa vyvarujte.

Trik zostane vždy iba trikom. Charakter skôr či neskôr vyjde na povrch. Všetky tie otváracie hlášky, štýl obliekania a podobne, môžu byť dobrý nástroj. Ak napomôžu osloviť neznámu ženu alebo zložiť kompliment, zdá sa mi to v poriadku. Nástroje k prekonávaniu strachu. Ale pozor! Strachu by chlap mal čeliť sám za seba. Neurobiť si z nástrojov masku, za ktorú sa skryje.

Odkiaľ čerpáš sebavedomie? Pri prednáškach na stredných školách sa rozprávame, či je pickuping morálny, alebo nie. Popri tom používam niektoré techniky a verte, že nie je problém držať sa s nejakou slečnou po chvíľke za ruku, alebo ju inak zaujať (nevolajte políciu, všetko sa deje pri najväčšej počestnosti). Darí sa to takmer kdekoľvek. Z toho by mala plynúť moja sebaistota? Že sa mi podarí niekoho zmanipulovať pomocou NLP (neurolingvistické programovanie)? Sebavedomie sa rodí a pramení v ťažkých životných situáciách a v poznávaní pravdy o sebe. Neviem o inom kvalitnom spôsobe.

Vzťahy nie sú počítačová hra, kde zbieraš skóre. Žena nemôže mať hodnotu pokusného objektu, alebo stupňa skúsenosti. Naopak, správať sa k ženám s vedomím ich skutočnej hodnoty, to je gentlemanská záležitosť. Dievča, ktoré zareaguje na akýkoľvek záujem muža, je ako zranená srna. „Uloviť” také stvorenie nie je veľké umenie. Skúste získať sebavedomú ženu, ktorá hľadá muža s veľkým M (nemyslím money). Celý proces balenia nazývam rituálnym tancom. V momente, keď ho absolvujete, mali by ste v ňom mať rovnocenného partnera.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   5 vecí, ktoré závidím môjmu manželovi

Zárezy na pažbe robia chlapa vo westernoch. Môžeš stráviť hodiny na internete prípravou na získavanie „skalpov”, alebo makať na tom, aby si využil svoj potenciál. To, čo potrebuješ, je hľadať spôsob, ako sa pripraviť na vzťah, do ktorého prinesieš kvalitu, nie frázy. Nakoniec chce každý vedľa seba ženu, s ktorou prebojuje ťažké situácie, nie takú, na ktorú treba vymýšľať triky.

Chceš získať správnu ženu? Buď správny chlap. Ak si hrdý na prácu, ktorú robíš, vzťahy, ktoré vytváraš, spôsob, akým žiješ, tak je sakra ťažké mať nízke sebavedomie. V momentoch, keď som pre niekoho v mentorskej pozícii, alebo ako tréner v posilovni, do nikoho silu nevložím. Môžem s ním hľadať, kde je uložená. Vydrieť si ju musí sám. Skratky v zlepšení nepomáhajú.

Keď najbližšie začneš rozhovor so zaujímavou ženou a pôjdeš podľa nejakého návodu, premýšľaj, či jej máš čo ponúknuť aj ty sám. Alebo jej ponúkaš iba herecké vystúpenie?
V článkoch a prekladoch máme snahu inšpirovať k premýšľaniu o tvojej ceste muža. Neoháňame sa jedinou pravdou. Ani teraz netvrdím, že každý naučený spôsob balenia je zlo. Tvrdím však, že iba zaujímavé frázy nevytvoria zaujímavý obsah.


korektúra: Jana Lászlóová
fotografia: stocksnap.io

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

15 Comments

 1. Dobre zas budem prva. Na slovicko damy, ale aj pani. Ono nie je vsetko zlato co sa blysti, azda nepoviem nic nove ze vztahu by malo predchadzat priatelstvo, kamaratstvo, komunikacia a hlavne rydzost a cistota charakteru pana sa podla v tych zatazovych extremnych situaciach. Otazka pre diskutujucich ako to zistit ked sa v sucastnej dobe mame relativne dobre a extremne situacie akosi nie su. Alebo viete dat nejake ako priklad?

  1. tak tento clanok je taka blbost az som nebol schopny ho docitat.
   ano aj ja som precital knihu The Game od Neila Straussa, a mnohe ine.A ono to naozaj funguje. Ano, priznavam, nie je to univerzalny navod ako zbalit zensku. Ale je v tom velmi vela pozorovania, skusania, omylov, pokusov, a vela veci je zalozenych na vede a skumani. Uprimne, ak ma chlap problem oslovit zensku, tak ma byt stale prirodzenym a tichym a cakam kym sa nejaka objavi, co prave jeho bude chciet? a ma byt trpezlivy a cakat do svojej 80tky???? stastiu treba pomoct !!!! ak existuje sposobom akym oslovi zenu (nech je to hocijaky opener z knihy, blogov, video instruktazi), nech to spravi !!! p.s: muzi su historicky lovci, takze tie zarezy na pazbe ako to autor nazval..to nie je az taka blbost. a pickuping je super a pomaha ludom svedci o tom, ze ste napisali tento clanok, ze vo svete i na Slovensku existuje mnozstvo komunit a vela ludi sa tym zivy. Takze chlapi, citat, pozerat videa, investovat do seba a lovit !!!! jedna otazka na zaver: introvertne doma sediet a pozerat po*no alebo so sebavedomim, nastudovanymi vecami co funguju sa stretavat s tymi najkrajsimi zenami? thats all…

   1. Vďaka za pohľad a komentár. Síce mi nesedí, že niekto od počítača nazve môj osobný názor za blbosť, keď ho nebol ochotný dočítať dokonca, ale OK. Myslím, že som v článku vyzdvihol aj miesto pickupingu. Prekáža mi keď je to hra, alebo šport. Napriek tomu, že s Vami nesúhlasím nemám potrebu označiť Váš názor za blbosť. Vďaka za názor a veľa úspechov.

    1. Myslím, že pán Martin čítal asi príliš rýchlo – autor naozaj pickuping neodsudzuje, len hovorí, že to nesmie zostať len pri tom… Veľmi dobrý článok – ako mnohé na tejto stránke. Ďakujem! Súhlasím 🙂

 2. Inak ten citat o muzovi v arene od Theodora Roosevelta sa nachadza aj na prvej strane knizky Divoky v srdci od Johna Eldredga. Vyborna knizka, odporucam vsetkym muzom. Pre zeny je zas varianta Ocarujuca od Staci Eldredge. Rovnako uputajuca a podnetna.

 3. Ahoj Lukas, co sa tyka oboch spominanych knih, jedna vec ktora je az zarazajuco pravdiva je porovnanie sucastnostneho stavu muzov a zien: muzi su znudeni a zeny unavene. A obaja pozranovani. Preto muzi hladaju ohodnotenie u zien a zeny u muzov. Preto zeny podliehaju grazlom a muzi lovia jednu za druhou. Prosim neurazte sa, ale v jemnejsej podobe to pretrvalo az dodnes.

 4. nulová hodnota tohto článku prináša otázku, prečo autor strávil čas opisovaním niečoho, čo je každému úplne jasné…nikto predsa nehľadá len krásu, ale aj charakter. Škoda, že autor nevyriešil otázku, prečo sa všetci muži zaujímajú len o tú vonkajšiu krásu a sú ochotní kvôli nej robiť aj takéto divadielko…vlastne urobia všetko preto, aby ten “obal” stál za to. Možno by to totiž nakoniec musel uzavrieť tým, že písať o tom je úplne zbytočné, pretože chémiu racionálnym zamyslením neoklameš a po každom divadielku príde vytriezvenie…no napriek tomu celá populácia mužov bojuje o tú malú skupinku krásnych žien…škoda, že len krásnych…žeby to bol dôvod, že muži herci berú len jednu noc? Možno by ďalšiu nedostali.
  O niektorých témach písať jednoducho zbytočné 🙂

  1. Dobrý deň Karmen,
   ďakujem za Váš názor. Prečo som venoval čas tomuto článku? Pretože sa snažím písať o tom čo okolo seba vidím. A mladých chalanov, ktorých pickuping zaujme je ku podivu veľmi veľa. Nemyslím, že by mal článok nulovú hodnotu. Minimálne preto, že som v ňom mladým mužom ukázal niektoré chyby, ktoré považujú často za prirodzené. V zásade ale rozumiem, že tento zámer mohol ísť mimo Váš záujem, keďže je tento magazín smerovaný mužom.
   V každom prípade ešte raz vďaka za kritiku a snáď si tu nájdete nejaký pre Vás hodnotnejší článok. V inom prípade to už zachráni iba hodnotnejší magazín 🙂

  2. Carmen, muzi sa o krasne zeny zaujimaju z jedneho dovodu, chcu ich dostat do postele. Beru ich ako prestiz. Cest vynimkam (redaktori a muzi z tejto weby). Skusenosti su explicitne, ked je zena krasna, su mili, komunikativni, otvoreni, s vidinou prislubu blizsich zazitkov. Ziadny chlap sa nebude bavit len tak, len preto ze je extrovert a kamarat. A rukav si ziadny z nich nenecha odtrhnut. A preco nechcu krasne zeny na papier? Lebo ja boja ze nebudu patrit len im.

 5. Clanok sa mi paci,autor to pekne zhrnul a upozornil na negativa..paci sa mi,ze dane metody neodsudil…az teraz som pochopila mozne plusy pre introvertnych muzov…
  Vdaka 🙂

 6. Tiež mám 23 a nemusim sa ženiť nasilu ale z lásky ku mojej milej s priatelkou chodim 5 rokov a mam taký istý názor ako autor

 7. Milý článok. 🙂 Len treba dočítať do konca, lebo v polovici som si ešte stále myslela, že som na zlom blogu. 😮

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *