Prestaň žiť pre uznanie žien (2. časť) 1

Prestaň žiť pre uznanie žien (2. časť)

FAEVFTT6YM

V minulom článku sme sa rozprávali o potrebe, závislosti od uznania, konkrétne uznania od žien. V tomto pokračovaní navrhneme zopár rád, ako postupovať.

Riskuj

Ľudia závislí od uznania nie sú práve známi svojím riskovaním. Pre niektorých  riskovať znamená vyskočiť z lietadla. Avšak ľuďom závislých od uznania môže prísť skydiving ako prechádzka ružovou záhradou v porovnaní s, povedzme, tým, že by mali svojej žene povedať, ako chcú vychovávať svojho syna. Alebo rezervovať miesta v reštaurácii, kam by naozaj rád išli so svojou drahou bez toho, aby sa strachovali, či im to „dovolí“.

Vytvor si nový kontext

Bol si už niekedy v prítomnosti extrémne sebavedomého človeka? Všimneš si ho skoro ihneď, ako vojde do miestnosti. Každý si ho všimne. „Energia“, ktorá z neho vyžaruje, je priam uchopiteľná a ovplyvňuje každého okolo neho. Ľudia podvedome reagujú na tú „energiu“.

Aj ľudia závislí od uznania, „vyžarujú svoju energiu“. A ostatní v tvojom okolí na to reagujú. To preto sa často nedostaneš k slovu, si príliš zaneprázdnený ustupovať tým, ktorí si ťa zaradili ako niekoho, kto uspokojí ich potreby. Preto je podstatné to vedome meniť a zvoliť si inú cestu .

Tvoj kontext hovorí o tom, v akom vnútornom rozpoložení prichádzaš, keď plánuješ nejakú udalosť, iniciuješ diskusiu alebo ideš na rande. Prestav si sám seba, ako nosíš veľký transparent s napísaným kontextom, kým si, aby ho videl celý svet. Pretože takto je to očividné každému, s kým sa stretneš. Je to tvoja mantra, tvoj postoj. Je to ten typ muža, ktorým chceš byť v tom momente.

Povedzme, že ťa tvoja žena požiadala, aby si išiel niečo nakúpiť do obchodu na večeru. Hocijak si sa snažil, nevedel si ten tovar nikde nájsť, tak si kúpil aspoň niečo veľmi podobné. Tvoj kontext počas toho, ako prichádzaš domov, by mohol znieť nejak takto: Dúfam, že ma za to nezdrbe. Ale lepším kontextom by bolo:Večera bude úžasná a ja ťa milujem. Počuješ ten rozdiel? Tento postoj zmení spôsob, akým prídeš domov,  ako jej dáš ten svoj alternatívny produkt, ako budeš reagovať na jej kritiku a ovplyvní to aj to, akým mužom budeš v noci. Už viac nebudeš mať chvost stiahnutý medzi nohami, ale budeš vyrovnaný a sebaistý. Namiesto strachovania sa, ako si ju nepotešil, môžeš byť k dispozícii ako otec pre svoje deti, alebo môžeš byť aj pokojne s ňou, ale viac sebavedomý a atraktívnejší.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Otcova rola

Aj keby sa jej postoj nezmenil a bola by z teba neuveriteľne sklamaná, je životne dôležité, aby si sa toho kontextu držal. Tvoj nový postoj má potenciál zmeniť to, ako na teba reaguje. V závislosti od stavu vášho vzťahu to môže chvíľu trvať. Ale pre mnohých z nás zmena nastala rýchlo. Veľa žien len zúfalo čaká, kedy sa ich muži začnú správať ako muži. Možno budeš prekvapený a zistíš, že práve ty si s jednou z týchto nádherných a trpezlivých žien.

Nesnaž sa o to sám

Na úspešnú zmenu svojho správania budeš potrebovať podporu od iných mužov. Či už pôjde o kamoša, spoločenstvo mužov alebo osobného poradcu, podpora je nevyhnutná. Táto podpora však musí zahrňovať aj to, že niekto bude dozerať, či plníš svoje slová. Potrebuješ presné ciele a potrebuješ niekoho, kto ťa kopne do zadku, keď to budeš chcieť vzdať. A keď uspeješ, budeš potrebovať potľapkanie po ramene.

Cesta za tvojím novým ja od teba vyžaduje veľa, aj od tvojich blízkych. Nie je to ľahké. Priprav si svoju ,,podpornú skupinu”, lebo to ťa povedie k úspechu.

Väčší obraz

V týchto článkoch sme rozoberali mužskú potrebu po uznaní od žien. Ale tento problém je väčší a siaha ďalej ako sú ženy. Pretože sa pravdepodobne staráš priveľa aj o to, čo si o tebe myslia všetci, možno aj totálni cudzinci. Vyhľadávaš uznanie vo všetkých častiach svojho života. Možno nesúhlasíš a povieš, že to nie je pravda. Ale zamysli sa nad tým a uváž, ako sa správaš v práci, ako sa správaš pred svojou rodinou, pred svojimi priateľmi. Naozaj sa rozhoduješ slobodne? Alebo si si tak zvykol, že si zabudol, kým vlastne si?

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Život, ktorý stojí za to

Keď sa raz staneš mužnejším v tvojich vzťahoch ku ženám a zbavíš sa potreby po ich uznaní, povšimneš si, ako toto tvoje nové ja zapadá do zvyšku tvojho života. Teraz nejde o to, aby si vytáčal ľudí. Na to, aby si bol chlapom, nemusíš byť nepríjemným grobianom, ktorý myslí len na seba, i keď je možné, že niektorí ľudia budú mať z teba pocit, že si tak trochu pako. Ale na to sa priprav. Zmenil si hru. A to nikto nemá rád, zvlášť nesebaistí ( a teda kontrolujúci) ľudia, ako možno tvoja žena. Ono je to celé o nájdení svojho vnútorného hlasu, o hovorení pravdy, starania sa o potreby a city iných, ale nie na úkor svojich vlastných.

Na koniec si pamätaj jednu vec. Nikto ti nemôže dať povolenie byť mužom, ktorým byť chceš. Počas celej tvojej zmeny rešpektuj a miluj svoju ženu. To, že sa snažíš nebyť závislý od uznania, ťa neoslobodzuje od tvojich povinností. Musíš svoju ženu počúvať, nie hádať sa s ňou, a to platí aj pre oddelenie sexu a lásky. A ver mi, keď prestaneš hľadať uznanie, vtedy ju naozaj uspokojíš aj v posteli.


Korektúra: Ivana Badiarová
Zdroj: artofmanliness.com
Fotografia: stocksnap.io

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *