Veci, ktoré ti otravujú život a ničia tvoj potenciál muža 1
|

Veci, ktoré ti otravujú život a ničia tvoj potenciál muža

are-you-free

Radšej premýšľam nad tým, čo by som robiť mal, ako nad tým, čo by som robiť nemal. Ak máš predstavu o cieli, stanovíš mantinely, naplánuješ stratégiu, môžeš začať makať. Všetko ostatné sú potom veci, na ktorých nezáleží a nestoja za to, aby si sa nimi zapodieval.

Napriek tomu som sa rozhodol priniesť ti zoznam vecí, ktoré otravujú tvoj život a pravdepodobne aj životy ľudí okolo teba. Prejdi si ho a prestaň mrhať svojím životom, pretože tieto veci ťa zdržiavajú.

Hlava, resp. myseľ, hrá obrovskú úlohu, preto ak si ju necháš infikovať, ponesieš dôsledky.

1. Čo povedia iní

Zaoberať sa tým, čo povedia iní a riadiť sa tým, skôr ako vôbec niečo spravíš, ťa môže úplne paralyzovať. Najhoršie je, že často si len vymýšľaš rôzne scenáre bez skutočného rozhovoru. Znamená to, že nemáš počúvať rady iných? Nie, ale vyberaj si koho a prečo počúvaš.

2. Čo ty hovoríš o druhých

Veľkí muži hovoria o ideách, malí muži o iných ľuďoch. Niekedy je proste byť ticho lepšie. Nehovor poza chrbát o nikom. Ak potom nebudeš mať čo povedať, bude to tak lepšie.

3. Závisť

Muži nezávidia. Bodka. To, kde sa nachádzaš, je výsledkom tvojej práce. Chceš lepšiu prácu? Tak na tom pracuj a nezabíjaj svoju hlavu závisťou tým, čo sú pred tebou. A pamätaj, že tráva sa zdá vždy zelenšia u suseda.

4. Keby boli veci inak

Tuším som počul môjho deda povedať, že keby pes nesral, tak ho roztrhne… Žiadne “keby” ťa nikam neposunie. Je len to, čo je. Nestrácaj svoj čas teoretizovaním, čo mal kto urobiť inak. Nepoznám nikoho, komu by toto pomohlo.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:   Drsné dedičstvo

5. Sleduješ odpad

To, čím si plníš hlavu, ťa formuje. Verte mi, pretože som kvôli svojej práci dlho sledoval slovenských youtuberov. Hodnota? Nula. (OK, v mojej práci mi to pomohlo, ale osobnostne to bolo ubíjajúce.) Alebo, ak sleduješ porno. Proste to zákonite zmení tvoj pohľad a očakávania od sexu, často ľudí skutočný sex nebaví. Okrem toho, na niektoré veci sa nemáš pozerať, ale ich máš robiť. Potrebuješ odpočinok a relax? OK, ale vyber si dobre ako a keď si odýchneš, pusti sa do akcie.

6. Míňaš peniaze, aby si zaujal

Často si ochotný míňať, aby si zaujal ženu? Zlé rozhodnutie. Nastav si očakávania tak, aby si hľadal ženy, ktoré zaujme, kto si, nie čo máš. Snaha zaujať iných ťa povedie k tomu, že sa budeš meniť podľa ich predstáv.

7. Sťažuješ sa

Plačeš a sťažuješ sa nad vecami, ktoré nemôžeš ovplyvniť? Vykašli sa na to. Sú to veci, ktoré môžeš zmeniť? Tak to sprav. Nechýba ti náhodou iba odvaha? Stopni negativizmus.

8. Si neznášanlivý

Nenávisť z teba zožerie oveľa viac ako z toho, čo nenávidíš. Je to rakovina mysle. Jasné, že existujú netolerovateľné veci. Tak ich netoleruj, ale urob niečo.

Určite môže tvoju myseľ otravovať viac vecí. Princíp je jednoduchý. Rob to, čo je správne. Veci, ktoré nie sú správne, odstráň. Niečo si tvoju pozornosť zaslúži, niečo nie. Vieš, kým sa chceš stať, tak sa podľa toho zariaď a nájdi odvahu nemrhať svojím časom.


korektúra: Jana Lászlóová

 

Ak ti článok pomohol, budeme radi ak nás podporíš zakúpením našich produktov:

Všetky produkty

Ďalšie čítanie...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *